טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

מי ומתי צריך אישורי בנייה ואיך מקבלים אותם?

 

מהם אישורי בנייה ומי זקוק להם? מהו תהליך קבלת האישורים? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך!

אישורי בנייה
קצת רקע על אישורי בנייה

אישורי בנייה הם אישורים, הניתנים על ידי וועדה מקומית לתכנון ובנייה או על ידי רשות הרישוי למבקשים לבנות מבנה חדש, לעשות שינוי דרסטי במבנה או לשנות את הגדרת השימוש במבנה קיים. אישורים אלו נועדו להבטיח את ההתאמה של המבנה החדש או השינוי במבנה הקיים לתוכנית המתאר המקורית של הרשות העירונית ולא פחות חשוב מכך – את הבטיחות של המבנה או השינוי העתידיים.

מתי אישורי הבנייה נחוצים?

עכשיו, אחרי שנתנו מעט מידע כללי על אישורי הבנייה, זהו הזמן להסביר מתי הם נחוצים. אם כן, האישורים נחוצים למי שרוצה לבנות מבנה חדש, לעשות שינוי חיצוני למבנה קיים, להגדיל שטח של מבנה קיים, לעשות שינוי פנימי שיוביל גם לשינוי חיצוני במבנה קיים או לשנות את הגדרת השימוש של מבנה קיים.

אישור בניה – הבהרה נוספת

מן הסתם, לא כל שיפוץ קטן דורש אישורי בנייה וכאשר מדובר על שינויים פנימיים הכוונה היא בעיקר להוספת חדר, גם אם מדובר על בית פרטי, חלוקת דירה לשתי דירות נפרדות או יותר וכדומה. כמו כן, כאשר מדובר על שינוי הגדרת השימוש במבנה הכוונה היא להסבת דירת מגורים למשרד, הסבת בית פרטי לגן ילדים וכדומה. כלומר, כאשר מדובר על מבנה למגורים שרוצים להשתמש בו לצרכים מסחריים וכנ"ל לגבי מבנה חקלאי שהופך למסחרי או למגורים ולהפך.

תהליך קבלת אישורי בנייה

תהליך בקשת האישורים מתחיל בהגשת בקשה למידע מוקדם, שכולל את הוראות התב"ע על הקרקע, פירוט של שטחים עיקריים ושטחי שירות, קווי הבניין ועוד. בשלב הבא יש להגיש בקשה לקבלת היתר בעזרת אדריכל, מהנדס מבנים או הנדסאי בניין תוך הצגת נסח טאבו או אישור בעלות על הנכס ותוכנית הבנייה המפורטת. בשלב הבא, הבקשה עוברת אל הוועדה לדיון מקדים, במהלכו היא מחליטה אם לאשר אתל הבקשה כפי שהיא או לדרוש שיבוצעו בה שינויים. במידה והבקשה לא מאושרת ונדרשים בה שינויים, היא מוחזרת אל המבקש לביצוע השינויים הדרושים ולהגשה חוזרת.

אישור בנייה
 

קבלת היתר בניה בדיעבד

חשוב לדעת, שבמידה וביצעתם שינוי במבנה ולא קיבלתם עליו אישור, עלולות להיות לכך השלכות חמורות! היות שכך, במקרה כזה, מומלץ להגיש בקשה לאישור בנייה בדיעבד. לצורך כך נדרשים ארבעה אישורים: פטור מפיקוד העורף, אישור פיתוח, אישור אינסטלציה ואישור מהנדס.

התהליך לקבלת היתר בנייה בדיעבד דומה מאוד לתהליך קבלת אישורי בנייה רגיל, למרות שבמקרה זה לא נדרשת ערבות בנקאית לעומת התהליך הרגיל. יחד עם זאת, לא תמיד ניתן לבצע אותו ולכן מומלץ תמיד לבקש היתר לפני הביצוע בפועל של השינוי הרצוי ובמידה והשינוי כבר בוצע, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחום לבדיקת האפשרויות.

 

blockmag_admin

כיצד לבחור אביזרי שער הזזה?

אנשים רבים שמחליטים לייצר שערי הזזה בעצמם או באמצעות מומחים בתחום זה שואלים את עצמם את השאלה: כיצד לבחור אביזרי שערי הזזה? כדאי לזכור ששערי

ארכיטקטים ב{HEBROW}
blockmag_admin

קניית בית עם חריגת בנייה

  חריגות בנייה הן נושא מורכב אך הן יכולות להיות עוד יותר מורכבות כאשר אנחנו רוצים לבצע קניית בית עם חריגות בנייה. קודם כל נסביר

חריגות בנייה חוק
blockmag_admin

עלות הכשרת חריגת בניה

  כיום במדינת ישראל קיימים למעלה ממאה אלף מקרים של חריגות בניה כאלה ואחרות ברמות שונות. על מנת ליישר קו נתחיל ונסביר שחריגת בניה היא

התקשרו עכשיו