חוק רישוי עסקים

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

חוק רישוי עסקיםחוק רישוי עסקים

כל עסק באשר הוא חייב להחזיק ברישיון מתאים, זאת על מנת שיהיה מוכר על ידי הרשויות ויקבל את ההטבות המגיעות לו, כמו כן על מנת שיעמוד בחובותיו. חוק רישוי עסקים הינו חוק אשר נוסד בשנת 1968 וחודש מספר פעמים במשך השנים. חוקי רישוי עסקים נחקקו עקב מסקנות שגילו בחלוף השנים, וכמו כן על מנת לייצר סדר בכל הנוגע לבעלי העסקים מול הרשויות.

 

חוק רישוי עסקים – מה זה?

רישיון עסק הוא למעשה היתר אשר ניתן על ידי הרשות המקומית, זאת לאחר כל שלבי פתיחת העסק כחוק. המטרה של רישוי עסקים הוא בכדי שהעסק שלכם יהיה מוכר על פי חוק, יעבור את תנאי הפתיחה הנדרשים וכך תוכלו להיות מוכרים על ידי הרשויות לצורך פיקוח, הטבות מס, ביטוח ועוד. ישנם 4 סוגים שונים של רישיונות: רישיון עסק תקופתי, רישיון זמני, רישיון עסק לצמיתות והיתר זמני.

מוטב לציין כי עסק אשר פועל ללא אישור הינו עסק אשר עובר עבירה פלילית, ההשלכות לכך יכולות להתחיל בסגירת העסק וקנסות ועד למאסר בפועל. כל עסק חייב באישורים אלו, בין אם מדובר על עסק אשר עוסק באוכל ובין אם מדובר על עסק בנייה. האחראי על מתן היתר לעסק הינו משרד הרישוי ברשות המקומית.

חוק רישוי עסקים – תהליך הוצאת רישיון עסק

על מנת שתוכלו להוציא רישיון עסק עליכם ליצור קשר עם היחידה לרישוי עסקים לקבל כל הטפסים שיהיה עליכם למלא. לאחר מכן יהיה עליכם למלא את הטפסים בהתאם לסוג העסק שלכם ולהגיש אותו למשרד הרישוי המקומי. לאחר מילוי כל הטפסים ושליחתם הבקשה תשלח ותבחן שאכן אתם עומדים בכל התקנים הנדרשים. חשוב לציין שעל מנת שהבקשה שלכם תאושר יהיה עליכם לקבל את כל האישורים הנדרשים ממכבי האש, משרד הבריאות וכן הלאה. רק לאחר בקשה תקינה תקבלו דחייה או אישור של פתיחת העסק. במקרה בו קיבלתם אישור תוכלו מיד להתחיל לעבוד, במידה ולא אסור יהיה עליכם לפתוח את העסק עד לקבלת רישיון. בדחיית הבקשה תקבלו את הסיבה מדוע הבקשה נדחתה ויהיה עליכם לפעול בהתאם עד לקבל אישור.

 

חוק רישוי עסקים – סוגי רישיונות

כפי שציינו קיימים 4 סוגים שונים של רישיונות, כעת נשים דגש על ההבדלים ביניהם בכדי שתוכלו לדעת מה מטיב לעסק שלכם.

רישיון עסק תקופתי: רישיון זה מיועד לעסקים בהם יש צורך בחידוש רישוי בתום התקופה, מדובר על עסקים מתחומים ספציפיים, או על פי החלטת בעל העסק. יש לחדש את הרישיון אחת לשנה, שלוש שנים או חמש שנים.

רישיון זמני: רישיון זמני הינו רישיון לזמן מוגבל, מדובר על עסקים בתחילת דרכם או על עסקים אשר לא ימשיכו לפעול יותר משנה שכן האישור תקף לעד שנה. מדובר על אישור שיותר פשוט להוציא מיתר הרישיונות. 

רישיון עסק לצמיתות: הרישיון הנפוץ ביותר עבור עסקים בישראל הוא רישיון עסק לצמיתות, רישיון זה בתוקף מיום קבלת האישור עד לסגירת העסק או עד ביטול רישיון העסק מצד משרד הרישוי במקרים חריגים.

היתר זמני: אישור זה מיועד לעסקים שעתידים לקבל רישיון לתקופה של עולה על שנה אחת, רישיון זמני.

חוק רישוי עסקים – למה צריך את זה?

המטרה של החוק היא בכדי לעשות סדר אצל בעלי העסק וגם בכדי להבטיח את ביטחונם של עובדי המקום והלקוחות המגיעים לעסק. לכן יש צורך לוודא שהמקום עומד בתקני התכנון והבנייה, בתקנות שירותי הכבאות, כמו כן בחינה של המוצרים בעסק שאינם פוגעים בלקוחות או בבעלי חיים, מניעת זיהומים ופגיעה באיכות הסביבה. חוק רישוי עסקים הינו גם בשביל בעל העסק, שכן אם במקרה בו מתגלה לקות באחד הדברים שציינו כעת הוא עדיין נחשב למבוטח ומוכר על ידי הרשויות. במקרה בו אין לבעל העסק רישיון ונמצא לא כשיר לנהל עסק ההשלכות הינן חמורות יותר. במקרה בו נפגע עובד או לקוח ההליך הבירוקרטי לקבלת הפיצויים הינה מסובכת יותר, וכמו כן בעל העסק עומד בסיטואציה חמורה שעלולה למנוע ממנו להמשיך לתפעל את העסק.

כל סוג עסק הרשום בצו רישוי עסקים מחויב להחזיק ברישיון מתאים. כמו כן, גם עסקים פטורים וקטנים חייבים לקבל רישיון עסק. ישנם מקרים בהם יש פטור מחובת רישוי עבור מקצועות חופשיים כמו רואי חשבון, גני ילדים, עורכי דין ועוד עסקים שאינם מופיעים בצו הרישוי, אך גם להם יש הליך בירוקרטי אשר הם חייבים בו על מנת שהרשויות יכירו בעסק.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
סטטוס רישוי עסקים
סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

עסקים טעוני רישוי
עסקים טעוני רישוי

עסקים טעוני רישוי אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב

תקנות רישוי עסקים
תקנות רישוי עסקים

תקנות רישוי עסקים בכדי שיוכל עסק לעבוד באופן חוקי עליו להחזיק ברישיון מתאים. קיימים סוגים שונים של עסקים אשר מכונים טעוני רישוי, עסקים אלו חייבים

רישוי עסקים
רישוי עסקים

רישוי עסקים עסקים רבים בישראל נמצאים תחת ליקויים שונים אשר החוק אינו מתיר להם לפתוח את העסק שלהם, עם זאת רבים בוחרים להפעיל את העסק

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968
חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968 בשנת 1968 נכנס חוק רישוי עסקים על מנת לאפשר למשרד הרישוי שליטה מלאה בכל מה שקורה בתוך לב ליבם של העסקים.

צו רישוי עסקים
צו רישוי עסקים

צו רישוי עסקים צו רישוי עסקים הינו צו אשר מחייב עסק ספציפי להחזיק ברישיון עסק על פי חוק רישוי עסקים אשר נוסד בשנת 1968.  כל

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!