טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקיםחוק רישוי עסקים

כל עסק באשר הוא חייב להחזיק ברישיון מתאים, זאת על מנת שיהיה מוכר על ידי הרשויות ויקבל את ההטבות המגיעות לו, כמו כן על מנת שיעמוד בחובותיו. חוק רישוי עסקים הינו חוק אשר נוסד בשנת 1968 וחודש מספר פעמים במשך השנים. חוקי רישוי עסקים נחקקו עקב מסקנות שגילו בחלוף השנים, וכמו כן על מנת לייצר סדר בכל הנוגע לבעלי העסקים מול הרשויות.

 

חוק רישוי עסקים – מה זה?

רישיון עסק הוא למעשה היתר אשר ניתן על ידי הרשות המקומית, זאת לאחר כל שלבי פתיחת העסק כחוק. המטרה של רישוי עסקים הוא בכדי שהעסק שלכם יהיה מוכר על פי חוק, יעבור את תנאי הפתיחה הנדרשים וכך תוכלו להיות מוכרים על ידי הרשויות לצורך פיקוח, הטבות מס, ביטוח ועוד. ישנם 4 סוגים שונים של רישיונות: רישיון עסק תקופתי, רישיון זמני, רישיון עסק לצמיתות והיתר זמני.

מוטב לציין כי עסק אשר פועל ללא אישור הינו עסק אשר עובר עבירה פלילית, ההשלכות לכך יכולות להתחיל בסגירת העסק וקנסות ועד למאסר בפועל. כל עסק חייב באישורים אלו, בין אם מדובר על עסק אשר עוסק באוכל ובין אם מדובר על עסק בנייה. האחראי על מתן היתר לעסק הינו משרד הרישוי ברשות המקומית.

חוק רישוי עסקים – תהליך הוצאת רישיון עסק

על מנת שתוכלו להוציא רישיון עסק עליכם ליצור קשר עם היחידה לרישוי עסקים לקבל כל הטפסים שיהיה עליכם למלא. לאחר מכן יהיה עליכם למלא את הטפסים בהתאם לסוג העסק שלכם ולהגיש אותו למשרד הרישוי המקומי. לאחר מילוי כל הטפסים ושליחתם הבקשה תשלח ותבחן שאכן אתם עומדים בכל התקנים הנדרשים. חשוב לציין שעל מנת שהבקשה שלכם תאושר יהיה עליכם לקבל את כל האישורים הנדרשים ממכבי האש, משרד הבריאות וכן הלאה. רק לאחר בקשה תקינה תקבלו דחייה או אישור של פתיחת העסק. במקרה בו קיבלתם אישור תוכלו מיד להתחיל לעבוד, במידה ולא אסור יהיה עליכם לפתוח את העסק עד לקבלת רישיון. בדחיית הבקשה תקבלו את הסיבה מדוע הבקשה נדחתה ויהיה עליכם לפעול בהתאם עד לקבל אישור.

 

חוק רישוי עסקים – סוגי רישיונות

כפי שציינו קיימים 4 סוגים שונים של רישיונות, כעת נשים דגש על ההבדלים ביניהם בכדי שתוכלו לדעת מה מטיב לעסק שלכם.

רישיון עסק תקופתי: רישיון זה מיועד לעסקים בהם יש צורך בחידוש רישוי בתום התקופה, מדובר על עסקים מתחומים ספציפיים, או על פי החלטת בעל העסק. יש לחדש את הרישיון אחת לשנה, שלוש שנים או חמש שנים.

רישיון זמני: רישיון זמני הינו רישיון לזמן מוגבל, מדובר על עסקים בתחילת דרכם או על עסקים אשר לא ימשיכו לפעול יותר משנה שכן האישור תקף לעד שנה. מדובר על אישור שיותר פשוט להוציא מיתר הרישיונות. 

רישיון עסק לצמיתות: הרישיון הנפוץ ביותר עבור עסקים בישראל הוא רישיון עסק לצמיתות, רישיון זה בתוקף מיום קבלת האישור עד לסגירת העסק או עד ביטול רישיון העסק מצד משרד הרישוי במקרים חריגים.

היתר זמני: אישור זה מיועד לעסקים שעתידים לקבל רישיון לתקופה של עולה על שנה אחת, רישיון זמני.

חוק רישוי עסקים – למה צריך את זה?

המטרה של החוק היא בכדי לעשות סדר אצל בעלי העסק וגם בכדי להבטיח את ביטחונם של עובדי המקום והלקוחות המגיעים לעסק. לכן יש צורך לוודא שהמקום עומד בתקני התכנון והבנייה, בתקנות שירותי הכבאות, כמו כן בחינה של המוצרים בעסק שאינם פוגעים בלקוחות או בבעלי חיים, מניעת זיהומים ופגיעה באיכות הסביבה. חוק רישוי עסקים הינו גם בשביל בעל העסק, שכן אם במקרה בו מתגלה לקות באחד הדברים שציינו כעת הוא עדיין נחשב למבוטח ומוכר על ידי הרשויות. במקרה בו אין לבעל העסק רישיון ונמצא לא כשיר לנהל עסק ההשלכות הינן חמורות יותר. במקרה בו נפגע עובד או לקוח ההליך הבירוקרטי לקבלת הפיצויים הינה מסובכת יותר, וכמו כן בעל העסק עומד בסיטואציה חמורה שעלולה למנוע ממנו להמשיך לתפעל את העסק.

כל סוג עסק הרשום בצו רישוי עסקים מחויב להחזיק ברישיון מתאים. כמו כן, גם עסקים פטורים וקטנים חייבים לקבל רישיון עסק. ישנם מקרים בהם יש פטור מחובת רישוי עבור מקצועות חופשיים כמו רואי חשבון, גני ילדים, עורכי דין ועוד עסקים שאינם מופיעים בצו הרישוי, אך גם להם יש הליך בירוקרטי אשר הם חייבים בו על מנת שהרשויות יכירו בעסק.

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

השכרת פיגום נייד

  כאשר מדובר על פיגום נייד, מדובר על פיגום שמתאפיין בקלות ההרכבה שלו ויכולת להעביר אותו ממקום למקום בצורה קלה ונוחה. כמו כן, הוא מאופיין

צילום קווי ביוב עם דן ביוב

  צילום קווי ביוב זה תהליך שנשמע אולי כמאורע נדיר ויוצא דופן. אבל האמת היא שאנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד על כך שמדובר על

התקנת אינטרקום

  התקנת איטרקום היא דבר פשוט לכאורה, אבל כזה שיכול לשנות את התחושה של כל דיירי הבניין באופן משמעותי. אנחנו יודעים כי אנחנו לא חיים

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

התקשרו עכשיו