טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

תקנות רישוי עסקים תנאי תברואה נאותים לבתי אוכל

תקנות רישוי עסקים תנאי תברואהתקנות רישוי עסקים תנאי תברואה

כמו בכל מדינה אחרת בעולם, גם בישראל קיימים אינספור בתי עסק בתחום המזון המספקים לציבור הרחב אלטרנטיבה להכנת ואכילת מנות אוכל מסוגים שונים. התחרות בתחום היא גבוהה, ולכן בכל עיר ורשות מקומית בארץ ניתן למצוא היצע מגוון של בתי אוכל המציעים מוצרי מזון למכירה על פי קונספט מסוים. כיוון שבתי עסק אלו מתמחים בהכנה ומכירה של מוצרי מזון הנצרכים על ידי קהל לקוחות מגוון, הם מחויבים לשמור על תנאי תברואה נאותים בבית העסק שלהם הנכללים כחלק מתקנות רישוי עסקים.

משום כך כל בית עסק שהינו בית אוכל מחויב לעמוד בצו תקנות רישוי עסקים תנאי תברואה נאותים לבתי אוכל, זאת על מנת לקבל רישיון עסק רשמי המאפשר לו להפעיל את המקום ולמכור מוצרי מזון באופן חוקי. 

מהי ההגדרה של תנאים תברואיים נאותים?

תברואתי הינו מונח הקשור לתנאי היגיינה וניקיון המאפשרים שמירה על בריאות הסביבה. כדי להבטיח כי בתי עסק בתחום המזון שומרים על תנאי ניקיון טובים במקום, חלים עליהם תקנות רישוי עסקים המגדירים באילו תנאי תברואה נאותים הם מחויבים לעמוד כדי להפעיל עסק בצורה איכותית וחוקית. בכל הנוגע לבתי אוכל, תנאים תברואיים נאותים אינם צריכים להתקיים רק במוצרי המזון המוכנים/מוגשים בבית העסק, אלא גם בתחומים אחרים כמו אספקה של מי שתייה נקיים, ניקיון יסודי ואיכותי של הכלים בהם מוגש האוכל לסועדים, הדברה נגד מזיקים שונים העשויים לחדור לבית האוכל, וגם ניקוז נאות ויעיל של צינורות הביוב במקום.

מה החשיבות בתקנות רישוי עסקים תנאים תברואיים עבור בתי אוכל?

על פי החוק במדינת ישראל, עסקים רבים מחויבים להחזיק ברישיון עסק תקף בכדי להפעיל עסק בצורה חוקית. רישיון זה מעמיד בידי בעלי העסקים מכלול של תקנות ותנאים שעליהם למלא, זאת כדי להבטיח כי בית העסק מתנהל בצורה תקנית ואיכותית עבור רווחתם של הציבור הרחב. כיון שבתי אוכל מתמחים במכירה של מוצרי מזון מסוגים שונים, הם מחויבים בנוסף לעמוד בתקנות רישוי עסקים נוספות לאילו הבסיסיות ביניהן גם תקנות בנוגע לתנאים התברואיים המתקיימים בבית העסק.

מוצרי מזון שאינם מוגשים לקהל הלקוחות בצורה נאותה ואיכותית עשויים לפגוע בבריאותם, ולכן משרד הבריאות קבע מספר תקנות מחייבות עבור בתי האוכל העוסקים במכירה / הכנה / הגשה של מוצרי מזון עבור הציבור הרחב. הודות לתקנות אלו בריאותו של הציבור נשמרת, ובתי עסק בתחום המזון פועלים באופן מפוקח ואחראי כדי למזער ככל הניתן את הסיכון הבריאותי הגלום במוצרי מזון שאינם איכותיים המוגשים ללקוחות.

אילו בתי אוכל מחויבים לעמוד בתקנות אלו?

כאמור, תקנות רישוי עסקים תנאי תברואה נאותים לבתי אוכל תקפים עבור עסים המתמחים במכירה של מוצרי מזון. משום כך כל עסק המוגדר כבית אוכל מחויב לעמוד בתקנות אלו כדי לנהל בית עסק בצורה איכותית, וכמובן בצורה חוקית המפוקחת על ידי משרד הבריאות. קיימים סוגים שונים של בתי אוכל כמו מסעדות, בתי קפה, מזנונים, פיצריות, שירותי קייטרינג וגם חברות המתמחות בייצור מזון ואספקה לבתי אוכל אחרים.

כיוון שמסעדה מתמחה בהכנה של מוצרי מזון גולמיים ומכירתם בצורתם המבושלת ללקוחות, ואילו מזנונים וקיוסקים עוסקים לרוב במכירה של מוצרי מזון מוכנים וארוזים – לכל בית אוכל קיימות תקנות שונות, זאת בהתאם לסוג המזון הנמכר בבית העסק ותנאי התברואה הנאותים הנדרשים להתבצע במקום. 

אילו תנאים תברואיים נאותים כלולים בתקנות רישוי עסקים לבתי אוכל?

  • סוגי מוצרי המזון הנמכרים בבית האוכל – תקנות רישוי עסקים תנאי תברואה נאותים לבתי אוכל נקבעים על פי סוג המזון הנמכר בכל בית עסק, כך לדוגמה מסעדות רשאיות להחזיק בבית העסק מוצרי מזון גולמיים מסוגים שונים, ואילו פיצריות או בתי קפה רשאים להחזיק במקום מוצרי מזון שאינם כוללים מוצרים מן החי כמו בשר, עופות ודגים.
  • גודלו של שטח בית האוכל – בהתאם להגדרתו של כל בית אוכל והתקנות החלות עליו, מוגדר גם גודלו של שטח בית העסק עם ציון מינימלי של כל שטח חלל הקיים במקום. לדוגמה מטבח מסעדה חייב להיות בגודל של 12 מ"ר לפחות, ואילו משטח של בית קפה חייב להיות בגודל של 10 מ"ר לפחות.
  • חלוקת החללים בבית האוכל – בכדי להבטיח תנאי תברואה נאותים, כל בית אוכל מחויב לחלק את שטח חלל בית העסק בצורה תקנית כאשר מוקצה שטח נפרד למטבח, מחסן והמקום בו יושבים הסועדים.
  • טיפול נאות במוצרי המזון הקיימים בבית האוכל – בתי אוכל מחויבים לעמוד בתקנות תנאים תברואיים החלות עליהן, כאשר פרמטר מרכזי בתקנות אלו עוסק בדרך הטיפול הנאות במוצרי המזון הנמצאים במקום. לכן בעלי העסק חייבים לבצע הפרדה במקומות האחסון של מוצרים גולמיים, לטפל בהם בצורה נאותה בשטח המוקצה לכך במטבח ולהגישם בצורה הגיינית.

למרות שמדובר על הליך בירוקרטי ארוך וסבוך, בתי עסק בתחום המזון יכולים להוציא רישיון עסק בצורה יעילה יותר באמצעות ליווי של חברה לרישוי עסקים המתמחה בהליכים אלו.

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

השכרת פיגום נייד

  כאשר מדובר על פיגום נייד, מדובר על פיגום שמתאפיין בקלות ההרכבה שלו ויכולת להעביר אותו ממקום למקום בצורה קלה ונוחה. כמו כן, הוא מאופיין

צילום קווי ביוב עם דן ביוב

  צילום קווי ביוב זה תהליך שנשמע אולי כמאורע נדיר ויוצא דופן. אבל האמת היא שאנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד על כך שמדובר על

התקנת אינטרקום

  התקנת איטרקום היא דבר פשוט לכאורה, אבל כזה שיכול לשנות את התחושה של כל דיירי הבניין באופן משמעותי. אנחנו יודעים כי אנחנו לא חיים

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

התקשרו עכשיו