היתר לפרגולה כל מה שחשוב לדעת על

פרגולה היא מבנה היוצר הצללה. היא אינה סגורה מכל צדדיה, אך יוצרת מקום מוצל ונעים לישיבה. בישראל, אשר נהנית מימים חמימים וחמים רבים, אפשר לנצל בקלות את המרחב החיצוני של המבנה על ידי הוספתה. את הפרגולה אפשר לבנות במרפסת, על גג הבית, בחצר ולאחר הבניה ניתן לשבת בנינוחות בצל גם בימים חמים.

בעבר, היה צורך להוציא היתר לפרגולה לפני כל תהליך בניה. היום, תודות לרפורמת הפרגולות, במידה והמבנה עומד בתנאים, אין צורך לפעול יותר להוצאת ההיתר וניתן ליהנות ממתחם מוצל נוסף ללא צורך בבירוקרטיה.

מתי לא צריך להוציא היתר לפרגולה?

היום לא כל מבנה חייב אישור מקדים. על פניו, הרפורמה הפכה את תהליך הבניה לפשוט יותר, אך רק בתנאים הבאים:

גודל

פתור מהוצאת היתר לפרגולה יינתן במידה והיא אינה עולה על גודל של 50 מ"ר או לחילופין שאינה עולה על 25% משטח הקרקע המיועד לבניה (הנמוך מהשניים).

צורה

פרגולה מוגדרת כמבנה שאינו כולל קירות ושהגג שלה ישר. עליה להיות בנויה רק על עמודים או להתחבר לעמודים שכבר קיימים במקום. כמו כן, שטח ההצללה יכול לעמוד על עד 40% מהמבנה ומהרווחים בין החלקים האטומים צריכים להיות שווים זה לזה.

דיווח לרשויות

על אף שבניית פרגולה עד לגודל של 50 מ"ר אינה דורשת הוצאת היתר, במידה והיא עולה על גודל של 20 מ"ר חלה חובת דיווח לרשות הרישוי. את הדיווח ניתן לעשות גם דרך האינטרנט ויש לצרף אישור קונסטרוקטור אשר בחן ותכנן את המבנה.

הדרך הנכונה לבנות פרגולה

הדרך הנכונה לבנות את הפרגולה היא לבדוק את החוק בטרם תחילתה. לפני שמגיעים אנשי מקצוע למקום יש לבצע תכנון. במידה והפרגולה דורשת דיווח יש לדאוג לכך שאיש מקצוע יעבור על התוכניות ויאשר אותן. על מנת להימנע מאי נעימות בהמשך הדרך ומעבירה על החוק, חשוב מאד לפעול על פיו.

במידה וישנו צורך בהוצאת היתר לפרגולה, ניתן לפנות לרשות במסלול מהיר. מסלול זה מאפשר לנו לקבל מענה תוך עד 45 יום. אם יהיו בעיות או שאלות בזמן זה נוכל לענות עליהן ובסיום התהליך, כשנקבל את האישור, נוכל לדעת כי אנו פועלים בצורה חוקית והרשות לא תבוא אלינו בטענות.

התייחסות לסביבה לפני הבניה

נקודה נוספת שחשוב להתייחס אליה נוגעת לסביבה, לשכנים שלנו. בהנחה שהמבנה עומד בתנאים המאפשרים בניה ללא קבלת היתר, עלינו לדעת כי יכול להיות שדווקא השכנים ירצו להתנגד לבניה. כל עוד המבנה החדש משפיע עליהם, תהיה להם אפשרות לטעון שכך הדבר.

הדרך הטובה ביותר להתחיל את הבניה היא לבדוק כי אין אף גורם שעלול להיפגע או לפגוע בבניה. עלינו לזכור כי מדובר בהוצאה כלכלית והריסת הפרגולה יכולה לעלות עוד כסף ולפגוע במאמצים שלנו. לכן, במידה והמבנה עומד להיות במקום בולט לעין או כזה שעלול להסתיר לשכנים את הנוף, מומלץ לפנות אליהם לקבלת אישור או ליזום פניה לרשות ולדווח על התהליך.

ביחד או לחוד?

כיוון שרובנו לא מכירים את החוק ולא מוציאים ביום יום אישורים והיתרים, עלינו לשקול את הפניה לחברה מקצועית שתלווה אותנו במקום לנסות להוציא את ההיתר לבד או חמור מכך, לבנות ללא היתר. חשוב לזכור כי אי ידיעת החוק אינה פוטרת אותנו מלנהוג על פיו.

אנו יכולים לפנות אל הבלוק היתרי בניה, לשאול שאלות, להתייעץ ולהחליט יחדיו על הדרך הנכונה לפעולה לפני שנתחיל את תהליך הבניה.

היתר בניה בתנאים
בלוג
blockmag_admin

עלות אדריכל לתוספת בניה

ההחלטה להוסיף שטח בנוי לבית הנוכחי שלנו דורשת בדיקת היתכנות ותכנון מקצועי. האדריכל שיעמוד לרשותנו צריך להכיר היטב את הפן ההנדסי וגם את היכולות מבחינת

חריגות בניה בבית משותף

חריגות בניה מהוות למעשה עבירה פלילית. אמנם בישראל קורה שנעשות חריגות שכאלה ולעתים אפילו ללא ידיעתנו, אך כאן ננסה ללמוד לעומק על הנושא, להבין מה

אישור חריגות בנייה

תהליך בנייה יכול להיות אחד המרגשים בחיינו. החל מהשלב הראשון של התכנון ויצירת החלום עם האדריכל ועד לבחירת הדלתות וצבעי הקיר, מדובר בבניית החיים העתידיים

כל מה שחשוב לדעת על היתר לפרגולה

בניית פרגולה מהווה פתרון יעיל ליצירת שטח נוסף למגורים. תחת הפרגולה אפשר לשבת בנינוחות, לארח ולאחסן חפצים. כיוון שישראל היא מדינה שופעת שמש, הרצון להפוך

היתר לפרגולה כל מה שחשוב לדעת על

פרגולה היא מבנה היוצר הצללה. היא אינה סגורה מכל צדדיה, אך יוצרת מקום מוצל ונעים לישיבה. בישראל, אשר נהנית מימים חמימים וחמים רבים, אפשר לנצל

חוק חריגות בניה

מתכננים לבנות תוספת לבית? לשנות את התוכניות המקוריות של הבניה? חושבים לפתוח חלון בקיר? רגע לפני שנתחיל במלאכה ונכניס את אנשי המקצוע ישנו חוק חשוב