קניית בית עם חריגת בנייה

עדיף לבנות נכון!מאשר לבנות פעמיים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

 

קניית בית עם חריגת בנייהחריגות בנייה הן נושא מורכב אך הן יכולות להיות עוד יותר מורכבות כאשר אנחנו רוצים לבצע קניית בית עם חריגות בנייה. קודם כל נסביר שחריגות בנייה הן למעשה כל סוג של בנייה שנעשתה ללא היתר בנייה ומצריכה אחד כזה. מעבר לכך, הן יכולות לפגוש אותנו כמעט בכל מקום בו אנו מבצעים עסקת רכישה של נכס אך עלינו להיות זהירים יותר כאשר מדובר בבית פרטי או דירת גג בעיקר שם הרבה מאוד אלמנטים יכולים להיות בגדר חריגות בנייה.

 

על מנת להיות בטוחים כי אנו רוכשים בית ללא חריגות בנייה מה שעלינו לעשות הוא לקבל ליווי צמוד של אדריכל או שמאי מקרקעין שמשווה את התוכניות המקוריות שהוגשו לרשויות המקומיות אל מה שיש בפועל בשטח. איש המקצוע שילווה אתכם יוכל לקבוע תוך זמן קצר אם בבית בו אתם מעוניינים קיימות חריגות בנייה כאשר אם כן הדבר מוריד מעט מערכו של הנכס.

 

ממה צריך להיזהר בקניית בית עם חריגות בנייה?

כאמור חריגות בנייה הן מעבר על החוק שגורר רישום פלילי וכאשר אנו רוכשים בית עם חריגות בנייה אנו יכולים למצוא את עצמנו פתאום עם קנסות, צווים מנהליים להריסת המבנה או חלק ממנו ובמקרה הגרוע ביותר גם עם עונש מאסר.

 

מוכרים רבים יאמרו לכם כי העיריה מכירה את חריגות הבנייה הקיימים בבית וכי הם משלמים בעבורם ארנונה. חשוב להכיר כי תשלום ארנונה אינו אומר כי העיריה הסדירה מבחינתה את חריגת הבנייה וכי תהליך ההסדרה הוא עמוק וארוך יותר וכולל תשלום סכום רב לעיריה.

 

ברוב המקרים לנכסים עם חריגות בנייה תהיה גם הערה כלשהי בטאבו בגין החריגה, דבר שעלול לעכב את ההעברה של הנכס אל הבעלות של הקונה ולכן חשוב מאוד להיות זהירים גם בתהליך העברת הכספים בגין הנכס. אין ספק שכמו בכל עסקת מכר, גם כאן חייב להיות עורך דין שמלווה את הצדדים בכל הפרטים אך כאן חשוב שאותו עורך דין יהיה בקיא בנושא של חריגות בנייה בדגש על חריגות במהלך עסקת קניה ומכירה של בית. כפי שאמרנו קודם לכן, במקרה שאנו נקנה בית עם חריגת בנייה, הערך שלו צריך לשקף את הסכום אותו נצטרך להשקיע בהכשרת החריגה בדיעבד, דבר שצריך לקחת בחשבון במשא ומתן על המחיר.

 

מה המחיר של הכשרת חריגת בנייה בבית שאותו קנינו ?

קודם כל חשוב מאוד לקבל הערכה של איש מקצוע שמתמחה בנושא של הכשרת חריגות בנייה בדיעבד על מנת שנוכל להבין כמה זה יעלה לנו במקרה הספציפי שלנו כדי שנוכל לשקף את זה במשא ומתן כפי שציינו. ככלל העלות של הכשרת בנייה בדיעבד תלויה בעיקר בסוג החריגה והיא תנוע בין 8000 ש״ח לבין 50 אלף ש״ח. אנחנו במרכז לאדריכלות נשמח לסייע לכם בהכשרה של כל חריגת בנייה בה תתקלו בבית שאותו אתם רוצים לרכוש.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

בלוג
המרכז לאדריכלות
חשיבותו של מהנדס בהרחבת הבית

מתכננים לבנות בית חדש? אולי לבצע הרחבה? ישראלים רבים בוחרים להרחיב את שטח המחייה שלהם באמצעות פתיחת מרפסת חדשה או הרחבה של חדר, כדי לשפר

תפקידו של קונסטרוקטור

תפקידו של קונסטרוקטור הקונסטרוקטור הוא מקצוע שאחראי על לקיחת חומרי גלם כמו חול, מים וסלע והפיכתם למבנים. בעתיד, בוטים של AI כמו הקונסטרוקטור ישמשו כדי

השכרת מחפרון ללא מפעיל

בובקט היא המכונה האוטונומית הפופולרית והנפוצה ביותר בייעור. הוא שימש במגוון רחב של פעולות ומשימות יער כגון פינוי שבילים, כריתת מברשות, קצירת עצים ופעולות כריתת

בניית בית עם היתר בניה

בניית בית היא אף פעם לא קלה. נדרש מחקר ומאמץ רב כדי להבטיח שהבית עומד בכל התקנים של מחלקת הבנייה המקומית. לכן כדאי שיהיה לך

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!