סטטוס רישוי עסקים

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

סטטוס רישוי עסקיםסטטוס רישוי עסקים

בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת 1968 נוסדו תקנות שעל כל עסק לעמוד בהם בכדי שיוכל לפתוח את שעריו לקהל הרחב. תקנות אלו נועדו בכדי למנוע תאונות עבודה, להעניק ביטוח כראוי ולשמור על ביטחונם של כל שוהי המקום. סטטוס רישוי עסקים מעניק אפשרות לראות האם באמת העסק מחזיק ברישיון בתוקף או בכלל.

 

סטטוס רישוי עסקים – למי זה מועיל?

סטטוס רישוי עסקים הינו בדיקה אינטרנטית אשר דרכה אפשר לראות האם אותו בית עסק מחזיק ברישיון המיועד לו. הבדיקה עבור גורמי הרשויות או עבור בעל העסק אשר על ידי הזנת פרטים אישיים יכול לראות מהו סטטוס רישוי העסק. רצוי לבצע בדיקה זו כאשר אינכם בטוחים מהו תוקף הרישיון שלכם, כאשר אתם עומדים מול ביקורת של הרשויות לבחינת רישוי העסק, כאשר הגשתם בקשה וקיבלתם אישור ורציתם לבדוק האם האישור כבר תקף. בדיקת סטטוס רישוי עסקים הינה בדיקה זריזה דרך אתר משרד הרישוי שם בעל העסק מזין את תעודת הזהות שלו ומקבל את סטטוס רישוי העסק.

סטטוס רישוי עסקים – מהו תהליך הוצאת הרישיון?

בעל עסק אשר מעוניין להוציא רישיון עבור בית העסק חייב לדעת בראש ובראשונה שללא רישיון יש עליו איסור להפעיל את העסק, הפעלת עסק ללא רישיון הינה עבירה פלילית. התהליך הבירוקרטי דורש מכל מבקש רישיון להגיש בקשה אל הרשויות שאמורות לבחון את מקום העבודה מבחינת איכות הסביבה, כיבוי אש, משרד הבריאות, משרד התכנון והבנייה ועוד… רק לאחר שבעל העסק קיבל אישור מכל הגורמים הרלוונטים על פי צו רישוי עסקים, רק אז יוכל להגיש את הבקשה בצירוף האסמכתאות והטפסים הרלוונטים אל משרד הרישוי. 

ברגע בו מקבל משרד הרישוי את בקשת בעל העסק, הבקשה נבחנת על כל גורמיה, במקרה בו יחסר אחד מהפרטים הנדרשים על פי תקנות חוק רישוי עסקים הבקשה של בעל העסק תדחה. בכל דחייה חייב משרד הרישוי למסור פירוט מדויק של סיבת הדחייה בכדי שיוכל בעל העסק להגיש ערעור או להשלים את הפרטים החסרים. ישנם מקרים בהם אין צורך ברישוי עסקים על פי משרד הרישוי, עסקים אלו מפורטים באתר משרד הרישוי אך בכדי להיות בטוחים שהינכם טעוני רישוי תוכלו להתייעץ גם עם חברה חיצונית או נציג משרד הרישוי.

 

היתרון בסיוע של חברה חיצונית

פתיחת עסק הינו הליך שכרוך בו הרבה כאב ראש והוצאות כספיות שלא ראינו כמותן, בין אם מדובר על עסק קטן ובמיוחד כאשר מדובר על עסק גדול. בכל הטלפונים והשיחות שאתם צריכים לעשות בעת פתיחת העסק, עליכם לוודא שאתם מתקדמים שלב אחר שלב במטרה לקבל את רישיון העסק, מדובר על תהליך שיכול לארוך אפילו כמה חודשים במקרה בו אין לכם ניסיון קודם ובמקרה של תקלות טכניות.

על מנת שתוכלו להגיע ערוכים אל התהליך הזה, אנו ממליצים להיעזר בחברה חיצונית אשר תסיר מעליכם את עול רישוי העסק, היא תכוון אתכם לפסוע בצעדים הנכונים בכדי שלא תצטרכו ללכת צעד קדימה ואז שני צעדים אחורה. סיוע של חברה חיצונית אמנם מצריכה ממכם להוציא עוד כספים עבור השירות, אך בהחלט יכולה לחסוך לכם הרבה זמן, וזמן שווה כסף, במיוחד כאשר העסק שלכם אינו מכניס אף שקל כרגע.

לסיכום

סטטוס רישוי עסקים מגדיר האם העסק שלכם מחזיק ברישיון או לא, ישנם 4 סוגים שונים של רישיונות. רישיון לצמיתות הינו רישיון בו אינכם צריכים לדאוג לגבי סטטוס רישוי העסק אלא אם כן עברתם עבירה פלילית כלשהי אשר לה השלכות לגבי עתיד העסק. כאשר מדובר על היתר זמני או רישיון זמני עליכם לבחון את סטטוס רישוי העסק, זאת תוכלו לעשות באמצעות הזנת תעודת זהות של בעל העסק באתר משרד הרישוי. 

סיוע של חברה חיצונית בכל הליך הוצאת הרישיון יכול לסייע לכם מאוד, במיוחד אם אין לכם כל ניסיון בעולם העסקים. לעיתים ייתכן ולעסק שלכם יתאים רישיון ספציפי ואתם בכלל הייתם בכיוון אחר, בדיוק בשביל זה קיימת חברה חיצונית, חברה אשר תסייע לכם לבחור בכל פעם את הצעד הנכון (זאת לעומת משרד הרישוי שליווי אישי אינו תפקידו בסופו של דבר).

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
עסקים טעוני רישוי
עסקים טעוני רישוי

עסקים טעוני רישוי אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב

תקנות רישוי עסקים
תקנות רישוי עסקים

תקנות רישוי עסקים בכדי שיוכל עסק לעבוד באופן חוקי עליו להחזיק ברישיון מתאים. קיימים סוגים שונים של עסקים אשר מכונים טעוני רישוי, עסקים אלו חייבים

חוק רישוי עסקים
חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים כל עסק באשר הוא חייב להחזיק ברישיון מתאים, זאת על מנת שיהיה מוכר על ידי הרשויות ויקבל את ההטבות המגיעות לו, כמו

רישוי עסקים
רישוי עסקים

רישוי עסקים עסקים רבים בישראל נמצאים תחת ליקויים שונים אשר החוק אינו מתיר להם לפתוח את העסק שלהם, עם זאת רבים בוחרים להפעיל את העסק

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968
חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968 בשנת 1968 נכנס חוק רישוי עסקים על מנת לאפשר למשרד הרישוי שליטה מלאה בכל מה שקורה בתוך לב ליבם של העסקים.

צו רישוי עסקים
צו רישוי עסקים

צו רישוי עסקים צו רישוי עסקים הינו צו אשר מחייב עסק ספציפי להחזיק ברישיון עסק על פי חוק רישוי עסקים אשר נוסד בשנת 1968.  כל

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!