טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

חוק חריגות בניה

מתכננים לבנות תוספת לבית? לשנות את התוכניות המקוריות של הבניה? חושבים לפתוח חלון בקיר? רגע לפני שנתחיל במלאכה ונכניס את אנשי המקצוע ישנו חוק חשוב שעלינו להכיר: חוק חריגות בניה. כל בניה אשר התבצעה בלי שהתקבל אישור מקדים לבצע אותה תיחשב כחריגה. על פי החוק, חריגה נתפסת כעבירה פלילית ויכולה להוביל להעמדה לדין.

מהן חריגות בניה

לאחר ההסבר הקצר כדאי שנדע כי חריגות בניה הן קצת יותר מורכבות ממשפט אחד. כל כך מורכבות שחלקנו מבצעים אותן בלי לדעת שעשינו דבר בניגוד לחוק. עלינו לדעת כי חריגה יכולה להיות קשורה בגובה של המבנה, בשטח הבניה, סטייה מהתוכנית, תזוזה במיקום החניה ועוד.

כפי שציינו, לא פעם אנשים מבצעים חריגה בלי לדעת על כך. לעתים הקבלן מזיז במעט את הקיר בניגוד לתוכניות ולעתים פתח החלון גדול יותר בפועל. מקרים אלו לרוב לא יגיעו להעמדה לדין בעיקר כי אין בהם כוונה תחילה ואנחנו לא מרוויחים מהם דבר מה. לעומת כל המקרים הללו ישנם מצבים מכוונים של הוספת חדר, הוספת פרגולה בהיתר סגירת מרפסת ופעולות נוספות שייחשבו כחריגה, אך יכולים לקבל אישור מקדים.

חוק חריגות בניה

אישור חריגות בניה

חוק חריגות בניה עוסק במספר נקודות. הוא עונה על השאלה מהי חריגה ונותן מענה לאלו מאיתנו שרוצים לקבל אישור לחריגה. הדרך הפשוטה ביותר לעשות שינוי בבית: להוסיף חדר, לסגור מרפסת, לבנות פרגולה גדולה, לפתוח חלון נוסף ועוד שלל פעולות, היא לפנות לרשות ולבקש היתר לבצע את הפעולה.

המטרה של הרשות היא לעזור לנו לבצע את הפעולות השונות במינימום הפרעה. לכן בעת הגשת בקשה להיתר עלינו להגיש מסמכים שונים ובהם תוכניות שינוי עם חתימה של גורם הנדסי. כמו כן להוכיח כי השינוי לא הולך להשפיע על שכנינו ובמידת הצורך לקבל את הסכמתם בכתב בטרם נתחיל לבצע שינויים.

שני מסלולים לקבלת היתר

הדרך הפשוטה ביותר להימנע מאי נעימות שיכולה להוביל לבקשה להריסת המבנה, קנסות והעמדה לדין, עלינו להגיש בקשה לקבלת היתר לחריגת בניה. במקרה ואנו מבצעים זאת לפני תחילת העבודה נוכל לגשת לאחד משני המסלולים.

המסלול הארוך

מסלול זה אורך עד 90 יום ובסיומו הוועדה תקבע האם נוכל או לא נוכל לבצע את השינויים שאנו מבקשים לעשות. לרוב הוא יתאים עבור שינויים אשר יש להם השפעה על הסביבה או שיש בהם מורכבות מבחינה הנדסית.

המסלול הקצר

מסלול זה אורך עד 45 יום והוועדה תיתן מענה מהיר ופעמים רבות גם אישור מתאים לביצוע הפרויקט. מסלול זה מתאים עבור פרויקטים קטנים או כאלו שלא משפיעים או מפריעים לסביבה (לכן הדיון יהיה פשוט יותר).

בקשת היתר לאחר ביצוע החריגה

עוד אפשרות שעומדת לרשותנו היא הגשת בקשה להיתר חריגה בדיעבד. זו אינה האפשרות המומלצת ועלינו להביא בחשבון שאם לא נקבל את האישור יהיה עלינו לפרק את המבנה, מה שיגרום להוצאות נוספות ולכך שנשאר בלי השינוי לו ייחלנו.

במידה וכבר ביצענו שינוי, עלינו לדעת כי יש באפשרותנו לפנות לוועדה ולבקש לקבל היתר. במידה ויינתן לנו האישור המיוחל הוא יוכל להיות זמני או קבוע. גם כאן יהיה עלינו להציג תוכניות הנדסיות ואין זה מספיק להגיש רק צילום או ליידע את הוועדה במה שנעשה.

להכיר את חוק חריגות בניה

אנחנו יכולים לנסות ללמוד את חוק חריגות הבניה או לפנות לחברה מקצועית אשר עוסקת בתחום. חברת הבלוק היתרי בניה תוכל לסייע לנו בכל הנוגע לחריגות וקבלת היתרים מהרשות המקומית בה נמצא המבנה.

השכרת פיגום נייד

  כאשר מדובר על פיגום נייד, מדובר על פיגום שמתאפיין בקלות ההרכבה שלו ויכולת להעביר אותו ממקום למקום בצורה קלה ונוחה. כמו כן, הוא מאופיין

צילום קווי ביוב עם דן ביוב

  צילום קווי ביוב זה תהליך שנשמע אולי כמאורע נדיר ויוצא דופן. אבל האמת היא שאנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד על כך שמדובר על

התקנת אינטרקום

  התקנת איטרקום היא דבר פשוט לכאורה, אבל כזה שיכול לשנות את התחושה של כל דיירי הבניין באופן משמעותי. אנחנו יודעים כי אנחנו לא חיים

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

עסקים טעוני רישוי
רישוי עסקים
blockmag_admin

עסקים טעוני רישוי

עסקים טעוני רישוי אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב

פינוי אסבסט מה החוק ?

  אסבסט הוא חומר שהיה להיט בשנות החמישים של המאה הקודמת. מדובר על טריק פשוט, יעיל, נוח וזול העובד כל הזמן. אסבסט הוא חומר זול

התקשרו עכשיו