טיפים מובילים עבור עיצוב ותכנון של משרד ירוק

עדיף לבנות נכון!מאשר לבנות פעמיים!

לדעת רבים המהפכה הגדולה של המאה ה-21  היא המהפכה הירוקה, קרי מהפכת איכות הסביבה. אם המאה ה-20 התאפיינה בתיעוש מהיר, צמיחה חסרת תקדים אשר לא התייחסה כמעט להיבטים הסביבתיים והשפעתה על בני האדם והעולם בו הם חיים, אזי שהמאה ה-21 היא שונה לגמרי.

אנחנו רואים את זה ברמת הממשלות והארגונים הבינלאומיים שפועלים ללא הפסקה בכיוון זה, אנחנו יכולים לראות את זה ברמה של רשויות מקומיות וארגונים מקומיים וכן אנחנו יכולים לראות את זה ברמת הפרט, בין אם זה בעסקים ובין אם זה במשקי בית.

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא נושא עיצוב ותכנון על פי מאפיינים של שמירה על הסביבה.
ברמה הלאומית ניתן לראות זאת בהיבטים שונים, למשל, שמירה על שטחים פתוחים, תכנון שכונות ותשתיות באופן שלא יפגע בסביבה ויגרום זיהום ועוד. ברמת הפרט, ניתן לראות זאת בתהליכי בנייה יותר ידידותיים ופחות מזהמים וכן בתכנון ועיצוב מבני מגורים או מבני משרדים באופן שישרת את הסביבה בטווח הקצר ובטווח הארוך. .

איך מעצבים ומתכננים משרד באופן ידידותי לסביבה?

לפני שנציג שורה של טיפים שיאפשרו לכם ליהנות מתהליך עיצוב ותכנון ידידותי לסביבה, חשוב לשים לב לשלוש נקודות מהותיות:

  1. התהליך חייב להתבצע בדרך שתשרת את הצרכים שלכם מבחינה מעשית. אין טעם לעצב ולתכנן מבנה, אם בסופו של דבר לא תוכלו לבצע את העבודה המוטלת עליכם על הצד הטוב ביותר שתפגע בתהליך העבודה.
  2. התהליך חייב להתבצע בדרך שתתאים לתקציב שעומד לרשותכם, על מנת שתוכלו לסיים את הפרויקט בתקציב המתוכנן מראש אם שינויים מעטים ככל שניתן.
  3. חשוב לקרוא וללמוד ועל הנושא כדי לדעת איזה תכנון ואילו חומרים נחשבים לידידותיים לסביבה.

טיפים לתכנון ועיצוב נכון מבחינה סביבתית

טיפ ראשון –נצלו באופן אופטימלי את התנאים הטבעיים שעומדים לרשותכם. למשל, נצלו את התאורה הטבעית שהמשרד יכול ליהנות ממנה, וכך תוכלו לחסוך בשימוש באמצעי חשמל במהלך היום.

טיפ שני – השתמשו במתקנים באופן יעיל וחכם. למשל, אם אתם מתקינים מזגן, וודאו שהוא אינו צורך הרבה אנרגיה ושהקרור מגיע לכל מקום בצורה יעילה. באזורים שונים בארץ אתם יכולים להשתמש גם במאווררי תקרה ובכך לחסוך לא מעט עלויות ולעבוד יעיל וחכם יותר.

טיפ שלישי – מוצרים ממוחזרים. אחת הדרכים לשמור על הסביבה היא בעזרת שימוש וניצול מוצרים וחומרים ממוחזרים. בין אם מדובר בריהוט או בכל פריט אחר. אפשר למצוא מגוון רחב של אמצעים ממוחזרים שניתן ליהנות מהם.

טיפ רביעי – מלבד עיצוב ותכנון, ייצרו במשרד מדיניות ירוקה ותשקיעו בכך. למשל, מחזור חומרים, צמצום שימוש במדפסות, התקנת טיימרים לצריכה נכונה בחשמל ובמים, ועוד.

כיום קיימת תקינה עבור בניינים ירוקים. בעלי מבנים מנסים לקבל בעת הבנייה תקן שכזה.  התקן הישראלי לבנייה ירוקה, ת"י 5281 , נקבע בשנת 2005 וכלל במקור התייחסות לשני סוגי מבנים: מגורים ומשרדים. התקן מתעדכן מדי מספר שנים וזאת על מנת להתאים את עצמו לשינוי בפרקטיקה או ברגולציה המקומית וכדי להטמיע תובנות מהניסיון בעולם. בנוסף לתקן הישראלי ישנם תקנים בין-לאומיים (LEED) המדורגים בברונזה, כסף וזהב תלוי בניקוד שמקבל הבניין.

בעת תכנון הבניין תהליך הבנייה, יש להתייחס לניקוד שניתן לצבור וכך להיערך לקבלת התקן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!