טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

חריגות בניה בבית משותף

חריגות בניה בבית משותף מהוות למעשה עבירה פלילית. אמנם בישראל קורה שנעשות חריגות שכאלה ולעתים אפילו ללא ידיעתנו, אך כאן ננסה ללמוד לעומק על הנושא, להבין מה נחשב לחריגה וכיצד יש להתנהל כדי להימנע מאישומים פליליים.

מה נחשב לחריגה בבניה?

כל מבנה מקבל אישור לבניה לפני שנכנסים כלים לשטח. תוכניות הבניה מועברות לוועדה לתכנון מקומי כשהן חתומות על ידי מהנדס ומרגע שהתקבל האישור הוא ניתן לתוכנית בלבד. כל שינוי מהתוכנית ייחשב לחריגה. במקרה של בית משותף אפשר לראות לא פעם שהתוכניות והבניה בפועל לא תואמות.

הגובה של המבנה יכול להיות שונה מכפי שהוא מצוין בתוכניות, הגדלים של הפתחים יכולים להיות במקומות שונים מעט או גם כן בגדלים שונים. גם סגירות חללים וקירוי יכולים להוות כחריגה כאשר כל אלו מתייחסים למה שקורה בתוך המבנה.

סוג נוסף של חריגות בניה בבית משותף מתייחס לגבולות המגרש. כאשר המבנה חורג מאחוזי הבניה שאושרו למגרש, כשהוא חורג מהגבולות או כאשר נעשה שינוי ייעוד ללא אישור, הדבר ייחשב לחריגה חמורה.

תכנון בניה והיתר

אישור חריגות בניה בבית משותף

לא כל חריגה מסתיימת בהליך משפטי וגם לא בבקשה להריסה. על אף שתמיד מומלץ לבקש אישור לבניה ולשינוי מבעוד מועד, במידה ולא נעשה הדבר, אפשר לבקש היתר בדיעבד. כאשר החריגה קלה וכשהיא אינה מפריעה לסביבה ישנו סיכוי גדול לקבל אישור וכל שיש לעשות הוא לפנות לוועדה לבניה בצורה מסודרת.

תהליך קבלת האישור דורש פניה מסודרת לוועדה. בעת הפניה יש להציג שרטוט של המבנה ולהוכיח כי החריגה שבוצעה לא מפריעה לשכנים. זהו תהליך שמוכר לוועדות השונות והוא מתקיים בכל עיר, לעתים בשל פעולה שבוצעה בידיעתנו ולעתים בשל פעולה שבוצעה בלי שידענו ממנה.

קבלת הסכמת השכנים לפני ביצוע השינוי בדירה

ישנו הבדל בין בניית בית פרטי לבין ביצוע שינויים בדירה בבניין משותף. ככל שהחריגה עלולה לפגוע בשכנים כך יכול להיות שתהיה להם השפעה על קבלת האישור לבצע את החריגה. מכאן אנחנו יכולים להבין כי עדיף לבצע תהליך בניה מסודר שכולל יצירת תוכניות, הבאתם לוועדה ורק לאחר אישור להתחיל את הבניה.

קבלת אישור בניה מהשכנים יכולה להעלות את הסיכוי לאישור התוכניות והיא יכולה גם להקל עלינו בהתמודדות עם בקשת היתר בדיעבד. במידה ואנו לא יודעים כיצד נכון לפנות לשכנים, הדרך הטובה ביותר לפעול היא להיעזר באנשי מקצוע שיכוונו אותנו בדרך.

הדרך לקבלת אישורים מהוועדה

קבלת אישור לחריגה היא לא עניין של מה בכך. האישור ישפיע על איכות החיים שלנו ולא פעם תהיה לו גם השפעה כלכלית. אם כבר ביצענו חריגה, יתכן ויהיה עלינו להרוס את מה שבנינו. לכן, חשוב לפעול בדרך הנכונה לקבלת האישור מהוועדה.

הדרך הטובה ביותר לפעול היא קודם כל להחזיק באישור, לפני הבניה. במידה וכבר חרגנו, יש להכין שרטוט התואם את מה שכבר נעשה ולקבל חתימה של מהנדס שבכך למעשה יאשר את תקינות המבנה. בנוסף מומלץ לקבל את אישורי השכנים ואז אפשר לפנות לוועדה. במידה ומדובר בשינוי שאינו פוגע במבנה או בסביבה, יתכן ונוכל לפנות להליך מקוצר שמשמעותו היא שנוכל לקבל תשובה ואישור תוך 45 יום.

להיעזר בגורם מקצועי

קל יותר לבצע תהליכים מול הרשויות בעזרת גורם מקצועי. חברת הבלוק היתרי בניה עומדת לרשותנו בכל הנוגע לתחום. אנו יכולים להיעזר באנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום ולפנות בעזרתם לגורמים הרלוונטיים, בין אם עוד לא ביצענו את השינויים ובין אם כבר ביצענו חריגות בניה בבית משותף.

השכרת פיגום נייד

  כאשר מדובר על פיגום נייד, מדובר על פיגום שמתאפיין בקלות ההרכבה שלו ויכולת להעביר אותו ממקום למקום בצורה קלה ונוחה. כמו כן, הוא מאופיין

צילום קווי ביוב עם דן ביוב

  צילום קווי ביוב זה תהליך שנשמע אולי כמאורע נדיר ויוצא דופן. אבל האמת היא שאנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד על כך שמדובר על

התקנת אינטרקום

  התקנת איטרקום היא דבר פשוט לכאורה, אבל כזה שיכול לשנות את התחושה של כל דיירי הבניין באופן משמעותי. אנחנו יודעים כי אנחנו לא חיים

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

עסקים טעוני רישוי
רישוי עסקים
blockmag_admin

עסקים טעוני רישוי

עסקים טעוני רישוי אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב

פינוי אסבסט מה החוק ?

  אסבסט הוא חומר שהיה להיט בשנות החמישים של המאה הקודמת. מדובר על טריק פשוט, יעיל, נוח וזול העובד כל הזמן. אסבסט הוא חומר זול

התקשרו עכשיו