טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

כיבוי אש רישוי עסקים

כיבוי אש רישוי עסקיםשריפות הן דבר קטלני שעלולות לעלות בנזק לרכוש ועד חיי אדם. משום כך בתי עסק מחויבים להחזיק באישור רשמי ותקף מטעם רשות הכבאות הארצית בישראל, על מנת להפעיל ולנהל עסק בצורה חוקית וכמובן אחראית. כיבוי אש רישוי עסקים הינו אחד מהשלבים ההכרחיים הכרוכים בהוצאת רישיון עסק, ועל נושא זה נרחיב במאמר הנוכחי.

אילו בתי עסק צריכים להשיג אישור כיבוי אש?

על פי חוק רישוי עסקים, כל עסק חדש שנפתח מחויב להשיג בין השאר גם אישור כבאות להפעלת העסק. אישור של כבאות והצלה לישראל הוא אחד מהגורמים הממשלתיים המאשרים את קבלת רישיון העסק, ולכן לא ניתן לדלג או להתעלם משלב חיוני זה לצורך קבלת רישיון רשמי להקמה של עסק חדש. חובה זו חלה גם על עסקים קיימים הנדרשים להשיג חידוש לרישיון העסק שלהם, ולכן עליהם לעמוד בתנאים המחייבים את תהליך קבלת האישור עליו נפרט בהרחבה בהמשך.

כיבוי אש רישוי עסקים – מה המטרה בכך?

כאמור, שריפות שפורצות עלולות ליצור הרס רב, ובין השאר גם נזק משמעותי בגוף ובנפש של האדם. כדי להבטיח את בריאותם ושלומם של לקוחות בית העסק ו/או העובדים במקום, בעלי עסקים מחויבים לעמוד בתקנות כיבוי אש הנכללות בתהליך רישוי עסקים. הודות לקבלת אישור כבאות מהגורם המוסמך לכך, בעלי עסקים יכולים לצמצם ככל הניתן את הסכנה בהתלקחות ופריצת שריפה בבית העסק, וכן להיות בעלי אמצעים בטיחותיים שיאפשרו שליטה מרבית בשריפה שעלולה להתחולל בתוך העסק.

משום כך חלק מתהליכי קבלת אישור כבאות כולל בדיקה של המבנה, התקנה של אמצעי כיבוי אש ועוד פרמטרים חשובים נוספים. יש לזכור כי כל בית עסק נדרש לעמוד בתקנות כיבוי אש רישוי עסקים בהתאם לתנאים משתנים כמו גודל ושטח המבנה, מספר העובדים במקום, מספר הלקוחות/מבקרים שהמבנה יכול להכיל, שעות פעילות של העסק וכן תחום עיסוקו של העסק.

תהליך קבלת אישור כיבוי אש רישוי עסקים

עסקים חדשים בהקמה, או כאלו הנדרשים לחדש את הרישיון של העסק, מחויבים לעבור תהליך מוסדר לצורך קבלת אישור כבאות והצלה שיאפשר להם לקבל את הרישיון המיוחל. תהליך זה כולל כמה שלבים:

  • הגשת בקשה לקבלת רישיון עסק – תהליך קבלת אישור כבאות לעסק הינו חלק בלתי נפרד מתהליך הוצאת רישיון עסק, ולכן יש לכלול בהגשת הבקשה את כל המסמכים והאישורים הנדרשים לשם כך עבור שירותי כבאות וההצלה.
  • בדיקת מפקח בטיחות אש – הגורם המטפל בהליך הבקשה לקבלת רישיון עסק הינה רשות הרישוי, שהוא הגוף הרשמי הממונה ברשות המקומית בה בית העסק עתיד להיפתח (או עסק שכבר קיים באותה רשות, במידה ומדובר על חידוש רישיון עסק). לכן שלב נוסף בהליך כולל הגעה של מפקח בטיחות אש בבית העסק הרלוונטי, כדי לוודא כי קיימים בו כל אמצעי וסידורי הבטיחות ההכרחיים והמחייבים לקבלת הרישיון. לרוב מפקח הבטיחות יהיה מפקח מוסמך מטעם תחנת הכיבוי הקיימת באותה רשות מקומית בה העסק נפתח/קיים.
  • בדיקה נוספת לצורך ביקורת חוזרת – במקרים מסוימים בית העסק יידרש לעמוד בביקורת בטיחות אש חוזרת, ולכן מפקח הבטיחות יבצע בדיקה נוספת לצורך מתן אישור הכבאות. הצורך בביקורת חוזרת תלוי בסוג העסק והמבנה שלו, זאת על פי תקנות כיבוי אש הקיימות בחוק.
  • קבלת אישור כיבוי אש רישוי עסקים – בשלב האחרון ולאחר עמידה בכל התנאים המחייבים, בית העסק יקבל את אישור הכבאות הנדרש וישלים את ההליך הדרוש לקבלת רישיון עסק. במקרים בהם בית העסק אינו עומד באחד או יותר מהשלבים הרלוונטיים, רשות הכבאות וההצלה תסרב למתן אישור כיבוי האש בצירוף נימוקים לכך.

מאפיינים מחייבים בתוכנית כיבוי אש

בכדי לעמוד בתקנות כיבוי אש רישוי עסקים לצורך קבלת רישיון עסק, על כל בית עסק להציג תוכנית של העסק הכוללת את אמצעי בטיחות האש הנדרשים. סוג התוכנית ייקבע על פי סיווגו של בית העסק בתחם פעילותו, כך שעסקים שקיים בהם סיכון רב יותר להתלקחות שריפות (כמו מסעדות המשתמשות באש גלויה לבישול אוכל לדוגמה), מחויבים לעמוד בתנאים גבוהים יותר לעומת בתי עסק שהסיכון בהם נמוך יותר (כמו חנויות בגדים לדוגמה).

תכנית העסק לקבל אישור כבאות תכלול בין השאר את הפירוט של הציוד ואמצעי בטיחות האש המותקנים במקום כמו לוחות חשמל, ציוד כיבוי אש, מערכות מים לכיבוי שריפות, מערכות מיזוג אוויר ומנדפים, מערכת גז פחמני מעובה וכן מערכות מורכבות אחרות שמטרתן גילוי ו/או מניעה של התלקחות שריפות בבית העסק.

בנוסף לכך, על תכנית העסק לכלול את הפירוט של המבנה בו העסק נמצא, וכן לציין את הפתחים והיציאות הקיימות במבנה שישמשו כפתחי מילוט בשעת שריפה. כפי שצוין, לכל בית עסק קיימים תנאים משתנים בנוגע לאמצעי בטיחות האש הנדרשים ממנו, דבר שנבדק ומפוקח על ידי מפקחי בטיחות האש במהלך הבדיקה המתבצעת במקום. לכן חשוב שכל עסק יבצע את דרישות כיבוי אש רישוי עסקים בטרם הגעתו של מפקח הבטיחות למקום.

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

עסקים טעוני רישוי
רישוי עסקים
blockmag_admin

עסקים טעוני רישוי

עסקים טעוני רישוי אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב

פינוי אסבסט מה החוק ?

  אסבסט הוא חומר שהיה להיט בשנות החמישים של המאה הקודמת. מדובר על טריק פשוט, יעיל, נוח וזול העובד כל הזמן. אסבסט הוא חומר זול

תקנות רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

תקנות רישוי עסקים

תקנות רישוי עסקים בכדי שיוכל עסק לעבוד באופן חוקי עליו להחזיק ברישיון מתאים. קיימים סוגים שונים של עסקים אשר מכונים טעוני רישוי, עסקים אלו חייבים

חוק רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים כל עסק באשר הוא חייב להחזיק ברישיון מתאים, זאת על מנת שיהיה מוכר על ידי הרשויות ויקבל את ההטבות המגיעות לו, כמו

רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

רישוי עסקים

רישוי עסקים עסקים רבים בישראל נמצאים תחת ליקויים שונים אשר החוק אינו מתיר להם לפתוח את העסק שלהם, עם זאת רבים בוחרים להפעיל את העסק

התקשרו עכשיו