טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3742700

הדרכת בטיחות באתרי בניה: כל מה שחשוב לדעת

צילום freepik

בשנים האחרונות כמות תאונות העבודה באתרי בנייה עלתה בצורה משמעותית, כאשר הסטטיסטיקה מראה כי רוב התאונות נגרמו כתוצאה מנפילה מגובה.

במאמר הבא נסביר מה החשיבות בהדרכת בטיחות באתרי בניה, מה היא כוללת וגם, איך תכנון נכון ימקסם את האפקטיביות שלהן בקרב העובדים? כל התשובות.

מה החשיבות בהדרכת בטיחות באתרי בניה?

על מנת לצמצם את תופעת תאונות העבודה ולמנוע נפגעים נוספים בנפש, תקנות הפיקוח על העבודה קבעו כי כל קבלן או בעלים של אתר בנייה מחויבים להעביר לעובדים שלהם הדרכות בטיחות באתר.

את ההדרכות הללו יש לקיים לפני תחילת העבודה, הן לעובדים הקבועים והן לעובדי הקבלן הזמניים שמגיעים לאתר על מנת לבצע עבודות או פרויקטים זמניים.

לאור העובדה שפרויקט הבנייה כולל בתוכו עובדים מסוגים שונים שצריכים להתאים את עצמם לסביבת עבודה משתנה המושפעת גם ממזג האוויר, יש צורך בהדרכה אחידה על מנת שתגרום לכולם לעמוד בנהלים הבטיחותיים ושאף עובד לא יקפח את חייו לשווא.

הדרכת בטיחות – מה היא כוללת?

תחילה, על הקבלן או מנהל האתר להכין עבור העובדים שלו תכנית בטיחות מסודרת שתכלול פירוט של כל ההדרכות, ההיקפים שלהן, המקצוע ואופי הפעילות. את ההדרכות יעבירו אך ורק מדריכים מנוסים בתחום הבטיחות בכלל, ובתחום ההדרכה הספציפית בפרט.

ההדרכה צריכה להיות מותאמת לסוג העובדים ולשפה שהם מדברים. לדוגמא, אם אתר מסויים מעסיק עובדים מסין, על בעל האתר לבצע את ההדרכה בשפה הסינית על מנת שכל העובדים יהיו מעודכנים בנהלים.

הדרכות בטיחות בעבודה צריכות להתבצע כל העת בזמן ביצוע הפרויקט, לאורך נקודות זמן ברורות וקבועות מראש. המטרה בסופו של דבר היא לשמור על העובדים שלכם מעודכנים ולהרחיק אותם מהשגרה היומיומית שיכולה להכניס אותם לאדישות מסוכנת.

כמו כן, במצבים בהם יוזמים פרויקט משנה באתר, יש לקיים הדרכה ספציפית בנושא על מנת שכל העובדים יהיו מעודכנים בנהלים.

לדוגמה, במידה ופרויקט המשנה כולל התקנת פיגומים באתר, על כל העובדים לבצע הדרכה ספציפית בנושא התקנת פיגומים. כך, אתם כקבלנים שמעסיקים מאות עובדים יכולים לצמצם כמה שיותר את הסיכוי לפגיעות מיותרות בנפש.

תכנון מראש לאורך הפרויקט

כל השלבים שציינו צריכים להיות קבועים ומוגדרים מראש בתכנית בהדרכת בטיחות, על מנת לכסות את כל הנושאים הקריטיים. בכל הקשור לענף הבנייה, אסור להשאיר שום דבר ליד המקרה, הכל צריך להיות מתוכנן וקבוע מראש.

כל התכנים המדוברים יצוינו על גבי התכנית ויכללו בין השאר סיכוני בטיחות כלליים, סיכוני בטיחות ייחודיים בגזרות שונות, נוהלי בטיחות כלליים באתר, תגובות במקרי חירום, שימוש בציוד מגן ועוד.

חשוב לציין – האחריות על ההשתתפות בהדרכות הללו חלה על הקבלן, ועליו בלבד. עובד שמילא את חובתו ועבר את כל ההדרכות, יקבל טופס הוראות בטיחות להתנהלות באתר הספציפי.

לפרטים נוספים: https://ilanzada.co.il/

ארכיטקטים ב{HEBROW}
בלוג
blockmag_admin

קניית בית עם חריגת בנייה

  חריגות בנייה הן נושא מורכב אך הן יכולות להיות עוד יותר מורכבות כאשר אנחנו רוצים לבצע קניית בית עם חריגות בנייה. קודם כל נסביר

אדריכל בתים
אדריכלות
blockmag_admin

אדריכל בתים – כך תבחרו אותו נכון!

  אם אתם מתכננים להתחיל תהליך של בנייה או שיפוץ, אתם ודאי מחפשים אדריכל בתים. כאן נסביר כיצד לבחור את האדריכל המתאים ביותר לצרכים שלכם

חריגות בנייה חוק
בלוג
blockmag_admin

עלות הכשרת חריגת בניה

  כיום במדינת ישראל קיימים למעלה ממאה אלף מקרים של חריגות בניה כאלה ואחרות ברמות שונות. על מנת ליישר קו נתחיל ונסביר שחריגת בניה היא

בלוג
blockmag_admin

זקוקים למרחב עבודה – איפה להתחיל

אחד הכללים ליצירת תהליך עבודה נכון ויעיל, הוא יצירת סביבת עבודה נוחה ונעימה. כשאנחנו יוצרים בעסק שלנו סביבת עבודה נעימה ופונקציונאלית, אנחנו מאפשרים לעובדים שלנו

עבודות אדריכלות ב{HEBROW}
בלוג
blockmag_admin

הכשרת חריגות בניה בדיעבד

  מבנים רבים ברחבי הארץ נבנו ללא היתר בניה, היתר לו זקוק כל מבנה על פי האמור בחוק לפני תחילת מלאכת הבניה שלו. ישנם סוגים

התקשרו עכשיו