טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

היתר בניה לגדר – כך תעשו זאת נכון

 

 

היתר בנייה לגדרהחוק במדינת ישראל, קובע כי כל תוספת בניה מהותית, דורשת קבלת היתר בניה. אם תשברו קיר גבס פנימי בדירה שלכם, אף אחד לא יגיד לכם מילה. אבל אם תבקשו לעשות שינוי מהותי בדירה (כמו למשל הסרת קיר תמך או פיצול הדירה או שתעשו משהו שיש בו כדי להשפיע על המרחב הציבורי, תדרשו בהחלט לקבל רישיון או בשמו האחר- היתר בניה.

תחת הגדרת המרחב הציבורי, נכנס כל גורם הפונה כלפי חוץ, דהיינו קשור למבנה החיצוני של הבית. לכן, אם תרצו לבנות מרפסת, תוספת בניה, מחסן או חניה, החוק יכול עליכם. גם אם תרצו לבנות גדר לנכס שלכם, תדרשו לקבלת היתר בניה לגדר.


איך מקבלים היתר בניה לגדר?

את ההיתר מקבלים לאחר אישור מהוועדה המקומית לתכנון ובניה, באזור מגוריכם. בוועדה, דנים בכובד ראש בבקשת התוספת שאתם מבקשים לבנות ומשקללים את הדרישה אל מול תוכניות הבניה העירוניות, התב"ע ותקנות הבניה והתכנון השונות וכן אל מול הייעוד המקורי של הנכס ואחוזי הבניה הנותרים שלו ובהתחשב בתוכניות ההנדסיות והאדריכליות של מבנה החדש.

לכן, במידה ותרצו להשיג היתר בניה לגדר, אתם תצטרכו להגיש בקשה לוועדה. אלא שלמרות שניתן לחשוב, "זו בסך הכל גדר", הבקשה היא בדמות תיק מידע מקצועי ומפורט מאוד, הכולל בו שלל מסמכים והיתרים הנדסיים, מפות מדידה ומפות תכנון, כתבי כמויות, חישובים, מסמכים ונסחים ועוד מבחר רב של פרטים ומסמכים שיש למלא, על הנכס הקיים, הנכס המצטרף, המבקשים לבנות והבונים והמתכננים בפועל.


היתר בניה לגדר – איך להתנהל?

גם ההתנהלות עצמה מול הוועדה אינה פשוטה, מלבד הכנת תיק הבקשה. לצד תשלום פקדון בגובה 20%  מאגרות הבנייה השונות, בוחנת הועדה את הצדדים הטכניים של הבקשה והיא נבחנת לעומק, רק מבחינת סוגיית שלמותה ושלמות כל המסמכים. רק אז עולה הבקשה לדיון מהותי ונבדקים המבחנים המקצועיים. מכאן עולה גם חשיבות ההתנהלות המקצועית מול מהנדס הוועדה והגורמים המקצועיים, כאשר נדרשות הבהרות או קידום העניין מולם.

ברבים מן המקרים, הועדה משיבה את פני המבקש ריקם. לא בהכרח בגלל שאין מקום לקבלת היתר, אלא שהבקשה לא הוגשה נכון ובמלואה. חשוב להבין, כי בניה בלי היתר, יכולה לגרור קנסות כבדים מאוד המגיעים לסכומים של מאות אלפי ₪ ובחלק המקרים מתווסף אליהם אף רישום עבירה פלילית.


היתר בניה לגדר – להתנהל נכון

את כל זה אנחנו לא מספרים לך כדי שתתייאש ותוותר על החלומות שלך. ביחוד בכל הנוגע להשגת היתר בניה לגדר, ניתן להתגבר על המכשולים. הכל תלוי בהתנהלות חכמה ומקצועית מול הגורמים השונים בוועדה. אין צורך שתכנס לבלאגן וכאבי ראש מיוצרים בכל הנוגע לאיסוף המסמכים ולריצות מול גופי הוועדה השונים ובוודאי שאין צורך שתנסה לבדך להגיש חומרים הנדסיים מקצועיים ומפות מפורטות.

חברה כמו 'המרכז לאדריכלות' עושה את זה במיוחד בשבילך וצוות המומחים, האדריכלים והמהנדסים שלנו, יכינו לך תיק בקשה מקצועי להשגת היתר בניה לגדר וכן יתנהלו וייצגו אותך בפני כל הדרישות והמענים מול הוועדה. ליווי זה יחסוך לך כסף רב וזמן לא מבוטל ויאפשר לך להשיג את האישור במהירות האפשרית.

 

תכנון משרד

  כניסה למשרד חדש הוא תהליך מאוד מרגש ומלהיב, אבל גם כזה שיש לו את כל הסיבות להתנהל בצורה פזיזה. מדוע פזיזה? מכיוון שבניגוד לעיצוב

בלוג
blockmag_admin

שיש למטבחים

שיש למטבחים זה שמנו השני, המומחיות שלנו מדברת בעד עצמה ושמנו הולך לפנינו בכל הקשור למטבחים איכותיים שיחזיקו מעמד בצורה מושלמת שנים רבות קדימה. שיש

בלוג
blockmag_admin

כיצד לבחור אביזרי שער הזזה?

אנשים רבים שמחליטים לייצר שערי הזזה בעצמם או באמצעות מומחים בתחום זה שואלים את עצמם את השאלה: כיצד לבחור אביזרי שערי הזזה? כדאי לזכור ששערי

ארכיטקטים ב{HEBROW}
בלוג
blockmag_admin

קניית בית עם חריגת בנייה

  חריגות בנייה הן נושא מורכב אך הן יכולות להיות עוד יותר מורכבות כאשר אנחנו רוצים לבצע קניית בית עם חריגות בנייה. קודם כל נסביר

אדריכל בתים
אדריכלות
blockmag_admin

אדריכל בתים – כך תבחרו אותו נכון!

  אם אתם מתכננים להתחיל תהליך של בנייה או שיפוץ, אתם ודאי מחפשים אדריכל בתים. כאן נסביר כיצד לבחור את האדריכל המתאים ביותר לצרכים שלכם

התקשרו עכשיו