וילות מודרניות

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

עוד ועוד אנו נתקלים במושג שנתפס חזק כחלק בלתי נפרד מעולם העיצוב, ההנדסה והאדריכלות ”מודרני“. היום, כמעט כל ישראלי שרוצה לבנות בית חדש או לשפץ את ביתו מאפס מתייחס לסגנון עיצובי זה. וילות מודרניות ניתן לראות בכל רחבי הארץ החל מאזורים עירוניים בערים כמו אשדוד, תל אביב, גבעתיים וחיפה דרך אזורים כפריים כמו מושבים למשל, אזור השרון, קיסריה, סביון, פתח תקווה ועוד.

העיצוב המודרני, מאיפה הכל התחיל?

סגנון העיצוב ’מודרני‘ הגיע מהאדריכלות המודרנית בשנות השלושים של המאה הקודמת לאחר המהפכה התעשייתית. הרעיון הוא ליצור וילות מודרניות בתהליך בנייה פשוט, נקי מגימורים וקישוטים המבוסס על צורות חדות, גיאומטריות וברורות. בנוסף, כשאנחנו מתכננים וילות מודרניות אנחנו מקבלים תמיכה מלאה מהפונקציות של המבנה.

מה זה אומר? זה אומר שאנחנו קודם כל מתאימים את הצרכים שלנו, מבינים אותם לעומק ורק אז מתכננים את הבית. קווים נקיים וישרים, איזון בין חומרי גלם טבעיים כמו בטון, זכוכית, עץ, אלמנטים פשוטים וגוונים חלקים – הם המאפיינים העיקריים של וילות המעוצבות בסגנון המודרני.

וילות מודרניות – קרות ומנכורות או חמימות ואלגנטיות?

אנשים רבים שפחות מתחברים לסגנון הזה טוענים כי מדובר בסגנון קר שיוצר בפנים הבית תחושה של ניכור במקום חמימות. האמת היא שזה ממש לא כך וכדי להשיג את החמימות שכולנו רוצים, ניתן לשלב מאפיינים חמים כמו שימוש בעץ, קטיפה וחומרי גלם חמים נוספים, ניתן לשלב גופי תאורה שקועים, רצפת פרקט, חפצי אמנות בצבעים עזים ועוד מגוון של אלמנטים עיצוביים שיתנו סוג של קונטרסט לניקיון המודרני.

וילות בעיצוב מודרני דגשים חשובים

  1. אחידות לאורך על העיצוב – חשוב שלא ללכת לאיבוד ולשמור על קו עיצובי אחיד שיתן את הטון בכל הבית. זה יכול לבוא לידי ביטוי במניפת הצבעים שבה נבחר לעשות שימוש, בחומרי הגלם, בניגודיות או בכל רעיון אחר שנבחר לשלב בבית.
  2. חיבור בין הפרקטי לעיצובי- זכרו! מודרני זה קודם כל פונקציולי ואחר כך יפה. לכן, חשוב שבכל חלל יהיה מענה מלא לצרכים הבסיסיים שלנו, שתהיה מחשבה מאחורי מיקומם של הדברים, לעשות שימוש בכל מיני מוצרים שיכולים להקל על חיינו כמו ריהוט ’חכם‘ (קונסולות, ספה מתכווננת וכדומה) ועוד.
  3. פחות זה הרבה יותר – שאנחנו בוחרים לעצב וילה בסגנון מודרני אנחנו נמנעים מלהעמיס. אנחנו נמנעים מלהוסיף פריטים דקורטיביים שאין בהם צורך ושומרים על מראה נקי. למשל, בשונה ממטבח כפרי שעמוס בפריטים, אביזרים ומוצרים על השיש, במטבח המודרני נבחר שלכל מוצר חשמלי או פריט יש את מקום האחסון שלו ורק במידת הצורך נוכל לשלוף אותו בקלות.

זקוקים לטיפים ורעיונות נוספים בעולם העיצוב והאדריכלות? במרכז האדריכלות תוכלו להנות משפע של בעלי מקצוע שיסייעו בתכנון ועיצוב ביתכם בהתאמה מושלמת למידות ולצרכים שלכם. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
חשיבותו של מהנדס בהרחבת הבית

מתכננים לבנות בית חדש? אולי לבצע הרחבה? ישראלים רבים בוחרים להרחיב את שטח המחייה שלהם באמצעות פתיחת מרפסת חדשה או הרחבה של חדר, כדי לשפר

תפקידו של קונסטרוקטור

תפקידו של קונסטרוקטור הקונסטרוקטור הוא מקצוע שאחראי על לקיחת חומרי גלם כמו חול, מים וסלע והפיכתם למבנים. בעתיד, בוטים של AI כמו הקונסטרוקטור ישמשו כדי

השכרת מחפרון ללא מפעיל

בובקט היא המכונה האוטונומית הפופולרית והנפוצה ביותר בייעור. הוא שימש במגוון רחב של פעולות ומשימות יער כגון פינוי שבילים, כריתת מברשות, קצירת עצים ופעולות כריתת

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!