כל מה שחשוב לדעת על היתר לפרגולה

בניית פרגולה מהווה פתרון יעיל ליצירת שטח נוסף למגורים. תחת הפרגולה אפשר לשבת בנינוחות, לארח ולאחסן חפצים. כיוון שישראל היא מדינה שופעת שמש, הרצון להפוך את השטח החיצוני לשטח שימושי ומוצל, נפוץ אצל רבים. בעקבות רפורמת הפרגולות יותר ויותר אנשים מאמצים את הרעיון ובוחרים ליצור אזור מוצל ונעים.

אלו מאיתנו שרוצים להניח פרגולה צריכים לברר על הצורך להוציא היתר לפרגולה ולבחון אם הרפורמה החדשה אכן תקפה למבנה ולדרישות שלנו.

הרפורמה בתחום בניית פרגולות

הרפורמה בתחום אישורי הפרגולות קובעת כי ניתן לקבל פטור מבקשה להיתר במידה והמבנה עומד בתנאים הבאים:

מבנה הפרגולה

התשתית של הפרגולה לא תכלול קירות צדדיים. על הגג להיות משופע ולא מישורי והתקרה צריכה להיות משטח של הצללה. המרווחים בין החלקים שיוצרים את הצל צריכים להיות שווים במרחקם זה מזה. חלקו האטום של הקירוי לא יעלה על 60%.

שטח

על השטח של הפרגולה לעמוד על לא יותר מ-50 מ"ר. לחילופין, עליה להיות קטנה מ-25% מהשטח הפנוי לבנייה. היא יכולה להיות מונחת על הקרקע, הגג או המרפסת כל עוד היא עומדת בגודל המותר על פי הנקבע ברפורמה לחוק.

בליטה מהמבנה

הגג או החלק המכסה את הפרגולה יכולים לחרוג משטח המבנה עד לשני מטרים. כמו כן, עליו להיות מחובר לפחות בחלק אחד ממנו לקיר המבנה.

מתי נצטרך להוציא היתר לפרגולה

בכל מקרה של בניית פרגולה אשר אינה עונה על הדרישות שציינו למעלה, יהיה עלינו להוציא מראש היתר בנייה. את הבקשה יש להפנות לרשות המקומית ולוועדה המטפלת בבקשות אלו. ביצוע פרגולה ללא אישור יכולה להוביל לדרישה להורדתה ובמידה ונסרב, לתהליך משפטי שיכול להסתיים בקנסות והעמדה לדין.

מומלץ שלא להתחיל בבנייה כל עוד יש לנו ספק אם נדרש מאיתנו להוציא אישור או לא. במידה והתכנון אינו עומד בתנאים שלמעלה, יש לפנות אל הוועדה וניתן לעשות זאת בהליך מזורז שמשמעותו היא שנקבל תשובה תוך חודש וחצי.

בניית פרגולה בבניין משותף

נקודה שעלינו להביא בחשבון היא צורך בקבלת היתר לפרגולה בבית משותף. ישנן רשויות אשר קובעות כי יש לקבל מראש את הסכמת שאר הדיירים בבניין כדי לבנות. חשוב מאד לקבל את האישורים מראש כיוון שכל אי הסכמה בעתיד עלולה להוביל לדרישה להסרתה.

חשוב לזכור כי לאחר שנקבל את האישור להקמת הפרגולה, יהיה עלינו לבנות בהתאם לאישור (הדבר נכון לבית משותף או פרטי אם נדרש היתר מקדים). כל שינוי דורש קבלת היתר מחדש ובמידה ולא יהיה לנו אישור אנו עלולים להציב עצמנו מול הליכי הריסה או הליכים משפטיים.

כיצד מומלץ לפעול?

הכנסת שינויים למבנה יכולה להיות מרגשת. אנו עומדים להגדיל את השטח בו נוכל להשתמש ולנצל את המרחב שלנו ביעילות. הנחת הפרגולה תדרוש מאנשי מקצוע שונים לעבוד במקום, אך רגע לפני שנמצא את אנשי המקצוע ונתחיל בעבודה, עלינו לוודא כי אנחנו פועלים על פי החוק.

הכלל הוא שאנחנו לא יכולים להסתמך רק על רפורמת הפרגולות ולצאת מנקודת הנחה שאנחנו יכולים לבנות פרגולה. עלינו להתחיל מבדיקה של הנושא, של השטח, לבדוק מול השכנים שאין כל מגבלות ולפנות לרשות לבדוק אם אנו אכן זכאים לפטור מקבלת היתר.

להיעזר באנשי מקצוע

אנשי מקצוע המתמחים בתהליך הוצאת היתרי בנייה יכולים ללוות אותנו לאורך כל הדרך ולסייע לנו בקבלת ההיתר הנדרש לנו. חברת הבלוק היתרי בניה תוכל לעמוד לרשותנו ולסייע לנו לבנות על פי החוק.

היתר בניה בתנאים
בלוג
blockmag_admin

עלות אדריכל לתוספת בניה

ההחלטה להוסיף שטח בנוי לבית הנוכחי שלנו דורשת בדיקת היתכנות ותכנון מקצועי. האדריכל שיעמוד לרשותנו צריך להכיר היטב את הפן ההנדסי וגם את היכולות מבחינת

חריגות בניה בבית משותף

חריגות בניה מהוות למעשה עבירה פלילית. אמנם בישראל קורה שנעשות חריגות שכאלה ולעתים אפילו ללא ידיעתנו, אך כאן ננסה ללמוד לעומק על הנושא, להבין מה

אישור חריגות בנייה

תהליך בנייה יכול להיות אחד המרגשים בחיינו. החל מהשלב הראשון של התכנון ויצירת החלום עם האדריכל ועד לבחירת הדלתות וצבעי הקיר, מדובר בבניית החיים העתידיים

כל מה שחשוב לדעת על היתר לפרגולה

בניית פרגולה מהווה פתרון יעיל ליצירת שטח נוסף למגורים. תחת הפרגולה אפשר לשבת בנינוחות, לארח ולאחסן חפצים. כיוון שישראל היא מדינה שופעת שמש, הרצון להפוך

היתר לפרגולה כל מה שחשוב לדעת על

פרגולה היא מבנה היוצר הצללה. היא אינה סגורה מכל צדדיה, אך יוצרת מקום מוצל ונעים לישיבה. בישראל, אשר נהנית מימים חמימים וחמים רבים, אפשר לנצל

חוק חריגות בניה

מתכננים לבנות תוספת לבית? לשנות את התוכניות המקוריות של הבניה? חושבים לפתוח חלון בקיר? רגע לפני שנתחיל במלאכה ונכניס את אנשי המקצוע ישנו חוק חשוב