וילות מודרניות

עוד ועוד אנו נתקלים במושג שנתפס חזק כחלק בלתי נפרד מעולם העיצוב, ההנדסה והאדריכלות ”מודרני“. היום, כמעט כל ישראלי שרוצה לבנות בית חדש או לשפץ את ביתו מאפס מתייחס לסגנון עיצובי זה. וילות מודרניות ניתן לראות בכל רחבי הארץ החל מאזורים עירוניים בערים כמו אשדוד, תל אביב, גבעתיים וחיפה דרך אזורים כפריים כמו מושבים למשל, אזור השרון, קיסריה, סביון, פתח תקווה ועוד.

העיצוב המודרני, מאיפה הכל התחיל?

סגנון העיצוב ’מודרני‘ הגיע מהאדריכלות המודרנית בשנות השלושים של המאה הקודמת לאחר המהפכה התעשייתית. הרעיון הוא ליצור וילות מודרניות בתהליך בנייה פשוט, נקי מגימורים וקישוטים המבוסס על צורות חדות, גיאומטריות וברורות. בנוסף, כשאנחנו מתכננים וילות מודרניות אנחנו מקבלים תמיכה מלאה מהפונקציות של המבנה.

מה זה אומר? זה אומר שאנחנו קודם כל מתאימים את הצרכים שלנו, מבינים אותם לעומק ורק אז מתכננים את הבית. קווים נקיים וישרים, איזון בין חומרי גלם טבעיים כמו בטון, זכוכית, עץ, אלמנטים פשוטים וגוונים חלקים – הם המאפיינים העיקריים של וילות המעוצבות בסגנון המודרני.

וילות מודרניות – קרות ומנכורות או חמימות ואלגנטיות?

אנשים רבים שפחות מתחברים לסגנון הזה טוענים כי מדובר בסגנון קר שיוצר בפנים הבית תחושה של ניכור במקום חמימות. האמת היא שזה ממש לא כך וכדי להשיג את החמימות שכולנו רוצים, ניתן לשלב מאפיינים חמים כמו שימוש בעץ, קטיפה וחומרי גלם חמים נוספים, ניתן לשלב גופי תאורה שקועים, רצפת פרקט, חפצי אמנות בצבעים עזים ועוד מגוון של אלמנטים עיצוביים שיתנו סוג של קונטרסט לניקיון המודרני.

וילות בעיצוב מודרני דגשים חשובים

  1. אחידות לאורך על העיצוב – חשוב שלא ללכת לאיבוד ולשמור על קו עיצובי אחיד שיתן את הטון בכל הבית. זה יכול לבוא לידי ביטוי במניפת הצבעים שבה נבחר לעשות שימוש, בחומרי הגלם, בניגודיות או בכל רעיון אחר שנבחר לשלב בבית.
  2. חיבור בין הפרקטי לעיצובי- זכרו! מודרני זה קודם כל פונקציולי ואחר כך יפה. לכן, חשוב שבכל חלל יהיה מענה מלא לצרכים הבסיסיים שלנו, שתהיה מחשבה מאחורי מיקומם של הדברים, לעשות שימוש בכל מיני מוצרים שיכולים להקל על חיינו כמו ריהוט ’חכם‘ (קונסולות, ספה מתכווננת וכדומה) ועוד.
  3. פחות זה הרבה יותר – שאנחנו בוחרים לעצב וילה בסגנון מודרני אנחנו נמנעים מלהעמיס. אנחנו נמנעים מלהוסיף פריטים דקורטיביים שאין בהם צורך ושומרים על מראה נקי. למשל, בשונה ממטבח כפרי שעמוס בפריטים, אביזרים ומוצרים על השיש, במטבח המודרני נבחר שלכל מוצר חשמלי או פריט יש את מקום האחסון שלו ורק במידת הצורך נוכל לשלוף אותו בקלות.

זקוקים לטיפים ורעיונות נוספים בעולם העיצוב והאדריכלות? במרכז האדריכלות תוכלו להנות משפע של בעלי מקצוע שיסייעו בתכנון ועיצוב ביתכם בהתאמה מושלמת למידות ולצרכים שלכם. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.

חריגות בנייה חוק
בלוג
blockmag_admin

חריגות בנייה חוק

  על מנת שלא נחיה כמו במערב הפרוע בו כל אחד עושה את כל העולה על רוחו, תחום הבניה חוקק במדינת ישראל את החוק לתכנון

הסדרת חריגות בנייה
בלוג
blockmag_admin

הסדרת חריגות בנייה

  במקרים רבים חריגות בנייה נעשות במודע אך לעיתים הן נעשות בטעות תוך כדי הבנייה. העובדה שחריגות בנייה נעשות בטעות לא מקל על הנושא ועדיין

חריגות בניה בחריש

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה בחריש כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

חריגות בניה בעומר

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה בעומר כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

חריגות בניה בתל-אביב

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה בתל-אביב כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

חריגות בניה ביפו

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה ביפו כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

התקשרו עכשיו