טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

תכנון בית פרטי 120 מ"ר – מה זה אומר ואיך עושים את זה?

רוצים לתכנן בית פרטי של 120 מ"ר? כאן תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לקראת התהליך!

תכנונים נפוצים 

המקרים הנפוצים, בהם נדרש תכנון בית פרטי 120 מ"ר הם בעיקר כאשר יש שטח קטן יחסית של אדמה ולכן האפשרות היחידה לבניית בית פרטי גדול היא על ידי תכנון של בית דו קומתי, או כאשר החצר של הבית מהווה חלק גדול יחסית מהשטח. לדוגמה, כאשר מתכננים לבנות בריכה וכדומה. מקרה נפוץ נוסף הוא, כאשר מתכננים בית דו משפחתי.

מה זה אומר בכלל? 

התהליך של תכנון בית פרטי כולל בתוכו פרטים רבים, אשר מרכיבים ביחד את התוכנית לתוצאה הסופית. מבחינת תהליך התכנון עצמו, אתו מתחילים, הוא בנוי משלושה שלבים עיקריים: תכנון, רישוי וביצוע. בשלב התכנון אתם יושבים עם אנשי המקצוע ומתכננים ביחד מה הייתם רוצים שיהיה בבית שלכם, מהו המבנה הכללי שאתם רוצים ומהו המבנה המפורט יותר הרצוי לכם. 

שלב הרישוי הוא השלב, שבו עליכם לקבל את כל האישורים הדרושים כדי להוציא את התוכניות אל הפועל. שלב זה דורש הרבה התרוצצויות בין הגורמים המאשרים השונים, כשהרשות העירונית הרלוונטית עומדת בראש הרשימה ובנוסף, גם חברת החשמל, פיקוד העורף, רשות העתיקות, מנהל מקרקעי ישראל ועוד. חשוב לציין, שלצורך קבלת מרבית האישורים יש לשלם אגרות ישירות לגורמים הרלוונטיים. שלב הביצוע הוא השלב, שבו התוכניות שלכם מתחילות לרקום עור וגידים ועבודת הבנייה בפועל מתחילה. 
ראו גם: בקשה להיתר בניה

אפשרויות תכנון 

היות שישנן סיבות שונות, המובילות בעלי קרקע לתכנן ולבנות בית פרטי בגודל של 120 מ"ר וגם תנאים שונים של השטח בין קרקע אחת לאחרת, ישנם תכנונים אפשריים שונים של בתים, גם אם השטח הבנוי שלהם במ"ר זהה. לדוגמה, ניתן לתכנן בית חד קומתי או דו קומתי, חד משפחתי או דו משפחתי וכך הלאה.

התכנון הפנימי

גם מבחינת התכנון הפנימי יכולים להיות הבדלים גדולים בין תכנון בית פרטי 120 מ"ר אחד לאחר. על פי רוב, התכנון של הבית כזה: סלון, ממ"ד, מקלחת, שירותים, שלושה חדרי שינה, יחידת הורים ומטבח. מן הסתם, יש הבדל גדול בחלוקה בין בית חד קומתי לבין בית דו קומתי וכמו כן, יש גם הבדלים מבחינת הצורה והמבנה של כל בית, הצרכים של בעלי הבית וכך הלאה.

לסיכום

תכנון בית פרטי 120 מ"ר כולל שלושה שלבים: תכנון, רישוי וביצוע. כל אחד משלבים אלו הינו חשוב מאוד בשביל השלב הבא שלו ובשביל הצלחת הפרויקט ושביעות הרצון של בעלי הנכס. יחד עם זאת, היות ששלב התכנון הוא השלב הראשון, יש לו השפעה מכרעת על כל חלקי התהליך ולכן חשוב להשקיע בו את המשאבים הדרושים ולהיעזר באנשי המקצוע הרלוונטיים.

יכול לעניין אותך גם: כמה עולה להוציא היתר בניה?

בלוג
blockmag_admin

כיצד לבחור אביזרי שער הזזה?

אנשים רבים שמחליטים לייצר שערי הזזה בעצמם או באמצעות מומחים בתחום זה שואלים את עצמם את השאלה: כיצד לבחור אביזרי שערי הזזה? כדאי לזכור ששערי

ארכיטקטים ב{HEBROW}
בלוג
blockmag_admin

קניית בית עם חריגת בנייה

  חריגות בנייה הן נושא מורכב אך הן יכולות להיות עוד יותר מורכבות כאשר אנחנו רוצים לבצע קניית בית עם חריגות בנייה. קודם כל נסביר

אדריכל בתים
אדריכלות
blockmag_admin

אדריכל בתים – כך תבחרו אותו נכון!

  אם אתם מתכננים להתחיל תהליך של בנייה או שיפוץ, אתם ודאי מחפשים אדריכל בתים. כאן נסביר כיצד לבחור את האדריכל המתאים ביותר לצרכים שלכם

חריגות בנייה חוק
בלוג
blockmag_admin

עלות הכשרת חריגת בניה

  כיום במדינת ישראל קיימים למעלה ממאה אלף מקרים של חריגות בניה כאלה ואחרות ברמות שונות. על מנת ליישר קו נתחיל ונסביר שחריגת בניה היא

התקשרו עכשיו