חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968

עדיף לבנות נכון!מאשר לבנות פעמיים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968

בשנת 1968 נכנס חוק רישוי עסקים על מנת לאפשר למשרד הרישוי שליטה מלאה בכל מה שקורה בתוך לב ליבם של העסקים. הסיבה לכך ברורה, הצורך באכיפה מאז ומתמיד היה קיים, לא רק בשביל לגבות כספים ומיסים שונים אלא גם בשביל להבטיח את תקינות המוצרים עבור הלקוח, את הביטחון המלא עבור העובדים וכמובן להבטיח את תוקף הביטוח של בעל העסק על העסק.

 

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968 – קצת על חוק רישוי עסקים

ציינו באופן כללי את מטרות החוק, אך על מנת שתוכלו להבין את החשיבות הרבה שיש בחוק גם מצידכם וגם מצד הרשויות עליכם להכיר את כל מטרות החוק. בעת הליך הוצאת הרישיון עליכם לעבור גורמים שונים המבטחים את תקינות בית העסק שלכם, זאת לפני שפתחתם את שערכם כמובן. הגורמים אליהם אתם חייבים לפנות כתובים בפירוט בצו רישוי עסקים בהתאם לסוג העסק שלכם, אך ברוב המקרים אלו הגורמים בהם תפגשו: מהנדס או אדריכל לצורך אישור תכנון ובנייה, שירותי כבאות, שירותי איכות הסביבה, בדיקת בטיחות של העסק וסביבתו, תברואה ועוד… 

בכדי להכיר האם באמת אתם חייבים ברישוי העסק עליכם לבדוק זאת באמצעות נציגי משרד הרישוי או על ידי עזרה של חברה חיצונית. כל עסק שצריך רישיון הינו עסק מוכר וידוע על ידי הגורמים, בעת קבלת הרישיון עליכם להציג אותו במקום גלוי בבית העסק. 

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968 – מדוע צריך רישיון?

הרישיון כפי שציינו מגיע בכדי ליצור סדר בכל ענפי העסקים השונים הכתובים בצו רישוי עסקים. אם אנו מדברים לדוגמא על עסקי המזון, ללא אכיפה קפדנית של בתי עסק כאלו ייתכן ויוצרו בעיות בקרב לקוחות, בעיות אשר עלולות להגיע לסיכון ממשי של חיים. חשוב להדגיש, אין לנו ספק שברוב רובם של בתי העסק תקינות תנאי העבודה והתברואה הם ברמה גבוהה ומכבדת, אך מספיק כמה עסקים בודדים שיפרו את התנאים האלו לכדי מצב בו לקוחות רבים יבחרו של לאכול בחוץ, כתוצאה מכך נפגעים עסקי המזון ככלל. 

הרישיון כמו כן מאפשר לנו הטבות שונות הקשורות בעסק, הן מבחינת מיסוי, הן מבחינת הכרה על ידי הרשויות, כמו כן אין לנו את החשש הקיים בכל פעם לביקורת מצד הרשויות כל עוד אנו עובדים על פי חוק. בנוסף, במקרה בו תרצו למכור את העסק או לשנות בעלות, ללא רישיון ההליך הבירוקרטי יהיה הרבה יותר מורכב ובעל עלויות גבוהות יותר. שכן כל שינוי בזהות הבעלים הרשומים ברישיון העסק צריך לעבור דרך הודעה למשרד הרישוי העסקים.

 

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968 – סגירת עסק

לאחר קבלת הרישיון אם החלטתם לסגור את העסק, זאת מחובתכם להודיע זאת לרשויות בהודעה כתובה. גם כאשר מדובר על היתר זמני עבור עסק טעון רישוי. שימו לב, במקרה בו לא עמדתם בתנאים אותם הציב משרד הרישוי בפניכם בעת פתיחת העסק, ייתכן והעסק ייסגר שלא מרצונכם. ישנם שלושה סוגי התניה של משרד הרישוי לסגירת העסק, במקרה בו לא עמד בית עסק באחד התנאים ייסגר העסק ועלול בעל העסק לצפות לקנסות ואף מאסר בפועל במקרים חריגים של סכנה ממשית לעובדים או ללקוחות.  

חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968 – חברה מקצועית

אחת הדרכים הנכונות ביותר לעבור את תהליך הוצאת הרישיון לדעת רוב הוא באמצעות סיוע של חברה חיצונית אשר תדע להפנות אתכם למקומות הנכונים. בעת שלבי פתיחת העסק אנו פתוחים שלבעל העסק יש המון דברים על הראש, הליך הוצאת הרישיון הינו הליך שלוקח הרבה זמן והרבה כוח נפשי. בשל כך, ברגע בו הדרך יותר מסונכרנת עבורכם יהיה לכם הרבה יותר פשוט וזול לעבור את התהליך.

כמו כן, אם אתם נמצאים בשלבי תהליך בניית העסק תוכלו להיעזר באותם אנשי עסקים שנמצאים איתכם לשילוב שלבי העבודה. זאת אומרת שכאשר מגיע אדריכל או מהנדס לעצב את המקום ולוודא את התכנון והבנייה תוכלו כמו כן לדאוג לחתימתו בתום התהליך לגבי תקינות הבנייה (זאת כאשר הוא מוסמך לכך).

אנו ממליצים לכם לא לעבור את התהליך באופן עצמאי, במיוחד אם מדובר על הצעדים הראשונים שלכם בעולם העסקים. מי שחווה את עולם העסקים יכול להכיר שמדובר על עולם ממלא, אך מאוד קל לאבד כספים על טעויות מינוריות. כמו כן, מקום מקצועי ידאג לתכנן את התקציב שלכם באופן מסודר יותר כך שלא תהיו מופתעים בכל פעם מחדש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

בלוג
המרכז לאדריכלות
חשיבותו של מהנדס בהרחבת הבית

מתכננים לבנות בית חדש? אולי לבצע הרחבה? ישראלים רבים בוחרים להרחיב את שטח המחייה שלהם באמצעות פתיחת מרפסת חדשה או הרחבה של חדר, כדי לשפר

תפקידו של קונסטרוקטור

תפקידו של קונסטרוקטור הקונסטרוקטור הוא מקצוע שאחראי על לקיחת חומרי גלם כמו חול, מים וסלע והפיכתם למבנים. בעתיד, בוטים של AI כמו הקונסטרוקטור ישמשו כדי

השכרת מחפרון ללא מפעיל

בובקט היא המכונה האוטונומית הפופולרית והנפוצה ביותר בייעור. הוא שימש במגוון רחב של פעולות ומשימות יער כגון פינוי שבילים, כריתת מברשות, קצירת עצים ופעולות כריתת

בניית בית עם היתר בניה

בניית בית היא אף פעם לא קלה. נדרש מחקר ומאמץ רב כדי להבטיח שהבית עומד בכל התקנים של מחלקת הבנייה המקומית. לכן כדאי שיהיה לך

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!