כמה עולה תוכנית אדריכלית? מאמר מקיף שמסביר הכול!

עדיף לבנות נכון! מאשר לבנות פעמיים!

מהו תפקידו של האדריכל בתהליך שיפוץ ובנייה וכיצד מתומחרת העבודה שלו? במאמר זה תוכלו לקבל תשובות לשאלות אלו ואחרות.

תפקידו של האדריכל

כדי שנוכל להסביר טוב יותר מה מרכיב את העלות של שירותי אדריכל חשוב להבין מהו תפקידו בתהליכי שיפוץ ובנייה. אם כן, תפקידו של האדריכל מתחיל בתכנון תוכנית השיפוצים, בהתאם לצרכים ולבקשות של הלקוח – שלכם. לאחר מכן, הוא עוסק בטיפול בצרכים הביורוקרטיים, כולל היתרי בנייה במידת הצורך. לבסוף, הוא עוזר גם בבחירת החומרים הנחוצים לביצוע השיפוץ, אנשי המקצוע הנחוצים ובפיקוח על העבודה בפועל.

קבלת היתר לתוספת בניה

החשיבות של הבאת אדריכל

לא לכולם ברורה החשיבות של קבלת שירות של אדריכל מקצועי בתהליך של שיפוצים והיות שמדובר על הוצאה גדולה למדי, חשוב להבהיר עד כמה חשוב להשקיע בהוצאה זו. אם כן, כפי שכתוב לעיל, לאדריכל יש מספר תפקידים מאוד חשובים, שתורמים משמעותית להצלחת תהליך השיפוץ ולא פחות חשוב מכך – חוסכים למשפצים הרבה מאוד זמן ודאגות. בנוסף, אם אתם כבר משקיעים בשיפוץ, והרי גם כאן מדובר על הוצאה לא קטנה, עדיף להשקיע בתהליך מוצלח, שתוכלו ליהנות ממנו לאורך שנים.

הבעייתיות של התמחור

כאמור, תהליך השיפוץ עצמו דורש השקעה כספית וכך גם השירות של האדריכל ולכן מאוד מובן, למה אנשים רוצים להכין תקציב מוגדר מראש ולדעת לאילו הוצאות הם נכנסים. הבעיה היא, שעל פי רוב, דברים משתנים תוך כדי תהליך השיפוץ, בין אם בשל שינוי הדעה של הלקוח ובין אם בשל תנודות בשוק. זוהי הסיבה לכך, שלא באמת ניתן לתכנן מראש את התקציב, אלא רק לקבל סדר גודל כללי של ההוצאות הצפויות.
ראו גם: כמה עולה אדריכל?

מורכבות התמחור

היות שכל תהליך שיפוץ שונה מהאחר וכאמור – גם נתון לשינויים בזמן אמת, לא ניתן לקבוע סכום מסוים שייתן מענה על השאלה: כמה עולה תוכנית אדריכלית? יחד עם זאת, חשוב לדעת, שיש שיטות שונות לתמחור תהליך שיפוץ עם אדריכל ולפניכם הרשימה של השיטות הרלוונטיות למי שרוצה לדעת על התוכנית האדריכלית באופן ספציפי:

  • תמחור לפי שעות – תכנון של תוכנית אדריכלית דורשת זמן עבודה ולכן ניתן לתמחר אותה לפי הערכה של כמות שעות העבודה שתידרש לצורך זה 
  • תמחור רק לתוכנית – במידה ואתם מעוניינים אך ורק בשרטוט של התוכנית האדריכלית, ניתן לשלם רק עבור זה 
  • לפי שלבים – ניתן גם לשלם לאדריכל לפי שלבי העבודה. כלומר, ניתן לשלם רק עבור התוכנית האדריכלית, רק עבור טיפול בהיתרי בנייה וכך הלאה

הגורם הנוסף

גורם נוסף, שמשפיע על התמחור של תוכנית אדריכלית הוא הוותק והניסיון של האדריכל. כלומר, האדריכל יכול לתמחר את העבודה שלו בהתאם לפרמטרים אלו ובהתאם למוניטין שלו בקרב הלקוחות שלו. המסקנה היא, שהיות שיש גורמים רבים שמשפיעים על התמחור, לא ניתן באמת לדעת מראש ויש לפנות לאדריכל לקבלת הצעות מחיר.

יכול לעניין אותך גם: הוצאת היתר בניה בדיעבד

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3748080

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

Picture of המרכז לאדריכלות
המרכז לאדריכלות

המרכז לאדריכלות מתמחה בליווי תהליכים רגולטוריים בענף הבנייה ובכלל זה הוצאת היתר בנייה לווילות ובתים פרטיים, הוצאת היתרי בנייה לתוספות בנייה, הסדרה של חריגות בנייה בדיעבד ולמעשה ניהול כלל ההתקשרות מול הרשויות המקומיות וועדות התכנון והבנייה בכל הקשור להיתרי בנייה.

המרכז לאדריכלות פועל בישראל מזה 10 שנים, במהלכן פיתח המרכז מתודולוגיות עבודה מסודרות מול עשרות רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, ובהן העיריות הגדולות בישראל. למרכז צוות של מומחים המלווים את הלקוח משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלב גיבוש הבקשה, הגשת הבקשה וניהול ההתקשרות מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית הרלוונטית וכלה בהגשת ערר על החלטות דחייה מצד הוועדה – כל מה שאתם צריכים בכדי להבטיח שבסופו של דבר יהיה בידיכם היתר הבנייה הנדרש לכם.

מאמרים שאולי יכולים אולי לעניין אותך
קבלת היתר לתוספת בניה
אדריכלות יוקרה – למי כדאי להשקיע?

  רוצים לשדרג את הנכס שלכם? כאן נסביר איך אדריכלות יוקרה תעשה לכם את העבודה! על אדריכלות ויוקרה המשמעות הכללית של אדריכלות היא עיצוב ותכנון

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!