טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

הדרכת בטיחות באתרי בניה: כל מה שחשוב לדעת

צילום freepik

בשנים האחרונות כמות תאונות העבודה באתרי בנייה עלתה בצורה משמעותית, כאשר הסטטיסטיקה מראה כי רוב התאונות נגרמו כתוצאה מנפילה מגובה.

במאמר הבא נסביר מה החשיבות בהדרכת בטיחות באתרי בניה, מה היא כוללת וגם, איך תכנון נכון ימקסם את האפקטיביות שלהן בקרב העובדים? כל התשובות.

מה החשיבות בהדרכת בטיחות באתרי בניה?

על מנת לצמצם את תופעת תאונות העבודה ולמנוע נפגעים נוספים בנפש, תקנות הפיקוח על העבודה קבעו כי כל קבלן או בעלים של אתר בנייה מחויבים להעביר לעובדים שלהם הדרכות בטיחות באתר.

את ההדרכות הללו יש לקיים לפני תחילת העבודה, הן לעובדים הקבועים והן לעובדי הקבלן הזמניים שמגיעים לאתר על מנת לבצע עבודות או פרויקטים זמניים.

לאור העובדה שפרויקט הבנייה כולל בתוכו עובדים מסוגים שונים שצריכים להתאים את עצמם לסביבת עבודה משתנה המושפעת גם ממזג האוויר, יש צורך בהדרכה אחידה על מנת שתגרום לכולם לעמוד בנהלים הבטיחותיים ושאף עובד לא יקפח את חייו לשווא.

הדרכת בטיחות – מה היא כוללת?

תחילה, על הקבלן או מנהל האתר להכין עבור העובדים שלו תכנית בטיחות מסודרת שתכלול פירוט של כל ההדרכות, ההיקפים שלהן, המקצוע ואופי הפעילות. את ההדרכות יעבירו אך ורק מדריכים מנוסים בתחום הבטיחות בכלל, ובתחום ההדרכה הספציפית בפרט.

ההדרכה צריכה להיות מותאמת לסוג העובדים ולשפה שהם מדברים. לדוגמא, אם אתר מסויים מעסיק עובדים מסין, על בעל האתר לבצע את ההדרכה בשפה הסינית על מנת שכל העובדים יהיו מעודכנים בנהלים.

הדרכות בטיחות בעבודה צריכות להתבצע כל העת בזמן ביצוע הפרויקט, לאורך נקודות זמן ברורות וקבועות מראש. המטרה בסופו של דבר היא לשמור על העובדים שלכם מעודכנים ולהרחיק אותם מהשגרה היומיומית שיכולה להכניס אותם לאדישות מסוכנת.

כמו כן, במצבים בהם יוזמים פרויקט משנה באתר, יש לקיים הדרכה ספציפית בנושא על מנת שכל העובדים יהיו מעודכנים בנהלים.

לדוגמה, במידה ופרויקט המשנה כולל התקנת פיגומים באתר, על כל העובדים לבצע הדרכה ספציפית בנושא התקנת פיגומים. כך, אתם כקבלנים שמעסיקים מאות עובדים יכולים לצמצם כמה שיותר את הסיכוי לפגיעות מיותרות בנפש.

תכנון מראש לאורך הפרויקט

כל השלבים שציינו צריכים להיות קבועים ומוגדרים מראש בתכנית בהדרכת בטיחות, על מנת לכסות את כל הנושאים הקריטיים. בכל הקשור לענף הבנייה, אסור להשאיר שום דבר ליד המקרה, הכל צריך להיות מתוכנן וקבוע מראש.

כל התכנים המדוברים יצוינו על גבי התכנית ויכללו בין השאר סיכוני בטיחות כלליים, סיכוני בטיחות ייחודיים בגזרות שונות, נוהלי בטיחות כלליים באתר, תגובות במקרי חירום, שימוש בציוד מגן ועוד.

חשוב לציין – האחריות על ההשתתפות בהדרכות הללו חלה על הקבלן, ועליו בלבד. עובד שמילא את חובתו ועבר את כל ההדרכות, יקבל טופס הוראות בטיחות להתנהלות באתר הספציפי.

לפרטים נוספים: https://ilanzada.co.il/

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

השכרת פיגום נייד

  כאשר מדובר על פיגום נייד, מדובר על פיגום שמתאפיין בקלות ההרכבה שלו ויכולת להעביר אותו ממקום למקום בצורה קלה ונוחה. כמו כן, הוא מאופיין

צילום קווי ביוב עם דן ביוב

  צילום קווי ביוב זה תהליך שנשמע אולי כמאורע נדיר ויוצא דופן. אבל האמת היא שאנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד על כך שמדובר על

התקנת אינטרקום

  התקנת איטרקום היא דבר פשוט לכאורה, אבל כזה שיכול לשנות את התחושה של כל דיירי הבניין באופן משמעותי. אנחנו יודעים כי אנחנו לא חיים

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

התקשרו עכשיו