משרדי אדריכלים

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

אין ספק כי כאשר אנו מחליטים לבנות את ביתנו או לתכנן את השיפוץ הבא של דירתנו, אנו משקיעים בכך כסף רב, מחשבה, משאבים ואנרגיות. בין התפקידים החשובים ביותר פרט לקבלן מפתח, מפקח בניה, קבלני משנה, מהנדס ועוד תפקידי מפתח נוספים הוא האדריכל שיתכנן את הפרויקט. בישראל פזורים לא מעט משרדי אדריכלים מצפון ועד דרום והשאלה הקריטית שתשפיע באופן ישיר על הצלחת הפרויקט היא איך אנו בוחרים משרד אדריכלים מקצועי. לפני שניתן לכם כמה טיפים בבחירת משרד מבין משרדי אדריכלים הקיים, הנה כמה מהתפקידים החשובים של האדריכל.

תפקידיו של אדריכל

  1. מעורבות על כל שלבי הבניה – יש המון שלבים בבניית בית או פרויקט ועל כן המעורבות שלו, משום שהוא זה שמתכנן את הפרויקט מא‘ ועד ת‘.
  2. שמירה על קשר ישיר עם הלקוח – האדריכל אמור לשמור על קשר עם הלקוח לאורך כל הפרויקט ולתרגם את העיצובים והתכנונים לתהליך של בניה ממשי.
  3. תקנות – האדריכל חייב לוודא כי הבניה נעשית לפי כל התקנות ואישורי הבניה. למעשה, הוא זה שמבצע את התהליכים שמובילים לקבלת האישורים.
  4. גורמים סביבתיים – האדריכל מתכנן את הפרויקט בהתאם לכל מיני גורמים סביבתיים כמו למשל חשמל, שימוש בחומרי בניה ספציפיים ועוד.

בנוסף, האדריכל מקים ביחד עם הלקוח את התקציבים, מבין את הערכים והצרכים של הבניין,מתייעץ עם אנשי מקצוע נוספים, מכין מסמכי מכרז לחוזים, מביא לידי ביטוי עניינים הקשורים לבטיחות המבנה ועוד.

אז איך בוחרים משרד אדריכלים?

בשלב הראשון אנו ממליצים לכם להשוות בין לפחות 4 משרדי אדריכלים. אתם רוצים לשאוף לראות כמה שיותר פרויקטים כדי שמצד אחד יהיה לכם מקור השוואתי ומצד שני תוכלו להגיע לפרויקט שתואם את התקציבים שלכם אך גם את הסגנון והויז‘ן, שכן לכל אדריכל יש את הקו העיצובי והמיינד שלו. לאחר שצמצמתם את הבחירה , אתם חייבים לקבוע פגישות היכרות שמטרתן תוכלו להתרשם מהאדריכל או האדריכלית. בפגישה תקבלו את כל המידע לו אתם זקוקים על התכנון ועל המשרד עצמו.

סגנון עיצובי

מומלץ לבחור באדריכל שפתוח לכמה סגנונות עיצוביים כדי שתקבלו מגוון של רעיונות לגבי הבית שהכי מזוהה אתכם ולא עם האדריכל עצמו. אם יש לכם קווים מנחים או רעיונות ספציפיים, עדיף לבחור משרדי אדריכלים הפועלים על פי אותן גישות.

זמינות

אחד הדברים הכי חשובים הוא רמת הזמינות של האדריכל עבורכם. לכן, הדבר האחרון שאתם רוצים זה לבנות פרויקט באשדוד ולבחור באדריכל שהמשרד שלו ממוקם בחיפה. תחשבו על זה. בנוסף, אתם היזמים של הפרויקט שלכם ואתם צריכים תמיד לבחור בבעלי מקצוע שיהיו זמינים עבורכם בכל שלב ביום. לכן, בדקו כי המשרד בו אתם מביעים עניין אכן זמין עבורכם בשעות שנוחות לכם.

דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא כל הנושא של גמישות בתכנון. החיים שלנו משתנים וכך גם מבנה הבית חייב להיות גמיש לשיפוצים ושינויים בהמשך.

במקביל, כדאי לשים לב לעוד מספר היבטים:

  1. שכר טרחה
  2. ידע מקצועי, חדשנות ולמידה בתחום
  3. קשרים עם בעלי מקצוע נוספים בתחום הבניה
  4. שם מוניטין וניסיון

לפרטים ויצירת קשר עם האדריכלים המובילים בישראל, השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
קבלת היתר לתוספת בניה
אדריכלות יוקרה – למי כדאי להשקיע?

  רוצים לשדרג את הנכס שלכם? כאן נסביר איך אדריכלות יוקרה תעשה לכם את העבודה! על אדריכלות ויוקרה המשמעות הכללית של אדריכלות היא עיצוב ותכנון

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!