טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

אישורי בניה

אם תביטו כעת דרך החלון, סביר להניח שתוכלו לראות לא מעט מבנים ומתקנים המקיפים אתכם מכל עבר. את זה אתם בטח יודעים, אבל מה שאתם אולי לא יודעים הוא, שכל אחד מהמבנים והמתקנים האלה נבנה בכפוף לכך שהוענקו לו אישורי בניה מתאימים, הנקראים גם היתרי בניה. מהם היתרי בניה? מתי הם נדרשים? באיזה שלב צריך לבקש אותם ולמי פונים בכדי לקבל אישור לביצוע עבודות בניה? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מהם אישורי בניה ומתי הם נדרשים?

תחום הבניה בישראל הוא תחום שנמצא בפיקוח צמוד וקפדני של הרשויות השלטוניות, בעיקר בדמותן של הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה. העניין הוא שעל מנת להבטיח סדר וארגון במרחב הציבורי, יש צורך להבטיח שלא כל אחד יוכל לעשות ככל העולה על רוחו. מצד אחד, רבים חושבים שהפרוצדורה של הוצאת אישור בניה היא פרוצדורה דרקונית שלא באמת צריך אותה, מצד שני אף אחד לא היה רוצה לחיות בסביבה בה כל אחד יכול לבנות מה שהוא רוצה, באיזו צורה וגודל שהוא רוצה, היכן שהוא רוצה ולאיזה שימוש שהוא רוצה, גם מתחת לאף שלנו. זהו למעשה הרציונל שיושב מאחורי הצורך בהוצאת אישורי בניה כאשר מעוניינים לבצע בניה חדשה או שינויים בבניה קיימת – להבטיח שהכל נעשה בצורה מסודרת ומאורגנת שאינה פוגעת באופי של הסביבה ובאיכות החיים של האחר.

אישורי בניה

הצורך בהוצאת אישורי בניה קיים במספר מקרים הכוללים: בניה חדשה מכל סוג ובכל היקף, שינויים חיצוניים או שינויים שנראים כלפי חוץ במבנים קיימים, שינויים ברכיבים הנדסיים בחללים פנימיים (כדוגמת עמודי או קירות תמך), חריגה מתחומי מגרש שהוקצה לבעל הזכויות ושינוי אופי השימוש במבנה (למשל המרת דירת מגורים לגן ילדים או משרד). בכל אחד מן המקרים הללו, יש צורך לקבל היתר בניה ואת הרציונל לכך כבר הסברנו בפיסקה הקודמת.

באיזה שלב יש להגיש בקשה לקבלת אישור בניה?

אישורי בניה הם אישורים הניתנים על ידי גורמים מקצועיים ברשויות המקומיות, גורמים הנקראים וועדות מקומיות לתכנון ובניה. בכל בקשה שמוגשת לוועדה, על הוועדה לדון בתוכן הבקשה ולבחון האם הבקשה עולה בקנה אחד עם ההוראות והמגבלות המוגדרות בתכנית בניין עיר החלה על האזור וכמובן האם הבקשה עולה בקנה אחד עם החוקים והתקנות הרלוונטיים. על מנת לבדוק זאת, על הוועדה לקבל תמונה מלאה על כלל השינויים ו/או הפעולות שמעוניין מבקש האישור לבצע. על כן, השלב של הגשת בקשה לקבלת היתר בניה מגיע בדרך כלל בתווך שבין שלב התכנון ובין שלב הביצוע.

תחילה עליכם להבין בדיוק מהן הפעולות שאותן אתם מעוניינים לבצע. בהמשך לכך, עליכם להוריד את הכל על הכתב באמצעות אדריכל שיבנה תכנית בנייה או שיפוץ ולבסוף עליכם למלא טופס בקשת היתר בניה ובו עליכם לפרט את כלל הפעולות שעבורן מבוקש ההיתר. במידה ואתם זקוקים למידע נוסף לפני שאתם מגישים את הבקשה, תוכלו להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה נמצא השטח או המבנה הנדון, בקשה למידע. בתגובה, תוכלו לקבל את כל הפרטים על הקרקע או המבנה הנדון, ובכלל זה גוש וחלקה, בעלי זכויות בנכס, בעלי זכויות מושפעים וכן הלאה.

ככלל, עד לקבלת ההיתר המבוקש לא רצוי להתחיל בשלב הביצוע, קרי בשלב של ביצוע פעולות הבניה בפועל. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם אתם יכולים לקבל הסכמה עקרונית או סוגים מסוימים של פעולות בניה שנהנות מפטור על פי חוק התכנון והבניה ועל פי חוקי העזר העירוניים ברשות המקומית בה נמצא השטח או המבנה. את כל זה יהיה עליכם לברר, ורצוי בסיוע איש מקצוע המתמחה בתחום של אישורי בניה, ורק לאחר מכן לקבל החלטה על העיתוי המדויק בו אתם מתחילים בשלב הביצוע.

למי פונים ואיך?

כאמור, הנושא של אישורי בניה הוא נושא הנמצא בסמכותה של הוועדה המקומית לתכנון ובניה בכל רשות מקומית. בהתאם לכך, אם אתם זקוקים לאישור כזה, עליכם לפנות לוועדה הרלוונטית ברשות שבתחומיה ממוקם השטח שבו אתם רוצים לבנות או המבנה שבו אתם רוצים לבצע שינויים. הפנייה צריכה להתבצע באמצעות טופס ייעודי שאותו תוכלו למצוא באתר האינטרנט של הרשות או במשרדי הוועדה בבניין העירייה/ מועצה. את הטופס יש למלא בצורה מוקפדת תוך מתן מידע מלא על פי כל דרישות הוועדה. כמו כן, יהיה עליכם לצרף שורה של מסמכים ואישורים לרבות מפה ותשריט של המבנה, רשימה של בעלי הזכויות וחתימה שלהם על כך שהם מודעים לכך שהגשתם בקשה להיתר ועוד כהנה וכהנה מסמכים שיהיה עליכם להשיג מגורמים מקצועיים שונים. רק לאחר שהוועדה תוודא כי הבקשה שלכם מולאה בצורה תקינה, היא תוכל להעביר את הבקשה לדיון לפני קבלת החלטה.

סיוע של גורם מקצועי

אחרי כל מה שאמרנו עד כה, די ברור מדוע את כל התהליך של הגשת בקשה לקבלת אישורי בניה, אתם רוצים לעבור בסיוע וליווי של גורם מקצועי. סיוע כזה יכול להבטיח לכם שלא תהיינה טעויות שיעכבו את התהליך, שלא תעשו טעויות שיכולות להיות כרוכות בהוצאות מיותרות ושאתם אוחזים את מרבית הסיכויים לכך שאכן תקבלו את ההיתר המבוקש. את הזמן שלכם כדאי להקדיש דווקא לנושא התכנון של המבנה, לגיוס אנשי מקצוע שיבצעו את הפרויקט ולניהול הפרויקט בכלל. כל הנושא של קבלת אישורי בניה הוא נושא בירוקרטי שאותו אתם רוצים להשאיר לידיים מקצועיות שיטפלו בו עבורכם.

זה נכון ששירות כזה עולה כסף, אבל החיסכון שהוא יכול להעניק לכם גם במונחי זמן, גם במונחים של עוגמת נפש וגם במונחי כסף הוא בוודאות גבוה יותר מכל מחיר שתצטרכו לשלם עבור השירות.

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

השכרת פיגום נייד

  כאשר מדובר על פיגום נייד, מדובר על פיגום שמתאפיין בקלות ההרכבה שלו ויכולת להעביר אותו ממקום למקום בצורה קלה ונוחה. כמו כן, הוא מאופיין

צילום קווי ביוב עם דן ביוב

  צילום קווי ביוב זה תהליך שנשמע אולי כמאורע נדיר ויוצא דופן. אבל האמת היא שאנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד על כך שמדובר על

התקנת אינטרקום

  התקנת איטרקום היא דבר פשוט לכאורה, אבל כזה שיכול לשנות את התחושה של כל דיירי הבניין באופן משמעותי. אנחנו יודעים כי אנחנו לא חיים

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

התקשרו עכשיו