פינוי אסבסט מה החוק ?

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

 

אסבסט הוא חומר שהיה להיט בשנות החמישים של המאה הקודמת. מדובר על טריק פשוט, יעיל, נוח וזול העובד כל הזמן. אסבסט הוא חומר זול יחסית הידוע בתור מבודד לא רע. מפני רטיבות, גשם וכיוצא באלו. לכן, על גגות של בתים רבים בישראל אנחנו יכולים לראות שרידים לחומר הזה מהתקופה בה הקימו כאן מדינה ועלה הצורך בבניה של בתים ומקומות דיור במהירות רבה מאוד.

אלא שלאורך השנים המדע התקדם ואיתו גם ההבנה כי אסבסט הוא חומר מסוכן שעלול להביא במקרים רבים להתפתחות של סרטן בקרב הדיירים בבניין. בשנת 2011 יצא חוק במדינת ישראל האוסר על שימוש בחומר באופן רשמי.

לאורך שנים, כמו במקרים אחרים, גם אסבסט עלול להישחק. הדבר מביא להתפזרות של חלקי אבק באוויר בהם יש לטפל שכן, כאמור, מדובר על חומר מאוד לא בריא העלול להביא להיווצרותן של מחלות רבות.

אבל מה עושים בשלב הזה? הכל, במאמר הבא.

למי מותר לבצע פינוי אסבסט

משום שמדובר על חומר מסוכן למדי, לא כל אחד יכול לבצע פינוי אסבסט במחיר מעולה בפריסה ארצית. לא מדובר על חומר אותו ניתן להזיז רק משום שראיתם סרטון ברשתות החברתיות ואתם יודעים לבצע תיקונים בבית. אנחנו מדברים על חומר מסוכן הדורש ציוד מגן מתאים, כלי רכב המתאימים לשינוע של החומר המסוכן וכן הלאה.

לכן, ההמלצה שלנו היא קודם כל, כמובן, להיעזר באנשי מקצוע המבינים בתחום. בדרך כלל התהליך מתחיל בפיזור של מים על החומר על מנת להביא להידוקו ולהתמעטות חלקיקי האבק המתפזרים באוויר. משם, יש לבצע העברה של הלוחות, אחד אחרי השני עד לרכב הייעודי הממוקם בקרבת מקום. עליו לקחת את החומר המסוכן ולהביא אותו למטמנה הקרובה למקום העבודה.

שימו לב כי על צוותי העובדים להיות מוגנים באמצעות מיגון מיוחד המאפשר להם לעבוד ללא יצירה של פגיעה בעובדים.

מה עושים עכשיו

ההמלצה הטובה ביותר אותה אנחנו יכולים לתת היא לא לוותר ולצאת לדרך כבר עכשיו ולהזמין פינוי אסבסט. אנחנו יודעים כי אתם לא בהכרח רוצים להתמודד עם זה ועם תקלות נוספות שיש בבית. אבל אתם חייבים להאמין לנו כי מדובר על הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות. פשוט להתמודד באופן הטוב ביותר עם מה שמתרחש ולתת לו מענה במהירות הגבוהה ביותר.

כך אתם יכולים למנוע נזק ופגיעה בגוף של תושבי הבניין האחרים עמם אתם וודאי נמצאים בקשר. אל תשכחו כמובן לדאוג ליצירה של חומר איטום חדש על הגג שישמש במקום האסבסט הישן.

אנחנו מזמינים אתכם לדבר איתנו מתי שתרצו כדי שנוכל לתאם ולהגיע אליכם במהירות הנדרשת. אנחנו מקפידים על מתן שירות מקצועי, אמין, המבטיח את שלום העובדים שלנו ושלום הלקוחות שלנו באופן מלא. מחכים לכם בכל ערוצי התקשורת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
חשיבותו של מהנדס בהרחבת הבית

מתכננים לבנות בית חדש? אולי לבצע הרחבה? ישראלים רבים בוחרים להרחיב את שטח המחייה שלהם באמצעות פתיחת מרפסת חדשה או הרחבה של חדר, כדי לשפר

תפקידו של קונסטרוקטור

תפקידו של קונסטרוקטור הקונסטרוקטור הוא מקצוע שאחראי על לקיחת חומרי גלם כמו חול, מים וסלע והפיכתם למבנים. בעתיד, בוטים של AI כמו הקונסטרוקטור ישמשו כדי

השכרת מחפרון ללא מפעיל

בובקט היא המכונה האוטונומית הפופולרית והנפוצה ביותר בייעור. הוא שימש במגוון רחב של פעולות ומשימות יער כגון פינוי שבילים, כריתת מברשות, קצירת עצים ופעולות כריתת

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!