טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

היתר בניה ליחידת דיור

 

היתר בניה ליחידת דיור
 

מהו היתר בנייה ?

היתר בניה הוא אישור או רשיון לבניה, שמנפיקה הוועדה מקומית לתכנון ולבניה בעיר המגורים.

היתר הבניה נדרש כאשר רוצים לבנות בית או בניין חדש או במקרים בהם רוצים לבצע שינויים במבנה קיים כגון הוספת חדר או קומה.

 

אילו מקריים חייבים היתר בנייה ?

חשוב להבין לא כל שינוי מצריך הייתר בניה אלא רק במקרים אשר

הוגדרו בחוק , החוק לתכנון ובנייה שעבר בשנת 1965 מציין אילו מקרים יש צורך בהוצאת היתר בנייה לדוגמה תוספת קומה לבניין קיים או בנייה של בית או בניין חדש. הוספת ממ"ד או סגירת מרפסת. החוק היבש מגדיר שאם הנכס משנה את שטחו (שטח הדירה) או משנה את צורתו החיצונית של הנכס או כול שינוי אשר חורג מהתוכניות בניין העיר (תב"ע) מצריך היתר בנייה. דוגמה נוספת דירות רבות במרכז הארץ רואים לנכון לפצל את הדירות על מנת לעשות רווח גדול יותר במקרה זה חייבים לקבל היתר בניה לפיצול דירה. עחשוב לציין ששינוי פנים הדירה ללא שינוי בשטח הדירה לא מצריך היתר בניה.

אם אתם מוסיפים מחיצת קיר גבס בביתכם אתם לא זקוקים להיתר בנייה. אם בכול זאת אתם לא בטוחים תתייעצו עם בעל מקצוע (קבלן, אדריכל או מהנדס הבניין) לפני שאתם ניגשים לוועדה המקומית לתכנון ולבניה .

 

 

אז איך מוציאים היתר בניה?

בדרך כלל הפניה לבקשת הוצאת היתר בנייה נעשית על ידי אדריכל, האדריכל מכין תכנית מאושרת על ידו ואת התכנית הוא מגיש לוועדה המקומית לתכנון ולבניה לקבלת היתר הבנייה. בבקשה מפרטים את הגדרת השימוש במבנה, חישוב של השטח שיתווסף אל המבנה, אישור בעלות על הנכס או נסח טאבו ועוד.

חשוב לציין שלפני שמגישים את הבקשה הרשמית רצוי לבקש מידע מקדים מהוועדה על מנת לדעת את כול הוראות התב"ע החלות על הקרקע כגון אלו שטחים מותרים לבנייה אלו הם שטחי שירות וכו.

לאחר הגשת הבקשה הרשמית להיתר הבנייה, הוועדה תבדוק לעומק את הבקשה המהנדס של הוועדה יחליט אם הבקשה אכן עומדת בדרישות הנחוצות או לא. בכול מקרה הוועדה מחזירה תשובה אם היא מאשרת או דוחה. יש מקרים בהם הוועדה מתנה את היתר הבנייה לדוגמה הוועדה יכולה להתנות את היתר הבניה בשימוש בחומר גלם ספיציפי.

בדרך כלל תהליך זה אורך בין עשרה חודשים לשנה, זהו תהליך ביורקרטי שכן יכול להשתנות בהתאם להתנהלות של הוועדה הזמן הממוצע הוא כעשרה חודשים. עלות הגשת הבקשה היא לא קבועה מדובר בהוצאה של כמה אלפי שקלים בלבד. לאורך התהליך יש מספר תשלומים לגורמים שונים כגון תשלום לאדריכל אשר מכין את תכנית הבניה או השינוי, תשלום אגרות בנייה והוצאות נלוות עד להגשת הבקשה להיתר הבניה.

 

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

השכרת פיגום נייד

  כאשר מדובר על פיגום נייד, מדובר על פיגום שמתאפיין בקלות ההרכבה שלו ויכולת להעביר אותו ממקום למקום בצורה קלה ונוחה. כמו כן, הוא מאופיין

צילום קווי ביוב עם דן ביוב

  צילום קווי ביוב זה תהליך שנשמע אולי כמאורע נדיר ויוצא דופן. אבל האמת היא שאנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד על כך שמדובר על

התקנת אינטרקום

  התקנת איטרקום היא דבר פשוט לכאורה, אבל כזה שיכול לשנות את התחושה של כל דיירי הבניין באופן משמעותי. אנחנו יודעים כי אנחנו לא חיים

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

התקשרו עכשיו