היתר בניה ליחידת דיור

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

 

היתר בניה ליחידת דיור

מהו היתר בנייה ?

היתר בניה הוא אישור או רשיון לבניה, שמנפיקה הוועדה מקומית לתכנון ולבניה בעיר המגורים.

היתר הבניה נדרש כאשר רוצים לבנות בית או בניין חדש או במקרים בהם רוצים לבצע שינויים במבנה קיים כגון הוספת חדר או קומה.

 

אילו מקריים חייבים היתר בנייה ?

חשוב להבין לא כל שינוי מצריך הייתר בניה אלא רק במקרים אשר

הוגדרו בחוק , החוק לתכנון ובנייה שעבר בשנת 1965 מציין אילו מקרים יש צורך בהוצאת היתר בנייה לדוגמה תוספת קומה לבניין קיים או בנייה של בית או בניין חדש. הוספת ממ"ד או סגירת מרפסת. החוק היבש מגדיר שאם הנכס משנה את שטחו (שטח הדירה) או משנה את צורתו החיצונית של הנכס או כול שינוי אשר חורג מהתוכניות בניין העיר (תב"ע) מצריך היתר בנייה. דוגמה נוספת דירות רבות במרכז הארץ רואים לנכון לפצל את הדירות על מנת לעשות רווח גדול יותר במקרה זה חייבים לקבל היתר בניה לפיצול דירה. עחשוב לציין ששינוי פנים הדירה ללא שינוי בשטח הדירה לא מצריך היתר בניה.

אם אתם מוסיפים מחיצת קיר גבס בביתכם אתם לא זקוקים להיתר בנייה. אם בכול זאת אתם לא בטוחים תתייעצו עם בעל מקצוע (קבלן, אדריכל או מהנדס הבניין) לפני שאתם ניגשים לוועדה המקומית לתכנון ולבניה .

 

 

אז איך מוציאים היתר בניה?

בדרך כלל הפניה לבקשת הוצאת היתר בנייה נעשית על ידי אדריכל, האדריכל מכין תכנית מאושרת על ידו ואת התכנית הוא מגיש לוועדה המקומית לתכנון ולבניה לקבלת היתר הבנייה. בבקשה מפרטים את הגדרת השימוש במבנה, חישוב של השטח שיתווסף אל המבנה, אישור בעלות על הנכס או נסח טאבו ועוד.

חשוב לציין שלפני שמגישים את הבקשה הרשמית רצוי לבקש מידע מקדים מהוועדה על מנת לדעת את כול הוראות התב"ע החלות על הקרקע כגון אלו שטחים מותרים לבנייה אלו הם שטחי שירות וכו.

לאחר הגשת הבקשה הרשמית להיתר הבנייה, הוועדה תבדוק לעומק את הבקשה המהנדס של הוועדה יחליט אם הבקשה אכן עומדת בדרישות הנחוצות או לא. בכול מקרה הוועדה מחזירה תשובה אם היא מאשרת או דוחה. יש מקרים בהם הוועדה מתנה את היתר הבנייה לדוגמה הוועדה יכולה להתנות את היתר הבניה בשימוש בחומר גלם ספיציפי.

בדרך כלל תהליך זה אורך בין עשרה חודשים לשנה, זהו תהליך ביורקרטי שכן יכול להשתנות בהתאם להתנהלות של הוועדה הזמן הממוצע הוא כעשרה חודשים. עלות הגשת הבקשה היא לא קבועה מדובר בהוצאה של כמה אלפי שקלים בלבד. לאורך התהליך יש מספר תשלומים לגורמים שונים כגון תשלום לאדריכל אשר מכין את תכנית הבניה או השינוי, תשלום אגרות בנייה והוצאות נלוות עד להגשת הבקשה להיתר הבניה.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
היתר בניה למרפסת
היתר בניה למרפסת

אם אתם שוקלים להוסיף מרפסת לבית שלכם, אין ספק שהדבר יכול לשדרג לכם לחלוטין את המגורים בבית ואת הפן העיצובי הנוגע אליו. יחד עם זאת,

היתר בניה לתמא 38
היתר בניה לתמא 38

תמא 38 היא תכנית מתאר ארצית אשר ממשלת ישראל יזמה. המטרה של התוכנית המדוברת היא לחזק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. מדובר על תוכנית חשובה

בניית בית עם היתר בניה

בניית בית היא אף פעם לא קלה. נדרש מחקר ומאמץ רב כדי להבטיח שהבית עומד בכל התקנים של מחלקת הבנייה המקומית. לכן כדאי שיהיה לך

קבלת היתר בניה סגירת מרפסת

  בייחוד על רקע המציאות הנדל"נית של ימינו, סגירת מרפסת היא עניין משתלם במיוחד. מצד אחד אתה מרחיב את הבית שלך ומעניק לעצמך אופציית דיור

רישום היתר בניה
היתר בניה למחסן

  לא משנה כמה גדול הבית שלנו, תמיד יהיה חסר לנו מקום נוסף לאחסון. בייחוד של דברים שמקומם הטבעי אינו בבית, כמו כלי עבודה, גינון,

היתר בניה לגדר

    החוק במדינת ישראל, קובע כי כל תוספת בניה מהותית, דורשת קבלת היתר בניה. אם תשברו קיר גבס פנימי בדירה שלכם, אף אחד לא

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!