אדריכל היתר בניה

מה הוא אדריכל היתר בניה? ראשית כל נדון בתחום מה הוא היתר בנייה? היתר בנייה הינו, למעשה, מהווה אישור חוקי אשר מוענק באמצעות הועדה המקומית לבנייה ולתכנון לשם ביצוע עבודות בניה, אשר דורשות היתר בנייה. בתוך היתר הבנייה מובאים לידי ביטוי זכויות הבניה, כפי שנקבעו בתוכנית המתאר הארצית – תמ"א וכן בתוכנית בניין עיר – תב"ע. לאחר שתגישו את הבקשה להיתר בנייה ותגישו את המסמכים הרלוונטיים על פי דרישת הועדה לבנייה ולתכנון, יעבור התיק שלכם לבדיקת הועדה. בידי ועדת הבנייה והתכנון של הרשות המקומית בה נמצא השטח או המבנה שלכם הסמכות לתת אישור להיתר בנייה או לסרב מתן היתר בנייה.
מטרתה של הוועדה לתכנון ולבנייה לדאוג שכל השטח אשר כפוף לרשות המקומית, יעמוד בתכנית בניין עיר שנקבעה באמצעות הרשות וכן בתקנים של הבנייה.

במאמר הספציפי הזה ניגע בנושא מי הוא אדריכל היתר בניה? הנושאים אשר ייסקרו במאמר זה הינם – מי הוא אשר מופקד על קבלה וכן הגשה של היתר בניה? אדריכל היתר בניה? מהי רמת התיאום בין קבלנים? מה כדאיות ההשקעה? בירוקרטיה ועוד ביורוקרטיה, מה הכוונה במונח הדמיה? תיהנו מקריאת המאמר.

מי הוא אשר מופקד על קבלה וכן הגשה של היתר בניה?

יש אשר הנוטים לראות את בעל הנכס כביכול הוא כמו יזם שמפעיל את בעלי המקצוע השונים עבור מטרה של  ביצוע התכנון והבנייה. לפיכך, בעל הנכס הוא אשר אחראי לכל תהליך הרישוי והיה ומבוצעת בניה קלוקלת ללא היתר – הרי ביחסים בין בעל הבית לבין הקבלן המבצע, בעל הבית הוא אשם תורם בדבר כל ליקוי בניה, כי הוא היה צריך, לפי גישה זו, לדאוג להיתר הבניה. האם צריך היתר, או שההיתר לא נדרש – לא יהיה זה סביר לחייב את בעל הבית בחובה להחליט האם דרוש היתר או לא. מי שהוא בעל המקצוע בנושא – הוא הקבלן והוא צריך להימנע מביצוע עבודות בניה ללא היתר בנייה ולהתריע על כך בפני בעל הבית. אם לא עשה כך וביצע בבית בנייה לא טובה – ללא היתר בנייה – על דעת עצמו וללא התראה כי נדרש היתר בניה – הוא יהיה האחראי לליקויים.

אדריכל היתר בניה

מי הוא אדריכל היתר בניה?

אדריכל היתר בניה הוא איש מקצוע, אשר קיבל רשות מן מהמדינה, לאחר שסיים תואר ראשון ונרשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים, לעסוק בתחום התכנון של מבנים, אבל ברבות השנים הורחב תחום עיסוקם של האדריכלים גם לתכנון עיצוב הפנים, חללי מבנים, נוף.

בכל אשר השור לאנשי מקצוע, מגיע לכם את הטוב ביותר והאיכותי ביותר, בייחוד לאור העובדה שכאשר מדובר בתכנון ביתכם עקב הגורמים הבאים –

 מהי רמת התיאום בין קבלנים ? – לאדריכלים איכותיים ואף טובים, מקצועיים ואף מנוסים – יש קשרים עם הקבלנים הטובים ביותר. מכיוון שתחום הבניין הינו תחום אשר חייב לשמור על רמה גבוהה של סטנדרטים ועמידה בתנאי בטיחות מחמירים, הרי שאדריכל איכותי וטוב ינצח על התזמורת של הקבלנים ואנשי המקצוע בצורה איכותית וטובה, כך שתוכלו לדעת כי שמה שתכננתם זה בדיוק מה שאתם שתקבלו בסופו של דבר.

מה כדאיות ההשקעה? – הקמה ו / או שיפוץ של הבית החדש שלכם הם אינם זולים כלל וכלל. כאן מדובר בהרבה כסף רב ערך אשר אותו חסכתם זה מכבר שנים רבות. אי לכך ובהתאם לזאת, כדי שגודל ההשקעה יהיה כדאי, עליכם להסתייע באדריכל איכותי וטוב, אשר יגשים עבורכם את הציפיות שלכם לבית מושלם במרב המאמצים מצדו.

בירוקרטיה ועוד ביורוקרטיה – האדריכלים לא עוסקים אך ורק בתכנון מבנים, אלא הם גם פועלים כדי להשיג את האישורים המתאימים מרשויות החוק. האדריכלים יודעים בדיוק אילו מסמכים צריך להגיש ואיך להתאים את מבנה הבניין או אפשרויות השיפוץ בהתאם להגבלות של רשויות החוק באזור המגורים שלכם. בחירת אדריכל איכותי וטוב ומנוסה הכרחית בהקשר זה, זאת מכיוון שהיא עשויה לחסוך המון זמן, כסף וחוסר נעימויות עבורכם בסופו של דבר וגם חסכון בעלות אדריכל.

מה הכוונה במונח הדמיה – בעידן הטכנולוגיה המודרנית, משרדי אדריכלים ואדריכלים עצמאיים איכותיים וטובים, יכולים להביא בפניכם הדמיות ממוחשבות של התוצאה הסופית של הפרויקט שלכם ובכך לאפשר לכם לערוך שינויים ביתר קלות.

.

חריגות בנייה חוק
בלוג
blockmag_admin

חריגות בנייה חוק

  על מנת שלא נחיה כמו במערב הפרוע בו כל אחד עושה את כל העולה על רוחו, תחום הבניה חוקק במדינת ישראל את החוק לתכנון

הסדרת חריגות בנייה
בלוג
blockmag_admin

הסדרת חריגות בנייה

  במקרים רבים חריגות בנייה נעשות במודע אך לעיתים הן נעשות בטעות תוך כדי הבנייה. העובדה שחריגות בנייה נעשות בטעות לא מקל על הנושא ועדיין

חריגות בניה בחריש

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה בחריש כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

חריגות בניה בעומר

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה בעומר כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

חריגות בניה בתל-אביב

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה בתל-אביב כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

חריגות בניה ביפו

  בתור אדריכלים אנו פוגשים הרבה מאוד חריגות בניה ביפו כאשר חריגת בניה מוגדרת בתור כל שינוי או הריסה ובניה מחדש של מבנה ללא היתר

התקשרו עכשיו