עסקים טעוני רישוי

עדיף לבנות נכון!מאשר לבנות פעמיים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

עסקים טעוני רישויעסקים טעוני רישוי

אם אתם עומדים מול פתיחת עסק חדש כדאי שתדעו כמה דברים בנוגע לרישיון עסק. על פי חוק רישוי עסקים, ישנם מספר רב של עסקים אשר עומדים מול בירוקרטיה לא פשוטה של משרד הרישוי, עסקים אלו מכונים עסקים טעוני רישוי. 

 

עסקים טעוני רישוי – חוק רישוי עסקים

על פי חוק שחוקק בשנת 1968 ישנם סוגי עסקים אשר חייבים ברישיון, כדי לדעת אם אתם עומדים תחת עסקים אלו עליכם לבדוק זאת בצו רישוי עסקים. בצו רישוי עסקים יהיה כתוב בפירוט מהו סוג העסק שהוא טעון רישוי, מהם השלבים שאותו עסק חייב לעבור על מנת לקבל את האישורים וכן הלאה…

הליך הוצאת רישוי מחייבת אתכם לפני בקשת הרישיון לקבל את כל האישורים הנדרשים. האישורים אשר נדרשים משתנים לפי סוג העסק שלכם, אך ברובם תצטרכו לעבור דרך אישורי כיבוי אש, מהנדס לאישור תכנון ובניה של העסק, משרד התברואה, איכות הסביבה ועוד… רק לאחר שקיבלתם את כל האישורים עבור העסק רק אז תוכלו לשלוח את הבקשה לבחינה בצירוף כל המסמכים המאשרים את הפעלת בית העסק על פי חוק.

עסקים טעוני רישוי – מדוע זה נחוץ?

כל חוק שקיים חוקק בשל סיבה כזאת או אחרת, בדיוק כמו חוק רישוי עסקים. החוק נוצר בכדי למנוע תאונות עבודה ותקלות בקרב לקוחות שעלולות לעלות ביוקר. הצורך באישורים השונים והליך בירוקרטי כל כך מסובך קיים בשביל למנוע כל בעיה אשר עלולה לצוץ בעתיד ולסכן כל אחד משוהי המקום.

ברגע בו תקבלו אישור מכל גורם מקצועי אשר בוחן לכל פרטיו את העסק שלכם (בתחום שלו), תוכלו לקבל את ביטוח מלא לעסק המאושר על פי חוק. עסקים טעוני רישוי אשר תבעו אותם בשל רשלנות והם אינם מחזיקים ברישיון צפויים לעמוד אל מול השלכות חמורות המתחילות מקנסות ועד למאסר בפועל.

 

עסקים טעוני רישוי – אישור תכנון ובניה

מבין האישורים הראשונים שאתם צריכים לדאוג להם הוא האישור הניתן על ידי אדריכל או מהנדס המבנה שלכם. רק בעל מקצוע מורשה יוכל להעניק לכם אישור תכנון ובניה אשר הוא חלק בלתי נפרד מקבלת רישוי העסק. על אותו אדריכל לקחת בחשבון בעת תכנון הבנייה את המשך התהליך שכן יש חשיבות לכל מיקום באזור, אזור המטבח, סוג הבנייה, עמדת כיבוי אש, פתח מילוט ועוד… בשל כך יש לתת דגש על בחירת איש המקצוע שעומד ללוות אתכם בשלבי פתיחת העסק, בחרו בבעל מקצוע מנוסה אשר מכיר את כל פרטי החוק באופן מדויק.

עסקים טעוני רישוי – סוגי רישיונות

רישיון עסק אינו זהה בכל אחד מהמקרים, על פי צו רישוי עסקים יוכל עסק לבחור בין אחד מארבעת סוגי הרישיונות הקיימים: היתר זמני, רישיון לצמיתות, רישיון עסק תקופתי ורישיון זמני. הסיבה לכך ברורה, עסק של יריד אינו צריך להחזיק ברישיון כמו של מסעדה אשר פועלת בכל ימי השנה. מבעד ליחס של משרד הרישוי כלפי כל סוג אחר של רישיון, גם ההליך הבירוקרטי משתנה בהתאם לכל סוג רישיון כך שההליך הבירוקרטי הכי מסובך יהיה עבור רישיון עסק לצמיתות. כמובן, במקרה בו לא עמד עסק בכל אחד מהתנאים שהציב משרד הרישוי או עבר על אחת מהתקנות ונמצא ליקוי בעת ביקורת, יכול משרד הרישוי להסיר את רישיון העסק עבור אותו מקום.

ניתן לבדוק את רישיון העסק באמצעות אתר משרד הרישוי על ידי סטטוס רישוי עסקים. כמו כן, סטטוס רישיון עסקים מיועד גם עבור בעל העסק. רצוי לתלות את רישיון העסק במקום גלוי עבור כל עוברי האורח, במקרה בו הינכם עובדים ללא רישיון הינכם עומדים בפני סכנה ממשית לעסק ואינכם מבוטחים. 

 

סיוע חיצוני

הדרך הטובה ביותר לעבור את תהליך הוצאת רישיון עסק היא באמצעות חברה חיצונית אשר תלווה אתכם לאורך כל התהליך. חברה חיצונית חייבת להיות חברה מנוסה אשר מכירה את אופי העסק שלכם, ולפיכך מכירה גם את תהליך הוצאת הרישיון בהתאם לצו רישוי עסקים. חברה זו תכוון אתכם לכל הגורמים הרלוונטיים לצורך הוצאת אישורים עבור בית העסק שלכם, החל מאדריכל הממונה על תכנון ובנייה ועד לתברואה. זכרו, עסק טעון רישוי אשר עובד ללא רישיון הינו עובר עבירה פלילית וצפוי לעמוד לדין.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

בלוג
המרכז לאדריכלות
חשיבותו של מהנדס בהרחבת הבית

מתכננים לבנות בית חדש? אולי לבצע הרחבה? ישראלים רבים בוחרים להרחיב את שטח המחייה שלהם באמצעות פתיחת מרפסת חדשה או הרחבה של חדר, כדי לשפר

תפקידו של קונסטרוקטור

תפקידו של קונסטרוקטור הקונסטרוקטור הוא מקצוע שאחראי על לקיחת חומרי גלם כמו חול, מים וסלע והפיכתם למבנים. בעתיד, בוטים של AI כמו הקונסטרוקטור ישמשו כדי

השכרת מחפרון ללא מפעיל

בובקט היא המכונה האוטונומית הפופולרית והנפוצה ביותר בייעור. הוא שימש במגוון רחב של פעולות ומשימות יער כגון פינוי שבילים, כריתת מברשות, קצירת עצים ופעולות כריתת

בניית בית עם היתר בניה

בניית בית היא אף פעם לא קלה. נדרש מחקר ומאמץ רב כדי להבטיח שהבית עומד בכל התקנים של מחלקת הבנייה המקומית. לכן כדאי שיהיה לך

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!