חריגות בניה בבית משותף

עדיף לבנות נכון!מאשר לבנות פעמיים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

חריגות בניה בבית משותף מהוות למעשה עבירה פלילית. אמנם בישראל קורה שנעשות חריגות שכאלה ולעתים אפילו ללא ידיעתנו, אך כאן ננסה ללמוד לעומק על הנושא, להבין מה נחשב לחריגה וכיצד יש להתנהל כדי להימנע מאישומים פליליים.

מה נחשב לחריגה בבניה?

כל מבנה מקבל אישור לבניה לפני שנכנסים כלים לשטח. תוכניות הבניה מועברות לוועדה לתכנון מקומי כשהן חתומות על ידי מהנדס ומרגע שהתקבל האישור הוא ניתן לתוכנית בלבד. כל שינוי מהתוכנית ייחשב לחריגה. במקרה של בית משותף אפשר לראות לא פעם שהתוכניות והבניה בפועל לא תואמות.

הגובה של המבנה יכול להיות שונה מכפי שהוא מצוין בתוכניות, הגדלים של הפתחים יכולים להיות במקומות שונים מעט או גם כן בגדלים שונים. גם סגירות חללים וקירוי יכולים להוות כחריגה כאשר כל אלו מתייחסים למה שקורה בתוך המבנה.

סוג נוסף של חריגות בניה בבית משותף מתייחס לגבולות המגרש. כאשר המבנה חורג מאחוזי הבניה שאושרו למגרש, כשהוא חורג מהגבולות או כאשר נעשה שינוי ייעוד ללא אישור, הדבר ייחשב לחריגה חמורה.

תכנון בניה והיתר

אישור חריגות בניה בבית משותף

לא כל חריגה מסתיימת בהליך משפטי וגם לא בבקשה להריסה. על אף שתמיד מומלץ לבקש אישור לבניה ולשינוי מבעוד מועד, במידה ולא נעשה הדבר, אפשר לבקש היתר בדיעבד. כאשר החריגה קלה וכשהיא אינה מפריעה לסביבה ישנו סיכוי גדול לקבל אישור וכל שיש לעשות הוא לפנות לוועדה לבניה בצורה מסודרת.

תהליך קבלת האישור דורש פניה מסודרת לוועדה. בעת הפניה יש להציג שרטוט של המבנה ולהוכיח כי החריגה שבוצעה לא מפריעה לשכנים. זהו תהליך שמוכר לוועדות השונות והוא מתקיים בכל עיר, לעתים בשל פעולה שבוצעה בידיעתנו ולעתים בשל פעולה שבוצעה בלי שידענו ממנה.

קבלת הסכמת השכנים לפני ביצוע השינוי בדירה

ישנו הבדל בין בניית בית פרטי לבין ביצוע שינויים בדירה בבניין משותף. ככל שהחריגה עלולה לפגוע בשכנים כך יכול להיות שתהיה להם השפעה על קבלת האישור לבצע את החריגה. מכאן אנחנו יכולים להבין כי עדיף לבצע תהליך בניה מסודר שכולל יצירת תוכניות, הבאתם לוועדה ורק לאחר אישור להתחיל את הבניה.

קבלת אישור בניה מהשכנים יכולה להעלות את הסיכוי לאישור התוכניות והיא יכולה גם להקל עלינו בהתמודדות עם בקשת היתר בדיעבד. במידה ואנו לא יודעים כיצד נכון לפנות לשכנים, הדרך הטובה ביותר לפעול היא להיעזר באנשי מקצוע שיכוונו אותנו בדרך.

הדרך לקבלת אישורים מהוועדה

קבלת אישור לחריגה היא לא עניין של מה בכך. האישור ישפיע על איכות החיים שלנו ולא פעם תהיה לו גם השפעה כלכלית. אם כבר ביצענו חריגה, יתכן ויהיה עלינו להרוס את מה שבנינו. לכן, חשוב לפעול בדרך הנכונה לקבלת האישור מהוועדה.

הדרך הטובה ביותר לפעול היא קודם כל להחזיק באישור, לפני הבניה. במידה וכבר חרגנו, יש להכין שרטוט התואם את מה שכבר נעשה ולקבל חתימה של מהנדס שבכך למעשה יאשר את תקינות המבנה. בנוסף מומלץ לקבל את אישורי השכנים ואז אפשר לפנות לוועדה. במידה ומדובר בשינוי שאינו פוגע במבנה או בסביבה, יתכן ונוכל לפנות להליך מקוצר שמשמעותו היא שנוכל לקבל תשובה ואישור תוך 45 יום.

להיעזר בגורם מקצועי

קל יותר לבצע תהליכים מול הרשויות בעזרת גורם מקצועי. חברת הבלוק היתרי בניה עומדת לרשותנו בכל הנוגע לתחום. אנו יכולים להיעזר באנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום ולפנות בעזרתם לגורמים הרלוונטיים, בין אם עוד לא ביצענו את השינויים ובין אם כבר ביצענו חריגות בניה בבית משותף.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

בלוג
המרכז לאדריכלות
חשיבותו של מהנדס בהרחבת הבית

מתכננים לבנות בית חדש? אולי לבצע הרחבה? ישראלים רבים בוחרים להרחיב את שטח המחייה שלהם באמצעות פתיחת מרפסת חדשה או הרחבה של חדר, כדי לשפר

תפקידו של קונסטרוקטור

תפקידו של קונסטרוקטור הקונסטרוקטור הוא מקצוע שאחראי על לקיחת חומרי גלם כמו חול, מים וסלע והפיכתם למבנים. בעתיד, בוטים של AI כמו הקונסטרוקטור ישמשו כדי

השכרת מחפרון ללא מפעיל

בובקט היא המכונה האוטונומית הפופולרית והנפוצה ביותר בייעור. הוא שימש במגוון רחב של פעולות ומשימות יער כגון פינוי שבילים, כריתת מברשות, קצירת עצים ופעולות כריתת

בניית בית עם היתר בניה

בניית בית היא אף פעם לא קלה. נדרש מחקר ומאמץ רב כדי להבטיח שהבית עומד בכל התקנים של מחלקת הבנייה המקומית. לכן כדאי שיהיה לך

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!