טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

משרד הבריאות רישוי עסקים

משרד הבריאות רישוי עסקיםמשרד הבריאות רישוי עסקים

משרד הבריאות אמון על שמירה על בריאותו של הציבור הרחב המתגורר בישראל, ולכן פועל ללא לאות לצורך אכיפת תקנות הבריאות בבתי עסק קטנים וגדולים המשרתים את הקהל. משרד הבריאות רישוי עסקים הינו הליך מחייב עבור בתי עסק המעוניינים להוציא רישיון עסק חוקי, זאת לצורך הקמה / חידוש והפעלה של העסק בהתאם להוראות החוק.

חוק רישוי עסקים מפרט את התקנות המחייבות כל בית עסק לצורך קבלת הרישיון המיוחל, כאשר בתי עסק שיש להם קשר ישיר לבריאות הציבור מחויבים בנוסף לעמוד בתקנות של משרד הבריאות. הגוף הממונה על בחינת שמירת התקנות בבתי עסק אלו הינה המחלקה לבריאות הסביבה, שהיא מחלקה המסופחת אל משרד הבריאות בישראל. 

כיוון שקיימים בתי עסק מסוגים שונים שלהם קשר לבריאות הציבור, תקנות רישוי  עסקים מטעם משרד הבריאות מחולקות לקטגוריות נפרדות אותן נסקור במאמר הבא.

רישוי עסקים לאתרי רחצה

אתרי רחצה המיועדים לשירות הציבור הרחב הינם בריכות, חופי רחצה וכן מקוואות המשמשות קהל של טובלים וטובלות. כיוון שהפן התברואתי בבתי עסק אלו קשור למים בהם הציבור בא איתו במגע, קיימות תקנות מחייבות לשמירה על איכות המים במקומות אלו, ביניהם גם שטחים נפרדים למקומות הרחצה כמו שירותים, מקלחות והמלתחות במקום.

בריכות שחייה משמשות למטרות הנאה לציבור הרחב, אך יחד עם זאת המים בהם חשופים לזיהומים שונים העלולים לפגוע בבריאות הציבור. משום כך בעלי עסק המפעילים בריכות צריכים לשמור על תנאים תברואתיים שונים כמו תהליכי חיטוי מים, ביצוע בדיקות שוטפות על איכות המים בבריכות וכן תנאים תברואתיים נוספים הנוגעים לכל שטח המקום.

רישוי עסקים לאתרי טיפול בשפכים

גם עסקים בהם קיימים מתקנים לטיפול במי שפכים מחויבים לעמוד בתקנות משרד הבריאות, זאת כדי להבטיח שמירה והגנה מסכנות בריאותיות כתוצאה מחשיפה אל מים מזוהמים. אתרי טיפול שפכים עוסקים באיסוף שפכים ממקורות ביוב, וניצול משאב זה לצרכי תעשייה וחקלאות. יחד עם זאת, על עסקים אלו קיימת החובה לעמוד בתוכניות ובתנאים המפורטים לשימוש וטיפול במי שפכים, זאת כדי לקבל את רישיון העסק הנדרש להפעלת האתר.

רישוי עסקים למקורות מים ומתקני טיפול במים

מתקנים אלו מאפשרים מתן מי שתייה לכלל הציבור בישראל, שהינם מהווים מצרך חשוב ומהותי לבריאות האנושות. כדי להבטיח כי מקורות מים יספקו את המי השתייה בצורה האיכותית והבריאה ביותר, משרד הבריאות רישוי עסקים מבצע בקרה צמודה על בתי עסק אלו כדי לדאוג לבריאות הציבור. לשם כך קיימות תקנות מחייבות בתי עסק מהסוג זה, ביניהן קיימים תנאים מפורטים לבחינה ובדיקת איכות מי השתייה בין אם מדובר על שאיבת מי תהום, שאיבת מים ממעיינות ונחלים, התפלה של מי- ים וכל תהליך אחר המספק את מי השתייה לברזי המים של הציבור בישראל.

רישוי עסקים למוסדות רפואיים

מוסדות רפואיים קשורים באופן ישיר לבריאות הציבור, כאשר המטרה המרכזית של מוסדות אלו היא להעניק טיפול איכותי ומסור לשמירת הבריאות. המחלקה לבריאות הסביבה של משרד הבריאות מפקחת על הליכי רישוי של מוסדות רפואיים, ביניהם גם בדיקה של מכשור וציוד רפואי המשמש את ציבור החולים והמטופלים המגיעים למוסדות השונים. נוסף לכך, המחלקה מפקחת על מגוון התנאים התברואיים הקיימים בבתי עסק אלו כמו טיפול בפסולת, כביסה, ניקיון, חדרי שירותים ומלתחות, מטבח הקיים במוסדות הרפואיים ועוד מאפיינים נוספים הקשורים לשמירה על היגיינה ומניעת זיהומים. 

רישוי עסקים למוסדות חינוך ורווחה

בתי עסק הנכללים בקטגוריית רישוי עסקים למוסדות חינוך ורווחה הינם בתי ספר, גנים, מעונות יום, פעוטונים וכל בית עסק אחר המפעיל שירותי חינוך ורווחה עבור הציבור הרחב. מוסדות אלו מעניקים שירותי חינוך ורווחה לשוהים בהם, אך גם קשורים קשר הדוק לפן הבריאותי של הציבור הנעזר בשירותים אלו במקום.

משום כך משרד הבריאות קבע מספר תנאים בנוגע להצלחת שמירת הבריאות של התלמידים במוסדות החינוך, זאת בכדי להצליח ולשלב בין תנאי שהות נאותים במוסד לבין השגת מטרת הלימוד והחינוך המושרש במוסד. תקנות שמירת הבריאות כוללות את כל שטחי המוסד כמו חצר המוסד החינוכי, התחזוקה השוטפת והנאותה הקיימת בו, בטיחותם של מתקני החצר, התאמת חללי המבנה לכמות התלמידים במוסד, שמירת הניקיון וההיגיינה של חדרי השירותים, הקפדה על טיפול מבוקר ונאות במוצרי המזון המוגשים במקום לתלמידים וכו'. 

רישוי עסקים לבתי עסק בתחום המזון

בתי עסק המוכרים מוצרי מזון מחויבים גם הם לשמירה על תקנות משרד הבריאות, כיוון שהמזון הנמכר על ידם עשוי להשפיע על בריאות הציבור הצורך אותו. כיוון שקיימים סוגים שונים של בתי עסק בתחום המזון כמו מסעדות, בתי קפה, פיצריות, קיוסקים ופיצוציות, חברות קייטרינג, חברות לייצור מזון וכו' משרד הבריאות רישוי עסקים קבע תקנות נפרדות לכל בית עסק בהתאם לסוג המזון המוגש בו.

המאפיינים המרכזיים של התקנות כוללים בין השאר את היקף שטח בית העסק, חלוקת השטח לאזורים ייעודיים (מטבח, מחסן וחדר אוכל) וכן את תהליך הטיפול וההגשה של מוצרי המזון עבור הקהל הרחב.

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

עסקים טעוני רישוי
רישוי עסקים
blockmag_admin

עסקים טעוני רישוי

עסקים טעוני רישוי אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב

פינוי אסבסט מה החוק ?

  אסבסט הוא חומר שהיה להיט בשנות החמישים של המאה הקודמת. מדובר על טריק פשוט, יעיל, נוח וזול העובד כל הזמן. אסבסט הוא חומר זול

תקנות רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

תקנות רישוי עסקים

תקנות רישוי עסקים בכדי שיוכל עסק לעבוד באופן חוקי עליו להחזיק ברישיון מתאים. קיימים סוגים שונים של עסקים אשר מכונים טעוני רישוי, עסקים אלו חייבים

חוק רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים כל עסק באשר הוא חייב להחזיק ברישיון מתאים, זאת על מנת שיהיה מוכר על ידי הרשויות ויקבל את ההטבות המגיעות לו, כמו

רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

רישוי עסקים

רישוי עסקים עסקים רבים בישראל נמצאים תחת ליקויים שונים אשר החוק אינו מתיר להם לפתוח את העסק שלהם, עם זאת רבים בוחרים להפעיל את העסק

התקשרו עכשיו