משרד אדריכלות

אחת השאלות שעולות בקרב אנשים שרוכשים שטח היא איך לבחור משרד אדריכלות. הרי אין ספק כי מדובר בהחלטה סופר חשובה שתשפיע על תהליך הבניה כולו וגם על התוצאות. בחירה זו תשפיע על התכניות, על תכנון הבית ועל חווית המגורים כולה ב-20 השנה הקרובות. אדריכל הוא זה שהולך לתכנן את הבית ולכן יש לבחירה זו חשיבות מאוד גבוהה.

בדיקת עבודות קודמות

רוב האנשים שנמצאים בתהליך של בחירת משרד אדריכלות, יקבלו בין 2-5 המלצות. כדי לבצע השוואה הגיונית בינהם, חשוב קודם כל לבחון בתים של לקוחות שבתיהם גמורים ותוכננו על ידי אותם אדריכלים. אם למשל קיבלתם 3 המלצות, מומלץ לגשת ולבחון בין 2-4 בתים של כל אדריכל. אנשים לרוב גאים בבתים שהם גרים בהם ולכן קל לאסוף מידע.

מאוד כדאי לנסות ולהוציא כמה שיותר אינפורמציה מכל אדם שהמליץ לכם על משרד אדריכלות ספציפי, להקשיב לדעה האישית של אותו אדם, להבין מה הוא קיבל בפועל, איך היתה מערכת היחסים בינו לבין האדריכל והאם יש משהו שהקשה עליו בתהליך. אחת השאלות היותר חשובות שכדאי לכם לשאול היא בעצם האם בעל הבית הצליח להגשים ולממש את החלומות שלו דרך האדריכל. כלומר, האם הבית בסופו של דבר נותן מענה מלא על הצרכים שלו.

רושם ראשוני

הרושם הראשוני שלכם לא פחות חשוב. מומלץ לבחור משרד אדריכלות ממנו התרשמתם לטובה גם בהיבט המקצועי וגם בהיבט האסתטי.

זמינות של משרד אדריכלות

אם רכשתם שטח בדרום הארץ, פחות מומלץ לבחור משרד אדריכלות שעובד בחיפה. לאורך כל התכנון של הפרויקט וגם בשלבי הבניה השונים אתם תהיו זקוקים לאדריכל מולו תעבדו. הרי גם ככה מדובר בתקופה עמוסה ולחוצה ולכן כדאי לבחור משרד אדריכלות שמצד יהיה קרוב אליכם באופן יחסי מבחינת מרחק גיאוגרפי ומצד שני יהיה זמין עבורכם לכל שאלה או תהליך שלא יהיה.

יחס אישי וגישה

לפני שאתם מגיעים לפגישה במשרד אדריכלות, פרט לעובדה שאתם צריכים לדעת אילו חומרים או מסמכים עליהם להביא, כדאי לשות סוג של עבודת הכנה. שאלו את עצמכם מה אתם מצפים מהפגישה עצמה, מה הציפיות מהתהליך ומהבית. ככל שנשאל את עצמנו יותר שאלות ככה נגיע יותר מוכנים לפגישה. רשימה של צרכים למשל יכולה לעזור. האם יש לכם ילדים, כמה חדרים אתם צריכים, האם אתם רוצים קומה אחת או יותר מזה, האם אתם מעוניינים באופן ספייס של מטבח וסלון או חלוקה מסודרת? כימיה, תקשורת טובה, אלה ועוד יסייעו לכם בתהליך הבחירה.

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא רמת ההכרה של משרד האדריכלות עם הוועדה המקומית. הכרה זו תסייע בהקלות וזירוז תהליכים בכל מה שקשור לאישורים וטפסים לבניה.

היתר בניה ב{HEBROW}
אדריכלים
blockmag_admin

היתר בניה למבנה חקלאי

כיצד מוגדר בחוק מבנה חקלאי וכיצד ניתן לקבל היתר בניה למבנה חקלאי? במאמר זה נענה על שאלות אלו ונעמוד על הדקויות של מבנים מסוג ייחודי

התקשרו עכשיו