אדריכל בעפולה

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

כשאתם בונים בית חדש, אתם בונים אותו פעם אחת על הנייר ולאחר מכן מגייסים קבלן שייקח את הבית שבניתם על הנייר ויבנה בית בדיוק כמוהו, בשטח. זה אומר שיש לכם הזדמנות אחת לקבוע איך ייראה הבית שלכם, איפה יהיה כל חלון, כל דלת, כל חדר, כל קיר, מה יהיה האורך והגובה והרוחב של כל חלק במבנה, מה יהיו הפרופורציות ואפילו איפה יותקן כל כיור וכל ברז. ההזדמנות הזאת ניתנת לכם בשלב התכנון והיכולת שלכם למצות אותה עד תום ולהבטיח שהבית שתחיו בו בעשורים הבאים יהיה בדיוק הבית שאתם רוצים לחיות בו, תלויה מאוד באדריכל שאתם מגייסים לטובת המשימה. מהו אדריכל ומה תפקידו? באיזה שלב יש לגייס את האדריכל? האם ישנן דרגות שונות של מקצועיות בעולם האדריכלות? מה חשוב לבדוק בבחירת אדריכל לפרויקט בניה? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של המרכז לאדריכלות, וגם נותנים לכם מספר טיפים שיסייעו לכם במציאה ובחירה של אדריכל בעפולה.

אדריכל בעפולה

אז מהו אדריכל ומהו תפקידו?

ובכן, אדריכל הוא איש מקצוע שעיקר עיסוקו הוא תכנון. מרבית האדריכלים עוסקים בתחום הספציפי של תכנון מבנים, אך אדריכלים ככלל עוסקים גם בתכנון עירוני ואדריכלות נוף. בתכנון מבנים אין הכוונה לעיצוב הפנים של המבנה, אם כי ישנם אדריכלים רבים שאמצו לאחרונה גם את התחום של עיצוב הפנים, אלא בתכנון המבנה עצמו, התצורה שלו, הגובה שלו, השטח שלו, החלוקה הפנימים שלו, הפרופורציות שלו, ההנדסה שלו וכן הלאה. אדריכל הוא למעשה איש המקצוע שיקבע עבורכם איך ייראה הבית שלכם, כמובן כתלות במידת המעורבות שלכם וביכולת שלכם להביא את עצמכם לידי ביטוי בעבודה עם האדריכל ועל כך נדבר בהמשך.

עבודות אדריכלות בעפולה

תפקידו של האדריכל הוא למעשה לקחת את כל הדרישות, ההעדפות והצרכים של הלקוח ועל בסיסם, לתכנן מבנה שתואם לעקרונות ההנדסיים, לחוקים, לתקנות ולתקנים, לתנאי השטח, לאקלים ובמידה רבה גם לתפיסת עולמו התכנונית. לכל אדריכל יש קו תכנוני משלו וישנם אדריכלים שמתחברים יותר לארכיטקטורה ויקטוריאנית עתיקה, לצד אחרים שמתחברים יותר לתכנון המודרני ואחרים שלא מפסיקים לחפש איפה לחדש, לשנות ולפרוץ את הגבולות.

ככלל, הכשרה אדריכלית מבוצעת בשלוש רמות שונות – תואר ראשון, תואר שני ותואר דוקטור. אדריכל בעל תואר ראשון יכול להירשם כאדריכל בפנקס המהנדסים והאדריכלים של מדינת ישראל ויכול לעסוק בתכנון מבנים אם כי בכפוף למגבלות מסוימות. מגבלות אלה מוסרות כאשר האדריכל הופך להיות אדריכל מורשה וזאת לאחר תקופת התמחות (סטז') של 3 שנים ומעבר בהצלחה של מבחן מקצועי הנערך על ידי רשם המהנדסים והאדריכלים. כל אדריכל יכול להרחיב את רמת ההשכלה המקצועית שלו באמצעות המשך לימודים לתואר שני ולאחר מכן גם דוקטורט באדריכלות.

מהו התוצר שאמור לייצר האדריכל?

בסופו של דבר, התוצר הסופי שלשמו אנו שוכרים אדריכל בעפולה הוא תכנית בניה. תכנית הבניה מפרטת למעשה את כל נתוני המבנה, את התצורה שלו, המידות שלו וכל פרט אחר שצריך כדי לבנות אותו בשטח. תכנית בניה זו היא הבסיס לפרויקט הבניה כולו. באמצעותה מגישים בקשה לקבלת היתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה מתוכנן הבית להיבנות, ממנה נגזרים המפרט הטכני וכתב הכמויות של הפרויקט והיא המסמך שאליו נצמד הקבלן המבצע וכל הקבלנים המעורבים לאורך תהליך הבניה, על מנת להוציא אותה אל הפועל בשטח.

המשמעות היא שבעבודה עם אדריכל בעפולה, הדבר היחיד שצריך לעניין אתכם הוא לא חוויית העבודה עם האדריכל, רמת הפאר של המשרד בו הוא אירח אתכם או הידע הרב שהוא הפגין לאורך תהליך התכנון. הדבר היחיד שצריך לעניין אתכם הוא האם תכנית הבניה הסופית משקפת את בית החלומות שלכם, האם הבית שמופיע על גבי הנייר הוא הבית שאותו אתם רוצים לעצמכם והכוונה היא לא רק במבנה הכללי, אלא ברמת מיקום הדלת, החלון, הכיור, מספר המדרגות, שטח הדק בחצר וכל פרט קטן אחר. תכנית הבניה שמייצר עבורכם אדריכל חייבת לעמוד בכללים, חוקים ועקרונות מקצועיים אבל בכפוף לכל אלה היא חייבת לשקף במדויק את בית החלומות שאתם רוצים לבנות. כל דבר פחות מזה ואתם רוצים לחזור אל שולחן השרטוטים ולבצע את התיקונים הנדרשים, שוב כמובן, בסיוע ואישור של אדריכל.

באיזה שלב יש לגייס את האדריכל?

ובכן, אדריכל הוא איש המקצוע הראשון אתם צריכים לגייס, לפני שעשיתם כל פעולה אחרת. כל פרויקט בניה נולד לראשונה על שולחן השרטוטים של האדריכל. לאחר שגייסתם את ההון הנדרש, קיבלתם החלטה סופית לבנות את הבית שלכם או לשפץ את הבית הקיים שלכם, איש המקצוע הראשון שאתם צריכים לחפש ולגייס הוא אדריכל. בהמשך נדבר על האופן בו נכון למצוא ולבחור אדריכל בעפולה, אבל לעת עתה חשוב לזכור שהבחירה הזאת שתעשו היא קריטית לפרויקט כולו. מעבר לכך שהאדריכל הספציפי שתבחרו יקבע למעשה איך ייראה הבית שלכם, לאדריכל זה, שהוא איש המקצוע היחיד שעומד לרשותכם בשלבים הראשונים של הפרויקט, יש השפעה רבה גם על אנשי המקצוע הבאים שתשכרו לצורך הפרויקט. בדרך כלל, נעזרים הלקוחות בהמלצותיו והנחיותיו של האדריכל לגבי אנשי המקצוע שיובילו את הפרויקט בשלבי הביצוע העוקבים וגם להשפעה זו יש חלק חשוב ומרכזי עפולה

אזהרה אחת שחשוב לתת: עבודה עם אדריכל יכולה להסתיים בתוך שבועות בודדים, חודשים בודדים או שנים. במרבית המקרים, התמשכות העבודה עם האדריכל למשך שנים נובעת מחוסר היכולת של הלקוח לקבל החלטה לצאת לפרויקט מלכתחילה. במידה ומסגרת התקציב העומד לרשותכם ברורה לכם ואת ההחלטה לצאת לפרויקט קיבלתם כבר בלב שלם, תהליך התכנון לא אמור לקחת יותר ממספר חודשים ספורים. יחד עם זאת, זה לא משנה כמה זמן נמשכת העבודה עם האדריכל, בניית בית הוא פרויקט משנה חיים וככזה אתם רוצים לקחת את כל הזמן הדרוש לכם בכדי לקבל החלטות ולהגיע לתוצר הסופי האולטימטיבי. תכנון המבנה זה לא המקום להתפשר, לעגל פינות או לעשות קיצורי דרך וכל פרט חייב לשבת במקומו עד תום.

מה חשוב לדעת בבחירת אדריכל בעפולה?

ובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, אדריכל הוא איש המקצוע שמוסמך לעסוק בתחום של תכנון מבנים וזהו למעשה איש המקצוע שיקבע כיצד ייראה הבית שלכם, בין באמצעות החלטות לגבי האופן בו ייראה הבית ובין באמצעות אישור של החלטות שלכם באותו עניין, אבל בסופו של דבר, התכנית הכוללת חייבת לקבל את אישורו של האדריכל. עובדה פשוטה זו משקפת את החשיבות העצומה ביכולת שלכם לעבוד עם האדריכל בצורה חופשית ובראש פתוח. בהיבט זה אפשר לומר את הדבר הבא: כאשר אתם בוחרים אדריכל בעפולה, אתם רוצים למצוא אדריכל שאיתו אתם יכולים לרקוד טנגו לאורך תהליך התכנון. מצד אחד, לכם יש העדפות מסוימות לגבי איך הבית שלכם צריך להיראות ומצד שני ישנם עקרונות תכנון מקצועיים. עבודה אידיאלית עם אדריכל צריכה להיראות כך שהאדריכל מאפשר לכם להביא את עצמכם לידי ביטוי אבל יודע גם לבלום אתכם כשצריך, לעצור אתכם, לסרב לכם ולכוון אתכם לכיוונים נכונים יותר וחכמים יותר. אדריכל שמקבל את כל מה שאתם אומרים ורק מעיר פה ושם הוא לא אדריכל שאתם רוצים לעבוד איתו. אדריכל שלוקח את הפרויקט שלכם כפרויקט שלו ומנסה לעצב את הבית שלכם על פי תפיסות עולמו תוך התעלמות או אפילו התעלמות חלקית מההעדפות שלכם, גם הוא לא אדריכל שאתם רוצים לעבוד איתו.

כלקוחות פרטיים ללא שום רקע בתכנון אדריכלי, ההעדפות שלכם צפויות להישען בעיקר על מצבי רוח וטרנדים חולפים ובכל זאת, אלו הן ההעדפות שלכם ואתם הלקוחות. בדיוק מהסיבה הזאת, אתם זקוקים לאיש מקצוע שידע לפענח מה אתם באמת אוהבים, מה אתם באמת רוצים ומהן ההעדפות האמיתיות שמסתתרות מאחורי הדברים שלכם ובהתאם לכך יכוון אתכם ויבטיח שהבית שלכם יעלה בקנה אחד עם העקרונות המקצועיים של ענף האדריכלות וכמובן עם כל העקרונות ההנדסיים המחייבים. מה שאתם לא רוצים זה אדריכל שרואה בבית שלכם כפרויקט נוסף בתיק העבודות שלו, כפרויקט נוסף להעשרת הרזומה שלו והאדרת המוניטין שלו. האדריכל האולטימטיבי הוא זה שיכול לתכנן עבור לקוח אחד בית של עושר, פאר והדר ועבור לקוח אחר בית פשוט, צנוע ואינטימי, כל לקוח וההעדפות שלו כשהאדריכל רק אמור לתרגם את ההעדפות הללו למקסימום.

כמה עולה אדריכל בעפולה?

שירותי אדריכלות מתומחרים במודלים שונים, שהבולט ביותר שבהם הוא תמחור לפי מ"ר שטח מבנה (30$-150$ למ"ר). ישנו גם מודל של תמחור לפי אחוזים מסך עלות הפרויקט (8%-20%), מחיר פיקס לגיבוש תכנית בניה, תמחור לפי פעימות לאורך הפרויקט וכן הלאה. פערי המחיר הגבוהים נובעים בעיקר מהמוניטין של האדריכל וההערכה שלו לגבי הסכומים שהוא יכול לבקש בהתאם לניסיון שלו, להצלחה שלו, לרמת ההשכלה שלו וכן הלאה. ככלל, הנטייה היא לחשוב שככל שהאדריכל יקר יותר כך הוא טוב יותר, ואין שום ספק שישנו קשר בין השניים באופן כללי. אלא שבאופן ספציפי יתכן שדווקא את תכנית הבניה הטובה ביותר עבורכם, ייצר אדריכל מתחיל במחיר זול מאוד, בעוד שאדריכל מקצועי ומוכר ייקח אתכם למחוזות רחוקים, שמילא שאתם לא מכירים אותם, אבל אולי גם לא אוהבים ולא מתחברים אליהם. על כן, בבחירת אדריכל , כדאי למקד את תשומת הלב שלכם גם בניסיון וברמה המקצועית של האדריכל, אבל גם באופי הכללי שעולה מעבודות קודמות שלו ובמיוחד מהחיבור שלכם איתו והיכולת שלכם לעבוד איתו יחד.

המלצות מחברים, בני משפחה, מכרים ושכנים יכולות בהחלט לעזור במציאת אדריכל בעפולה, וכך גם חוות דעת מקצועיות שתוכלו לקבל מבעלי מקצוע שונים בענף הבניין. בכל מקרה חשוב לזכור וחשוב גם לעגן בכל הסכם עבודה, שבחירת אדריכל בעפולה היא לא חתונה קתולית, ואם אתם מרגישים שהעסק חורק וזה לא הולך לכיוונים שמשמחים אתכם, אתם בהחלט יכולים וגם רוצים לומר יפה שלום ולחפש אדריכל חלופי שייקח אתכם למקום טוב יותר. המדובר בבית שלכם ולכן הכל צריך להיות מושלם מבחינתכם ללא שום פשרות.

המרכז לאדריכלות מתמחה בתכנון מבנים, תכנון עירוני ואדריכלות נוף ומבצע עשרות פרויקטים בכל רחבי הארץ. במרכז לאדריכלות תוכלו למצוא צוות שלם של אדריכלים צעירים ומנוסים, שעובדים יחד ומבטיחים פתיחות מחשבתית, יצירתיות גבוהה ותרבות של עבודה צמודה וחכמה עם הלקוח. אם אתם מחפשים אדריכל לתכנון בית החלומות שלכם, במרכז לאדריכלות תוכלו למצוא כמה וכמה כאלה ולבחור לעצמכם את הטוב והמתאים ביותר עבורכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
אדריכל בחריש

כשאתם בונים בית חדש, אתם בונים אותו פעם אחת על הנייר ולאחר מכן מגייסים קבלן שייקח את הבית שבניתם על הנייר ויבנה בית בדיוק כמוהו,

אדריכל בעומר

כשאתם בונים בית חדש, אתם בונים אותו פעם אחת על הנייר ולאחר מכן מגייסים קבלן שייקח את הבית שבניתם על הנייר ויבנה בית בדיוק כמוהו,

אדריכל בתל-אביב

כשאתם בונים בית חדש, אתם בונים אותו פעם אחת על הנייר ולאחר מכן מגייסים קבלן שייקח את הבית שבניתם על הנייר ויבנה בית בדיוק כמוהו,

אדריכל ביפו

כשאתם בונים בית חדש, אתם בונים אותו פעם אחת על הנייר ולאחר מכן מגייסים קבלן שייקח את הבית שבניתם על הנייר ויבנה בית בדיוק כמוהו,

אדריכל בקריות

כשאתם בונים בית חדש, אתם בונים אותו פעם אחת על הנייר ולאחר מכן מגייסים קבלן שייקח את הבית שבניתם על הנייר ויבנה בית בדיוק כמוהו,

אדריכל בשוהם

כשאתם בונים בית חדש, אתם בונים אותו פעם אחת על הנייר ולאחר מכן מגייסים קבלן שייקח את הבית שבניתם על הנייר ויבנה בית בדיוק כמוהו,

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!