טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

היתר בניה למבנה חקלאי

כיצד מוגדר בחוק מבנה חקלאי וכיצד ניתן לקבל היתר בניה למבנה חקלאי? במאמר זה נענה על שאלות אלו ונעמוד על הדקויות של מבנים מסוג ייחודי זה!

מהו מבנה חקלאי?

הגדרתו החוקית של מבנה חקלאי היא כל מבנה, שמטרתו היא לאפשר גידול חקלאי, הן של צמחייה והן של בעלי חיים, לאחסן את התוצרת או את הציוד הדרוש לשם כך. מדינת ישראל מייחסת חשיבות רבה לחקלאות ולתוצרת הישראלית ולכן היא מנסה לקדם את כל מה שיכול לקדם חקלאות זו, כולל היתר בנייה של מבנים חקלאיים ושימור של שטחים חקלאיים.

עבודות אדריכלות ב{HEBROW}

ההבדל בין מבנה חקלאי לבין מבנה למגורים

כאמור, מבנה חקלאי הוא כל מבנה, שנועד לשמש לצרכים השונים של תחומי החקלאות השונים. בשונה ממבנים למגורים, מבנים חקלאיים נועדו לייצר חומרי גלם, מזון וכדומה, לייצר מקומות עבודה ומקורות הכנסה לתושבים ועוד ואילו מבנים למגורים נועדו למגורים בלבד. היות שכך, מבנים למגורים אינם נחשבים כמבנים מכניסים ובדיוק בגלל זה, המבנים החקלאיים זוכים ליחס מיוחד בעיני הגופים השונים במדינה.

שאלה של מיקום

במידה ואתם מעוניינים לבנות מבנה חקלאי בשטח חקלאי פתוח, יש לכך חשיבות גדולה מבחינת קבלת ההיתר. זאת, משום שיש רצון ברור לשמור על הפרדה ברורה בין שטחים פתוחים לבין מבנים והמטרה היא, שמבנים יהיו האחד לצד השני ואילו השטחים הפתוחים יישארו כאלה. במידה וקיימת אפשרות לבנות את המבנה החקלאי הנחוץ למילוי הצרכים החקלאיים בסמיכות לשטח בנוי ולא בתוך השטח הפתוח, זו תהיה העדיפות הברורה.

הסיבות 

הסיבות לכך, שישנה העדפה ברורה לבנות גם מבנים חקלאיים בשטחים המיועדים לבנייה הן בעיקר סיבות של נראות. הכוונה היא לכך, שיש רצון חזק לשמור על מראה אחיד של השטח, בין אם הוא שטח המיועד לחקלאות ובין אם הוא נועד למגורים או לתעשייה ומסחר. 

הבעייתיות

לאחר שהבנו את הרצון לשמור על חזות אחידה של השטח עולה השאלה: מה קורה אם יש שטח חקלאי פתוח שדורש מבנה חקלאי בתוכו, או כאשר עולה הצורך בבניית מבנה חקלאי בתוך שטח בנוי? אם כן, במקרים אלו כל מקרה נבחן לגופו על ידי הגורמים הרלוונטיים וחשוב לציין, שלמרות שאין זה קל לקבל אישור בניה, זה בהחלט אפשרי וכדי שניתן יהיה לעשות זאת, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע.

אישורים נדרשים 

כדי לקבל היתר בניה למבנה חקלאי יש להגיש את האישורים הבאים:

  • הצהרת מהנדס מקורית וחתומה
  • חתימת כיבוי אש ומכתב מלווה
  • חתימת משרד הבריאות
  • חתימת היחידה הסביבתית הרלוונטית
  • אישור חברת הגז הרלוונטית – המספקת את הגז למקום
  • אישור תיאום עם חברת החשמל
  • הסכם עם מכון מורשה לבדיקת בטון (כולל בדיקת צנרת)
  • צילום ת.ז. של מבקשי הבקשה
בלוג
blockmag_admin

כיצד לבחור אביזרי שער הזזה?

אנשים רבים שמחליטים לייצר שערי הזזה בעצמם או באמצעות מומחים בתחום זה שואלים את עצמם את השאלה: כיצד לבחור אביזרי שערי הזזה? כדאי לזכור ששערי

ארכיטקטים ב{HEBROW}
בלוג
blockmag_admin

קניית בית עם חריגת בנייה

  חריגות בנייה הן נושא מורכב אך הן יכולות להיות עוד יותר מורכבות כאשר אנחנו רוצים לבצע קניית בית עם חריגות בנייה. קודם כל נסביר

אדריכל בתים
אדריכלות
blockmag_admin

אדריכל בתים – כך תבחרו אותו נכון!

  אם אתם מתכננים להתחיל תהליך של בנייה או שיפוץ, אתם ודאי מחפשים אדריכל בתים. כאן נסביר כיצד לבחור את האדריכל המתאים ביותר לצרכים שלכם

חריגות בנייה חוק
בלוג
blockmag_admin

עלות הכשרת חריגת בניה

  כיום במדינת ישראל קיימים למעלה ממאה אלף מקרים של חריגות בניה כאלה ואחרות ברמות שונות. על מנת ליישר קו נתחיל ונסביר שחריגת בניה היא

התקשרו עכשיו