טיפול בהוצאת היתרי בניה בכל הארץ

טיפול מקצועי ומהיר בחריגות בניה 

התחייבות למחירים נוחים שירות מקצועי וליווי מקצועי לכל אורך התהליך 

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא עלות

073-3748080 לייעוץ חינם

תקנות רישוי עסקים הוראות כלליות

תקנות רישוי עסקים הוראות כלליותתקנות רישוי עסקים הוראות כלליות

בישראל קיימים עסקים רבים הנפתחים ומתרחבים כל העת. כיוון שעסקים שונים בארץ מעניקים שירותים שימושיים עבור הציבור הרחב, וכן כמובן מניעים את המשק הכלכלי, מדינת ישראל מעודדת הקמה ופיתוח של בתי עסק למטרות שונות. יחד עם זאת, המדינה מחויבת לשמור על רווחת כלל תושביה, ולכן קיימות תקנות רישוי עסקים הוראות כלליות המחייבות בעלי עסקים לעמוד בהן כדי לקבל רישיון רשמי להפעלת העסק שבבעלותם.

כדי להבין בצורה מקיפה יותר מהן תקנות רישוי עסקים, מה המטרה בהן, כיצד ניתן להוציא רישיון עסק ומה ההליך הכרוך בכך – ריכזנו במאמר הבא את כל הפרטים שצריך לדעת בנוגע לתקנות רישוי עסקים הוראות כלליות והמשמעויות העומדות מאחוריהן.

מהו חוק רישוי עסקים ומהן מטרותיו?

חוק רישוי עסקים נוסד בשנת 1968, ומטרתו להחיל חובות שונים המוטלים על בתי עסק המוקמים ברחבי הארץ. כיוון שמדינת ישראל שמה לנגד עיניה את רווחתם, בריאותם ושלומם של תושביה – ניתן לומר כי לחוק רישוי עסקים יש כמה מטרות מרכזיות:

 • שמירה על איכות הסביבה – מטרה המיושמת ומפוקחת על ידי המשרד לאיכות הסביבה, המונעת מבתי עסק ליצור מפגעים ומטרדים סביבתיים.
 • שמירה על שלום הציבור – מטרה נוספת ומהותית המיושמת ומפוקחת על ידי משטרת ישראל, כאשר היא חותרת לשמירה על ביטחונם של כלל הציבור בבתי עסק כמו מניעת גניבות / שוד / פריצות וכו' לבתי עסק שונים.
 • בטיחות מבנה בית העסק – מטרה זו נועדה להבטיח את קיום הבטיחות של הציבור הרחב המגיע לבתי העסק, כך שבעזרת פיקוח על איכות הבנייה של מבנה בית העסק וקביעת תקנות מחייבות לכך, נשמרת בטיחותם של השוהים במבנה באמצעות הליכי אכיפה ופיקוח של משרד העבודה.
 • מניעת מחלות וסכנות מבעלי חיים ומקורות מים – בכדי לשמור על בטיחות הציבור במהלך ביקורם בבתי עסק שונים, משרד החקלאות קבע תקנות מחייבות עבור בתי עסק שונים בנוגע למניעת סכנה ממשית מבעלי חיים מזיקים במקום, וכן שמירה על איכות מקורות המים בעסק. התקנות קובעות שבעלי עסקים חייבים לבצע הדברה מבוקרת בבית העסק, למנוע זיהומים שונים העלולים לעבור דרך מקורו תהמים הקיימים בעסק.
 • שמירה על בריאות הציבור באמצעות תקנות תברואיים – כדי להחיל תקנות לתנאים תברואיים נאותים, משרד הבריאות קבע תנאים מחייבים עבור בתי עסק המוכרים במקום מוצרי מזון לצריכת קהל הלקוחות המבקר במקום. בדרך הזו ניתן למנוע מחוללי מחלות וזיהומים שונים העלולים לעבור דרך מוצרי מזון, וכך להבטיח את שלום הציבור.
 • מניעת שריפות וסכנות נוספות – על מנת למנוע נזקי שריפות וסכנות נוספת במבנה העסק, בעלי עסקים מחויבים לעמוד בתקנות רישוי עסקים הכוללות בין השאר בדיקה של מפקח בטיחות, והתקנה של אמצעים שונים למניעת שריפות במבנה והבטחת שלום המבקרים בבית העסק.

האם כל בית עסק חייב להוציא רישיון עסק?

תקנות רישוי עסקים הוראות כלליות עוסקות במכלול התנאים בהם בתי עסק חייבים לעמוד, זאת בכדי לקבל את האסמכתא הרשמית להפעלת עסק בצורה חוקית ואיכותית שתשרת בצורה טובה את קהל הלקוחות. כדי להבטיח כי בית עסק עומד בתקנות המחייבות אותו בחוק, ישנם בתי עסק המקבלים רישיון עסק רשמי לאחר הגשת בקשה להקמה של עסק.

באמצעות קבלת רישיון עסק, בתי עסק ברחבי הארץ יכולים להציג מעין הוכחה כי העסק שלהם נקט בכל התהליכים והאמצעים הנדרשים ממנו כדי להבטיח את שלום הציבור, ולהפעיל עסק חוקי ותקני מבחינת כלל הגורמים האחראים לכך. למרות שמדובר על רישיון חשוב ובלתי נפרד, לא כל עסק בארץ חייב להוציא רישיון עסק כדי לפעול בצורה חוקית. חוק רישוי עסקים קובע כי עסקים טעוני רישוי הינם עסקים החייבים להוציא ולהחזיק ברישיון עסק תקף, כאשר צו רישוי עסקים מגדיר את עשר הקבוצות העיקריות המחויבות להוציא רישיון עסק כדי לפעול:

 1. עסקי רוקחות, בריאות וקוסמטיקה
 2. עסקים בתחום הדלק והאנרגיה
 3. בתי עסק בתחום בעלי חיים וחקלאות
 4. בתי אוכל ועסקים בתחום המזון
 5. עסקים המתמחים בתחום הפסולת ומקורות מים
 6. בתי עסק בתחום המסחר
 7. עסקים למטרות פנאי, נופש וספורט
 8. בתי עסק בתחום התעבורה, תחבורה ורכבים
 9. בתי עסק בתחום שירותי האבטחה והשמירה
 10. עסקים בתחום המלאכה, תעשייה וכימיה

סוגי רישיונות לעסקים

בתי העסק המחויבים בהוצאת רישיון עסק הינם שונים ומגוונים, כך שמתן הרישיון המונפק לכל עסק נקבע על פי סוג הרישיון המיועד לכל בעל עסק:

 • רישיון עסק קבוע – זהו רישיון הניתן לעסק באופן קבוע ללא תאריך תפוגה.
 • רישיון עסק זמני – רישיון עסק הניתן לבית עסק באופן זמני בטווח של שנה לפחות, כך שעל העסק לפעול באופן הנדרש כדי להשיג רישיון קבוע.
 • רישיון עסק תקופתי – רישיון המוענק לעסקים לזמן מוגבל של 1-5 שנים, כאשר בתום הזמן על בעל העסק לבצע חידוש רישיון עסק.
 • היתר להפעלת עסק – זהו היתר מיוחד הניתן לבעלי עסקים טרם קבלת רישיון עסק רשמי, כך שיוכלו להפעיל את העסק כחוק למשך זמן שלא יעלה על שנה, עד לקבלת רישיון העסק הקבוע / זמני.

תהליך הוצאת רישיון עסק כרוך בהגשת מסמכים, אישורים ושלבים רבים בירוקרטיים נוספים. לכן כדי לייעל את ההליך, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית להוצאת רישוי עסקים.

סטטוס רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

סטטוס רישוי עסקים

סטטוס רישוי עסקים בכל פעם שאתם עוברים ליד עסק עליכם להבין שעל מנת להקים אותו היה על בעל העסק לעבור הליכים בירוקרטיים ארוכים מאוד. בשנת

עסקים טעוני רישוי
רישוי עסקים
blockmag_admin

עסקים טעוני רישוי

עסקים טעוני רישוי אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב

פינוי אסבסט מה החוק ?

  אסבסט הוא חומר שהיה להיט בשנות החמישים של המאה הקודמת. מדובר על טריק פשוט, יעיל, נוח וזול העובד כל הזמן. אסבסט הוא חומר זול

תקנות רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

תקנות רישוי עסקים

תקנות רישוי עסקים בכדי שיוכל עסק לעבוד באופן חוקי עליו להחזיק ברישיון מתאים. קיימים סוגים שונים של עסקים אשר מכונים טעוני רישוי, עסקים אלו חייבים

חוק רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים כל עסק באשר הוא חייב להחזיק ברישיון מתאים, זאת על מנת שיהיה מוכר על ידי הרשויות ויקבל את ההטבות המגיעות לו, כמו

רישוי עסקים
רישוי עסקים
blockmag_admin

רישוי עסקים

רישוי עסקים עסקים רבים בישראל נמצאים תחת ליקויים שונים אשר החוק אינו מתיר להם לפתוח את העסק שלהם, עם זאת רבים בוחרים להפעיל את העסק

התקשרו עכשיו