אדריכל בתים – כך תבחרו אותו נכון!

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

 

אדריכל בתיםאם אתם מתכננים להתחיל תהליך של בנייה או שיפוץ, אתם ודאי מחפשים אדריכל בתים. כאן נסביר כיצד לבחור את האדריכל המתאים ביותר לצרכים שלכם ושל הפרויקט שלכם.

מה בכלל עושה אדריכל בתים?

כדי שתוכלו לדעת טוב יותר מה אתם בכלל מחפשים אצל אדריכל, חשוב להבין מהו תפקידו. אם כן, תפקידו של האדריכל הוא תכנון מבנים. בעבר, האדריכל היה אחראי על כל שלבי התכנון, אבל כיום נהוג, שהאדריכל אחראי על התכנון החזותי והמהנדס אחראי על התכנון הטכני של הקונסטרוקציה.

התמקדות במטרה

יש אדריכלים, המתמחים בתחומים שונים של אדריכלות ומתמקדים ומתמקצעים בהם. לדוגמה, יש אדריכלים המתמחים בתכנון חוץ, כאלה המתמחים בתכנון פנים וכאלה המתמחים באדריכלות נוף או תכנון ערים. היות שכך, במידה ואתם צריכים התמחות מסוימת, כדאי לבחור אדריכל עם התמחות ספציפית זו.

התמקדות נוספת

לאחר שהתמקדתם בחיפוש אחר אדריכל בתים חשוב לא פחות להתמקד בחיפוש אחר אדריכל מנוסה, שמתמחה בסוג הנכס שלכם. הכוונה היא לכך, שיש הבדל בין אדריכלות של בית פרטי לבין אדריכלות של דירה קטנה וכך הלאה. ככל שתהיו יותר ממוקדים בחיפוש שלכם, כך תוכלו להגיע מהר יותר אל האדריכל המתאים ביותר לפרויקט שלכם!

מקצועיות

מקצועיות בתחום האדריכלות היא חשובה ביותר, בעיקר משום שמדובר על איש מקצוע, שעליו אתם סומכים שיתכנן היטב את בית החלומות שלכם. את מידת המקצועיות של האדריכל תוכלו לבדוק הן בתעודה שלו והן בתחושה שתקבלו ממנו במהלך פגישת ההיכרות.

ניסיון

בעוד שאדריכלים לא מנוסים במיוחד יכולים להיות מאוד מוכשרים ומלאי מוטיבציה אין ספק, שגם בתחום האדריכלות – לניסיון יש יתרונות שאי אפשר להתעלם מהם! אז אם חשוב לכם לבחור אדריכל מנוסה, כדאי לבקש לראות צילומים של עבודות קודמות. כך תוכלו להתרשם מהניסיון המקצועי שלו וגם ליהנות מיתרון נוסף – עליו נרחיב מיד.

סגנון מקצועי ועיצובי

היות שתחום האדריכלות נוגע גם בעיצוב, חשוב לבחור את האדריכל גם לפי הסגנון העיצובי שלו, הכישרון והיצירתיות שלו. גם את זה תוכלו לבדוק בעזרת העבודות הקודמות שלו, מפני שכך תוכלו לראות את המאפיינים החוזרים של התכנון ובמידה ואין כאלה, או שיש מעט, תוכלו לדעת שהאדריכל מאוד יצירתי ופתוח לרעיונות חדשים ולבקשות של הלקוחות שלו.

דינמיקה

אלמנט חשוב נוסף בבחירת אדריכל בתים הוא הדינמיקה ביניכם. הכוונה היא לכך, שהיות שהוא אמור לקחת את מה שאתם מבקשים וחולמים לגבי הבית שלכם, חשוב שתהיה ביניכם פתיחות והבנה ושתרגישו, שהוא מקשיב לכם ומצליח להבין בדיוק מה אתם מבקשים. ככל שתרגישו עם האדריכל הנבחר יותר ביטחון, כך תוכלו גם אתם לבטא טוב יותר את הבקשות והצרכים שלכם ובאופן כללי, העבודה המשותפת תהיה נעימה יותר.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
קבלת היתר לתוספת בניה
אדריכלות יוקרה – למי כדאי להשקיע?

  רוצים לשדרג את הנכס שלכם? כאן נסביר איך אדריכלות יוקרה תעשה לכם את העבודה! על אדריכלות ויוקרה המשמעות הכללית של אדריכלות היא עיצוב ותכנון

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!